Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terheléses cukor-inzulin...

Terheléses cukor-inzulin eredmény. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ma megkaptam az eredményt, de a dokimhoz csak jövőhét kedden mehetek. Segítenétek kiértékelni?

0' inzulin: 11,3 mIU/l

120' izulin: 42,1 mIU/l

0' cukor: 5,9 mmol/l

120' cukor: 5,7 mmol/l

Tsh: 0,14

T4: 19,66

T3: 5,95


2013. márc. 19. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmu IR. Mind a 0, mind a 120 perces inzulinod nagyon magas. Az ehomi cukrod -hatarertek ide vagy oda- szinten tul magas, a terhelt cukor raadasul az ehomi cukorertek ala esik, am megintcsak az IR-t tamasztja ala. Jo lett volna az egy oras ertekeket is latni, mert egy oranal valoszinuleg hatalmas inzulinkiugrasod lehetett, ami miatt igy visszaesett a 120-as cukor. De ebbol is egyertelmuen fel fogja tudni allitani a dokid a diagnozist. Plusz ott van meg a tsh, ami meg sajnos nagyon alacsony, ugy tunik tulmukodik kisse a pajzsmirigyed is. Johir, szigoru dietaval, mozgassal es gyogyszerekkel ez az allapot javithato, es emellett teherbe is lehet esni (ha babara gyurtok), csak az ido kerdeses. Valakinek 3 honap, masoknak fel-egy ev, esetleg tobb. Nekem semmi mas hormonbajom nem volt az IR mellett, es a kezeles 6. honapjaban estem teherbe.
2013. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A TSH-m 4,46-ról ment le letroxal. Gondolom a dokim csökkenteni fog az adagomon.

Amúgy mi 6 éve várjuk a gólyát, de nem néz felénk.

2013. márc. 19. 16:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnalom. Eddig szedtel az IR-re valamit, vagy most derult ki? Mert igy viszont hamar szerencsetek lehet a kezelessel. Persze a tsh-t nem art beallitani, mert sajnos az is akadalyozza a fogantatast, meg egyaltalan a peteerest. Remelem mihamarabb siet hozzatok is a golya :)
2013. márc. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az Ir még csak most derült ki.

Köszönöm!

2013. márc. 19. 16:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki írna még véleményt? Nagyon megköszönném!
2013. márc. 21. 11:16
 6/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az elsővel. Ha ez megnyugtat, IR szempontjából én is majdnem ugyanilyen értékekkel kezdtem és most itt játszik mellettem egy 4,5 hós baba. Kezelni kell az IR-edet gyógyszerrel, mozgással és diétával.
2013. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Te rendesen betartottad a diétát és mozogtál is?

Mennyi ideig szedted a gyógyszert, miután sikerült a baba?

2013. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! Gratulálok a picukádhoz!
2013. márc. 21. 13:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyan nem tolem kerdezted (elso vagyok amugy), de: nekem a sport teljesen kimaradt, illetve annyit mozogtam amennyit a 2 eves lanyom utan kellett, ami ez eseten soknak mondhato :) En a dietat nagyjabol betartottam, ez azt jelenti, hogy a cukros, feherlisztes dolgokat teljesen elhagytam (nagyon ritkan ha volt itthon a gyereknek, akkor egyetlen kocka csokit bekaptam, de azt is szigoruan csak delutan), ugyan nem sikerult mindig a 10orait, vagy az uzsonnat megennem, tehat nem mindig volt meg a szabalyos 5 etkezes, viszont azonkivul tartottam az adagokat, nem meregettem, de szemre kb sikerult mindig annyit enni amennyit kellett. Nekem a 6. honapban fogant meg a baba, most vagyok 16 hetes, de most meg szigorubba figyelek az etkezesre, tehat mar nem marad ki a 10orai es az uzsi, pontosan betartok mindent, a cukrom folyamatos ellenorzes alatt van itthon is es laboros vv. altal, es eddig tokeletesek, a legutobbi HbA1C eredmenyemre (verbol nezett cukor az elmult 3 honap atlagaban) azt mondta az endodokim hogy tokeletes. A gyogyszert meg mindig szedem, valoszinuleg ezert is sikerul ilyen jol kordaban tartani a cukrom, es hal' istennek nem is annyira kivanom az edesseget, cserebe a sos dolgokat igen. En a nasi helyett kolbasszal, szalamival baconnel kompenzalok :) Ha megis edesre vagyok, akkor magam sutok dietas lisztbol, edesitovel (xilit), alig nyomja fel a cukrom, es kielhetem magam, persze mertekkel.
2013. márc. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

köszi a választ. :)

Az étkezések db számát próbálom tartani, de nem igazán figyelem, h mit eszek. Amit épp megkívánok. Ez pedig nem biztos h jó.

Mi is babát szeretnénk, de nem jött össze eddig.:(

2013. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!