Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ok! Nektek milyen tünetei...

PCOS-ok! Nektek milyen tüneteitek voltak? Mi segített?

Figyelt kérdés
Nálam fél éve diagnosztizáltak PCO-t. Azóta nagyon stresszes, lelkileg negatív időszakom volt, hol figyeltem a diétára, hol elhagytam magam, így a súlyom is ingadozott, +/- 5-7 kilót. Most 7 kiló plusz van rajtam, a hangulatingadozásaim szörnyűek, borzasztó szénhidrát falásrohamaim vannak, hullik a hajam, zsíros a bőröm, el vagyok keseredve :( Ti hogy élitek meg a betegséget? Milyen tüneteitek vannak, mi segített? Kérlek írjátok meg a tapasztalataitokat!

2014. ápr. 20. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A fő tünetem az volt, hogy sosem volt normálisan menzeszem. Alapból későn jött meg (15 éves korom körül), az elején még ráfogták arra, hogy csak nemrég jött meg, meg túl vékony vagyok (160 cm-hez 46 kg). De sosem rendeződött, mindig csak félévente volt vérzésem. Emellett elég erős a szőrzetem.

Igazából (lekopogom) más gondom nem volt, a bőröm csak annyira volt problémás, mint a legtöbb tininek.


Igazából sok mindennel próbálkoztam már, de egyelőre semminek se volt túl sok eredménye. Szedtem már párféle gyógynövényes cuccot (barátcserjét, gynexet), D-vitamint, kaptam ösztrogénpótlást, tesztoszteronszint csökkentőt.

Jelenleg Metformint szedek, próbálom tartani a diétát és mozgok (bár még mindig nem eleget), de nem igen van változás a ciklusommal sajnos.

De legalább a fejfájásom elmúlt, mióta diétázok:D

2014. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál!

Megkérdezhetem hány éves vagy? Sajnálom, hogy nem sikerült a ciklusodat beállítani :( Gondolom babát még nem szeretnél? Nagyon durva, hogy ilyen vékony vagy, és mégis kialakult nálad ez a betegség! Én is 160 cm vagyok, tavaly sikerült lefogynom 66-ról 53-ra, de utána jött elő ez a hormonzavar teljesen, meg a stressz is rátett egy lapáttal, állandóan hangulatingadozásaim vannak meg mostanában főleg, nagyon durva szénhidrátfalási rohamaim, most 60 kg-ra visszahíztam, borzasztóan zavar. Most eldöntöttem, hogy mindenképp életmódot változtatok, le akarok fogyni, és főleg vissza akarom nyerni az egészségem. 28 éves vagyok, pár év múlva majd szeretnék babát is :(

Ezért írtam ki ezt a kérdést, hogy kinek mi a tapasztalata. Utánaolvastam a PCO diétának. Én sajnos hozzá vagyok szokva, hogy napi 2-3 nagy étkezésem van, de olvastam hogy 5-6 kell a diétában, át szeretnék erre szokni. Megkérdezhetem, hogy Te miket eszel és hányszor? Meg korábban hogyan táplálkoztál? Hormonkészítményt szedsz most a Metforminon kívül? Neked akkor volt inzulinrezisztencia vizsgálatod, meg hormonszintmeghatározás? Nekem csak ultrahangvizsgálat volt :(

Én szedtem Dienille-t fél évig, de a végén 2 hónapig azzal sem volt menzeszem, meg vizesedtek, dagadtak a lábaim, így inkább abbahagytam. Azóta megjött kétszer magától, a lábdagadásom jelentősen enyhült. Viszont a petefészkeim tele vannak cisztákkal, néha feszít meg szúr. Sajnos a mozgást elhagytam az utóbbi időben, de most nagyon elszánt vagyok az életmódváltásra, holnap indul :) Bocsi a kérdésekért, ha nem gond és van kedved válaszolj lécci, kiváncsi vagyok mások tapasztalataira. Én elég rosszul élem meg ezt a betegséget :(

2014. ápr. 20. 22:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, en 31 eves vagyok es 6 eve tudok a PCOS-mrol. Nyilvan elötte is Volt, mert sose Volt rendszeres, illetve fogamzasgatlot szedtem. Amikor kiderült, elhataroztuk ferjemmel, hogy ha majd babat szeretnenk, megprobalunk csak termeszetes dolgokat alkalmazunk, ha lehet, semmi hormonterapia. Sokat olvastunk a temaban, a vegeredmeny: kromtabletta, Kecskerutatea, baratcserje kapszula, D-Vitamin NAGY dozisban. A legtöbb PCOS-nak D-vitaminhianya van, meg is nezettem, es tenyleg...szoval napi tizezer egyseg D3-vitamint szedtem. 2 honap mulva baba lett a dologban :) Ö mar 2,5 eves :) Aztan nemreg kapcsolatba kerültem a paleo dietaval es elkezdtem. A leggyorsabb es legszembetünöbb eredmeny PONT az edesseg utani ellenallhatatlan vagy megszünese!!! Csak ajanlani tudom! Vegül kiderült, hogy amikor elkezdtem a paleot, mar 2-3 hetes pici Volt a pociban :) az ultrahangon nem latszanak cisztak a petefeszekben, a ciklusom elötte meg mar rendszeres 32 napos Volt (kecskeruta, baratcserje 10000 D-vit). Szoval ennyi, remelem segitettem.
2014. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, 23 éves. Nem, még tényleg nem szeretné babát egy pár évig, de azért 30 éves koromig tervbe van a dolog, és előre rettegek, hogy mi lesz.

Örülnék, ha addigra rendbe jönne a ciklusom, és nem Clostyval kellene ovut csinálni, meg lombikra menni.


A PCOS-ről csak régen gondolták azt, hogy a túlsúlyos nők betegsége, sajnos azóta kiderült, hogy ez nagyon nem így van. Legalább annyi normál és vékony testalkatú nőt érint, mint túlsúlyosat. Ráadásul a diéta és a Metformin pont azoknak kedvezőbb hatású, akik túlsúlyosak. Nekik ált. a fogyás rendezi a ciklust is.


A diétát próbálom tartani, több-kevesebb sikerrel. Kiskoromban rengeteg édességet ettem, és mivel nem híztam tőle soha, így nem volt semmi, ami kontrollálta volna a dolgot. Középsuliban már azért mérsékeltem az édességfogyasztást:)


Jelenleg próbálom követni a dietetikus tanácsait. Napi 5-6 étkezés, összesen 180-185 g CH (mivel nincs túlsúlyom), de a kalóriabevitelem próbálom növelni, hogy hízzak kicsit.

Reggelire valamilyen szendvics (persze tk. kenyérből), vagy csinálok zabpehelylisztből palacsintát (édesítővel). Tízóraira iszok egy tejeskávét, hozzá pár szem kekszet (korpovit vagy gullon). Ebédre igazából bármit, csak a köretre figyelek (durum tészta, bugur, barna rizs, heti egyszer sültkrumpli). Uzsira ált. gyümölcsöt eszek, vacsira pedig a reggelihez hasonlót (szendvics, rántotta, tükörtojás stb.). Utóvacsira megint pár szem keksz, vagy ha nagyon éhes vagyok, akkor egy kis szendvics rengeteg zöldséggel:)

Igazából elég nehéz betartanom, mivel egyetemre járok, összevissza van szünetem, nem tudok magamnak mindig főzni, de kajáldákban nem lehet olyan kaját kapni, amit ehetnék. Szóval sokszor reggel csinálok magamnak köretet, elviszem suliba, aztán veszek hozzá valami húst és megeszem barátnőmnél:)


Elég nehéz volt átállnom, mert pl. sosem reggeliztem. Eleinte iszonyat nehéz volt reggelire 30 g CH-t magamba tömni...néha még most is nehéz. Plusz reggel 8 előtt kellene kajálnom, de néha lusta vagyok felkelni.

Meg hát az elég rossz tud lenni, mikor az ismerősök előttem kajálnak vmit, amit nem ehetek...

De igazából nem olyan vészes a diéta, mert rengeteg mindent lehet enni, csak egy kicsit másképp kell elkészíteni. Meg lehet csinálni szinte az összes sütit és édességet úgy, hogy mi is ehessük:) (Pl. palacsinta, császármorzsa, muffin, még feketeerdő tortát is csinált anyum a hétvégén:)


Nem szedek hormonkészítményt jelenleg. Fogamzásgátlót soha nem is szedtem, bár már elég sok doki fel akarta írni. De nekem nem egy műciklus, művérzés kell, hanem ovuláció. Az meg ugyanúgy nem lesz a tabitól...


Igen, volt IR vizsgálatom. Négypontos cukor + inzulinvizsgálat. Nem volt borzalmas az eredmény (sőt, valamelyik doki szerint tökéletes), de akihez most járok azt mondta, hogy ez azért kicsit magasabb a normálisnál.

Hormonokat is néztek már rengetegszer. Az LH/FSH arányom borzalmas, a tesztoszteronom régen irtó magas volt, mostanában normál tartományon belül szokott lenni.

Progeszteronom a béka segge alatt, de ez érthető, hiszen ha nincs ovum, akkor hogy is lenne jó ugye:)

UH is volt sokszor, a ciszták mindig ott vannak, képem is van róla vhol:D


Amivel még gondom van, hogy sportolnom kellene, de elég lusta vagyok:D Most heti egyszer jógázom, meg heti egyszer járok kattleell edzésre.

Az az érdekes egyébként, hogy izmot kellene építenem, ami javítja az IR-t, de közben meg iszonyat alacsony a testzsír%-om, amit meg növelni kellene, mert a normális ciklushoz bizonyos testzsír%-nak meg kell lennie. Szóval akkor mit is csináljak ugyebár?:DD


Na meg az idegesít pluszban, hogy orvosira járok, tehát nem vagyok laikus. Rengeteg helyen utánaolvastam a dolgoknak, még a szakdogámat is ebből írom, mégsem jutottam semmire. Egyszerűen mintha velem nem lehetne semmit kezdeni.


Nah jól van, azt hiszem elég a szómenésből:D Ha van még kérdésed, írj:)

2014. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én sztorim:

Már a legelső vérzésem óta küszködtem ciklus-gondokkal (11 évesen jött meg, volt hogy fél év kimaradt, aztán 3 hónapig megvolt, meg ilyenek...). Már kicsi korom óta súlyproblémáim voltak, állandó édességrohamok, zabáltam is rendesen. 15-6 évesen elkezdtem járni az orvosokat, akkor kaptam Diane-t, meg talán rá volt írva a papíromra, hogy PCOS, amiről egy büdös szót se mondtak. 18 évesen diagnosztizáltak vele, kimondták az inzulinrezisztenciát meg a leletre biggyesztették, hogy PCOS, felírták a metet meg a fog.gátlót, azt mondták, fogyjak le meg a kezembe nyomtak valami cukorbetegeknek való tájékoztatót és ennyi. Tiniként halovány gőzöm nem volt az egészről és amikor nem tudtam lefogyni és állandóan édeset kívántam, egy idő után tojtam az egészbe. 20 éves korom körül aztán sikerült lefogynom 85-ről kb. 72 kilóra. 22 évesen abbahagytam a fog.gátlót meg a metformint, mert tartottam a súlyt (nem zabáltam már össze mindent úgy, mint előtte). Vérzés persze nem volt egy idő után, meg elkezdtem visszahízni a hasamra, akkor megint elölről kezdtem a fog.gátlót meg a metet, de csak hasraütés-szerűen felírta a doki a Meforal 1000 mg-osat (nem is nézett értékeket, pedig ez egy magándoki volt...), hogy jó lesz az úgy. Én már akkor is sejtettem, hogy nem lesz ez így jó... Egy darabig stagnáltam, IR-diétáról sose hallottam, kevés cukrot ettem meg diétásabban étkeztem, nem fogytam és nem híztam. Aztán tavaly szeptembertől az állandó hüvelygomba miatt abbahagytam a fog.gátlót és azonnal elkezdtem hízni (most 76 kg vagyok), hajhullás stb. És akkor kezdtem el utánanézegetni, hogy mi is a szitu, az IR-diétáról életemben először tavaly december-január táján hallottam és akkor értettem meg úgy összességében, mit is jelent PCOS-nak lenni. Február elején be is jelentkeztem az MM-be, március végére kaptam időpontot, akkor voltam és akkor írt ki a doktornő vérvételre. Év elején hagytam el a cukrot szinte teljesen (kb. havonta 1szer fordult elő h vmi minimális cukrosat ettem), fehér lisztet már ezer éve nem használok. Az étkezésre, szénhidrátra meg ilyesmire csak kb. 1 hónapja kezdtem figyelni, mozgásra szintén, de nincsenek pöccre, grammra betartva, odáig csak most fogok majd eljutni (meg megyek majd diétás tanácsadásra is). Most voltam vérvételeken, terheléses cukor+inzulin, és az inzulinom borzasztó eredményt adott ki, rosszabbat, mint 18 éves koromban, amikor utoljára nézték. És félreértés ne essék, én nem vártam csodát és kiváló eredményeket, de azt azért nem gondoltam volna, hogy ez az inzulinleletem sokkal rosszabb lesz, mint a 18 éves kori, amikor tojtam az egészbe és cukrot cukorral zabáltam. Ott kb. 3x-os volt az eltérés az éhgyomori meg a 120 perces közt, most meg kb 10x-es. És emiatt vagyok elkeseredve, hogy most, hogy igazán igyekszem figyelni rá, ha nem is tökéletes még az életmód, de azért azt nem gondoltam volna, hogy kb. semmit se ér és még rosszabb lesz. Már ez is nagy erőfeszítésembe és lelkierőmbe került, de most kb. sírhatnékom van az egésztől. Nem tudom még, hogy hogy fogom tudni betartani a dolgokat. Május 5-én megyek majd a leleteimmel vissza a MensMentisbe, és nagyon remélem, hogy beállítják a gyógyszert meg kapok tanácsokat. (Bocsi, kicsit hosszú lett. Köszi, hogy elolvastad!)

2014. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy vagytok azóta?
2022. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szia.Én elmentem nőgyógyászhoz hogy babát szeretnék de nem jön össze.Elküldtek laborra és azt mondták az eredmények alapján spontán nem eshetek teherbe menjek magánklinikára.Gondoltam gyógyszerezés előtt megpróbálom természetes módszerrel.Herbária teákat ittam.Első 14nap cickafark második 14nap palástfű és végig a kettő mellett barátcserje.Először beállt a ciklusom 28 napra (mindig rendszertelen volt) utánna pozitív terhességi tesztem lett.Most 2 éves a lányom.
febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!