Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Háton fekve haskeményedés? (...

Háton fekve haskeményedés? ( 20 hetes terhesség )

Figyelt kérdés
3 hete jelentkezett az első haskeményedésem amire az orvosom magnerotot írt fel. Nem érzem,hogy használna. Mostmár ha háton fekszem csak fél percre is rögtön keményedek. Utálok oldalt aludni,nem is alszok jól hetek óta. Ha 1 óránál többet kell ülnöm akkor is keményedek. Mit tehetnék,hogy csillapodjon ? Amúgy hasam egyáltalán nem látszik,lehet nincs elég helye a babámnak ? Eddig minden uh-n harántfekvése volt,lábbal jobb irányba ( jobb oldalról indul a keményedés is ) Lehet ilyenkor rugdos a nagyobb helyért ?

2014. máj. 17. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
lehetséges, hogy nem megfelelő helyre ágyazódott be, de inkább a harántfekvés az oka. ezt szinte csak kizárólagosan császármetszéssel szokták megoldani, különben életveszélyes lehet. érdemes gyakrabban vizsgálatokra menni és jelezni a fájdalmakat. nem kell aggódni, de jobb, ha tud róla az orvos.
2014. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyre rosszabb a helyzet. Naponta 20-30 x keményedik a hasam,ha csak átfordulok egyik oldalról a másikra attól is,ha egyenesen ülök szintén. Kb csak állva jó. A derekam-hátam irtózatosan fáj. Estére a bal lábam bedagad. Az orvosommal telefonon beszéltem, szerinte elég ha a 24. héten megyek kontrollra. Azonban én nagyon aggódok.
2014. jún. 1. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Tudom hogy régi a bejegyzés, de érdekelne hogy milyen volt utána a terhességed? Szűntek a keményedések később? Hanyadik héten született a baba? Minden rendben volt?
2021. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Rendben volt minden. A keményedések végig megmaradtak de a 30.héttől kevesebb alkalommal ( akkor hirtelen nagyot nőtt a hasam ) Nehezen fordult meg,haránt fekvésben volt ( 36-37.hétig ) Végül a 39.héten természetes úton megszületett a kisfiam. Jó egészséget Nektek !!!
2021. márc. 27. 00:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi szépen a választ. Én most tartok a 21 héten egy nagyon aktív kisfiúval a hasamban. Első baba, azért is aggódom annyira. Nekem is rosszabb ha fekszek vagy ülök a kemenyedés, már nem tudok mit tenni. Az orvosom csak annyit mondott hogy pihenjek ő többet nem tehet.
2021. márc. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lyoni válasza:

Sziasztok. Én is így vagyok. Ha éppen úgy fekszek vagy ülök akkor keményedik a hasam. Ez normális? Vagy egyáltalán az kemenyedes hogy a hasam fent koldoknel kemény? Szerintem kb a baba formájában ahogy fekszik. Mert olvastam hogy egész has kemény, de gondolom azok írták ezt, akiknek a végén volt amikor a meh már elég nagy. Mehszajat befolyásolja? Mert olvastam azt is, hogy segít a méh oxigén ellátásában, és ha görcs is van az a nem jó.


Nektek minden nap volt? Mennyi naponta?

2021. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!