Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelygomba, fertőzés, baci...

A hüvelygomba, fertőzés, baci tényleg nem gyógyítható?

Figyelt kérdés

Mert nekem a kedves nőgyógyász azt mondta, hogy nem lehet gyógyítani csak kezelni, mikor megkérdeztem hogy mit csináljak a visszatérő problémával?

Ez nagyon elkeserítő! Valaki esetleg gyógyult már ki ebből a borzalomból, ha igen, hogyan csinálta, mert ez így már nagyon siralmas, hogy újra és újra előjön és fáj és viszket és stb. :((((


2014. máj. 12. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne lehetne kigyógyulni?

Csak tudni kell, hogy miért tér vissza és azt elkerülni.

Először is hüvelykenet tenyésztést kell csinálni, amiből kiderül, hogy konkrétan milyen kórokozó okozza a gondot és az milyen számban van jelen és a szerint tudnak célzott és megfelelő dózisú kezelést adni. Amennyiben az illető él nemi életet, úgy a partnert is minden esetben ki kell kezelni, ugyanis a fertőzést át lehet adni, az pedig vissza tudja adni.

Ha megvan a páros kezelés (a kezelés ideje alatt a nemi életet kerülni kell minden formában és utána is még 2-3 napig hanyagolni kell) utána hüvelyflóra helyreállítást kell csinálni.

Illetve erősíteni az immunrendszert vitaminokkal.

Illetve meg kell nézni, hogy mi az ami újra meg újra előhozhatja. Tehát ha az illető nő szed fogamzásgátlót, akkor azt jó letenni. Fehérneműket, törölközőket magas hőfokon (60 fokon) mosni, kerülni a tanga fehérnemű használatát (hagyományos vagy francia bugyit használni) és pamutból készült fehérneműt.

Ha erre mind odafigyel az ember, akkor ki lehet belőle gyógyulni.

Kíváncsi lennék, hogy ezek közül mennyi minden maradt eddig ki neked.:)

2014. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan nagyon makacs fertőzés, amivel nem tudnak mit kezdeni az orvosok, de kérdéses, hogy a te orvosod mindent megtett-e érted.

Én magam is olyan vagyok, akit nem lehet gyógyítani, csak kezelni, de nálam nem ismerik az okát a bajnak. Semmilyen tenyésztés vagy annál komolyabb vizsgálat sem mutat ki semmit, tüneteim meg vannak.

2014. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet gyógyulni,de nagyon nehéz és hosszadalmas dolog annak,aki hajlamos rá,mert nagyon könnyen visszafertőződik. Míg az aki nem ilyen például nyugodtan mehet strandra,közös fürdőbe,addig te Rögtön fertőződsz. A kezelés ilyeneknél nem csak helyi,hanem szükség van szisztémás (belsőleges)kezelésre is,ha van partner minden esetben őt is kezelni kell még akkor is ha nincs semmilyen tünete és figyelj oda az étkezésedre is. A sok szénhidrát hajlamosít a gombásodásra. Keress a neten candida diétát és azt,ami tiltó listán van hagyd ki. Ha valamilyen betegség miatt antibiotikumot kell szedned,azzal párhuzamosan használj valamilyen lactobacillusos kúpot(pl. Gynoflor)és ezt a kúrát(6 kúp)legalább egy ideig (2-3 hónap)a menzeszek után csináld meg. valamint kérjél a háziorvosodtól beutalót vércukor vizsgálatra. A krónikus gombásodások hátterében gyakran cukorbetegség, inzulinrezisztencia áll. Ezt ki kell zárni.
2014. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Kedves 1. válaszoló:

-fogamzásgátló tablettát kb. két éve letettem, ebből az okból.

-fehérneműm magas hőfokon mosom, tangát egyáltalán nem hordok, kizárólag pamut bugyit.

-párom minden esetben kezelve van, de emiatt szinte már nincs is összebújás, mert nekem fáj. tehát akkor is előjön ha nem vagyunk együtt.

esetleg még valami tanács?

2014. máj. 12. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvastad a többi választ is?
2014. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a kórokozó?
2014. máj. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, végig olvastam. A legtöbb "szabályt" betartom de még így is visszajön.
2014. máj. 13. 20:10
 8/8 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom, most fogok másik orvoshoz menni, aki remélem jobban odafigyel majd rám!
2014. máj. 13. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!