Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-t mindenkinél műtötték...

PCOS-t mindenkinél műtötték valamilyen formában?

Figyelt kérdés
Meforalt szedem, endokrinológus írta fel PCOS-ra. Ő azt mondta, hogy nem szükséges kontroll, hanem az a terhesség lesz. Ugyan ahhoz a nőgyógyászhoz biztosan nem megyek vissza, nem is küldött endokrinológushoz, magamtól mentem, csak tömött volna hormonokkal, meg ilyenek. Problémám az, hogy sok helyen olvastam itt, hogy általában műtik a PCO-t? Ez feltétlenül szükséges, vagy valakinek úgy sikerült a baba, hogy nem volt műtét? Minden tapasztalat érdekel!

2014. máj. 15. 22:02
 1/3 anonim válasza:

Szerintem a műtét az a legvégső megoldás. A PCOS egy főként hormonális, endokrinológiai probléma.

Diétával próbálkoztál már? A cukorral van összefüggésben. Nekem is diagnosztizálták és mindenféle gyógyszert akartak felirni, de inkább diétáztam, figyeltem a súlyomra.

Tök természetes úton teherbe is estem.

Szóval ha nem muszáj ne műtsenek, mert az nem megoldás

2014. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, a mütet nem a vaöasztando kezeles. Nem oldja meg az alap problemat, az inzulinrezisztenciat. Mint az elöttem valaszolo, en is teljesen termeszetes uton oldottam meg a problemat, masodik babankat varjuk eppen. A D-vitamin-hiany legtöbbször nagyon fontos szerepet jatszik az inzulinrezisztenciaban, nezesd meg vervetellel! En napi 10000 IE D-vitamint szedtem, most, a terhesseg alatt 5000-et (egy atlagos, dm-ben vagy patikaban kaphato kapszulaban 400 van...). Interneten lehet kapni nagy dozisut. Kecskeruta tea es baratcserje kapszula Volt meg nalam a "programban" es persze a dieta, legutobb a paleo. Csodakat müvel! Nekem az edessegvagyamat csökkentette a minimalisra, de ha megis megkivan valamit az ember, nyirfacukorral nagyon sok fincsi dolgot lehet kesziteni! A Meforal hatoanyaga a kecskeruta szintetikus valtozata, nyilvan erössebben es gyorsabban hat, de a legtöbb embernel nagyon megterheli a majat, a majenzimek vervetelböl nagyon megemelkednek, veszelyes lehet.
2014. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is így gondolom, hogy a műtét esetleg fél-1 év elteltével jöhet szóba. Szedek napi 2x500 mg Meforalt, 2x400 mg folsavat, inozitolt (Inofolic, csak külön), 400 mg E vitamint, és 2000 NE D vitamint már 2 hónapja. Plusz persze szelént a pm alulműködésemre. Nekem IR-em nincs, viszont egyfajta anyagcserezavarom van, amitől van a PCOS. Nekem az volt a probléma, hogy nem igazán reagált a terhelt cukrom(ha jól emlékszem: 2,9 3,0 2,7). Inzulinom 10 volt és 2 óra múlva is 10 lett, ami persze normál értékes, de azért magas. Szóval vmi van. Gondoltam már én is a paleora, de nem tudom van-e elég akaraterőm végigcsinálni...:( Tudom, a baba lebegjen az ember szeme előtt, de valljuk be, néha még akkor is nehéz, főleg ha éppen nem vagy erős lelkiállapotban. Ezek mellé szerintetek megpróbáljam még a barátcserje kapszulát? Vagy felesleges, és tényleg a diétára kellene koncentrálnom?
2014. máj. 21. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!