Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót szedek, de...

Fogamzásgátlót szedek, de antibiotikumot is szedtem, semlegesíti?

Figyelt kérdés

Elkezdtem szedni fogamzásgátlót, 2 hetet mondott az orvos, mire biztonságosan élhetek nemi életet. Az első hét után antibiotikumot kellett szednem, aztán ismételten, tehát 2 hétig kitartott. Az orvos azt javasolta, hogy addig védekezzünk más módon is. Az antibiotikum pénteken, a fogamzásgátló vasárnap fogyott el. Hétfőn kell elkezdenem újra szedni a gyógyszert, szerintetek nyugodtan közösülhetek a barátommal, más védekezési módszert nem kell alkalmaznom?

Az orvost kérdeztem, de nem értette, hogy mit kérdezek. Mivel én nem szedtem előtte soha, és pont az első levél alatt folyamatosan antibiotikumot szedtem, nem semlegesítette? Ne várjak megint két hetet? Hiszen most pont a kivárási hetem volt, így nem szedtem a gyógyszert.


2014. ápr. 26. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Az erdekes, ha az orvos nem értette a kérdést..... Nézd meg az antibiotikum tájékoztatóját. A legtöbb nincs hatással a fogamzasgatlora. Vagy megkerdezheted a gyógyszerészt is.
2014. ápr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A tájékoztatón rajta volt a penicilin. 31.én kezdtem el szedni, 6.-án kezdtem el szedni az antibiotikumot, és 18.-án hagytam abba, ezért nem tudom, hogy most védett vagyok e, hiszen nem szedtem most gyógyszer, előtte pedig együtt szedtem a kettőt. Zavaros a helyzet, de lehet, hogy jobban járok, ha kivárom azt, hogy két hetet tisztán beszedjek a gyógyszerből, és akkor nem lehet baj
2014. ápr. 26. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!