Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha pont nyaralásko...

Mit tegyek, ha pont nyaraláskor jön meg a menzesz? Hordhatok tampont?

Figyelt kérdés
Nyáron megyek nyaralni tengerre,és nagyon félek attól,hogy pont akkor jön meg.Még nem állt be a menzeszem,alig 1 éve jött meg először,szóval nem is tudnám kiszámolni,meg most is 2 hónapos kimaradás van.Ha pont akkor jönne meg,akkor arra gondoltam,hogy tampont használok.Viszont sok mindent hallottam róla,valahol azt írják,hogy bármelyik korban lehet használni (13 éves vagyok,nyáron töltöm a 14-et),valahol pedig azt,hogy nem szabad szüznek használni,mert megsértheti a szüzhártyát.Egyébként talán egy picit tartok is a tampontól,mert hallottam,hogy valaki már elájult tőle.Szóval akkor most hordhatok tampont,vagy reménykedjek,hogy nem jön meg pont a nyaraláskor?

2014. máj. 19. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szabad használni tampont szűzen is, de leginkább a mini változatot. a szűzhártya rugalmas, tehát nem tudod egy mini tamponnal elvenni a szüzességedet.

Lehet, hogy valaki éppen akkor ájult el, amikor fel akart tenni egy tampont, de hogy nem volt összefüggés a kettő között az biztos.

Én ha vízben használom, akkor azonnal ki szoktam cserélni, miután kijövök a vízből, egyéb szitukban is néhány óránként cserélni kell. Láttam egyébként a dm-ben kifejezetten úszáshoz való változatot, azt hiszem a Biointimo cég gyártja, de nem olcsó.

2014. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodtan használhatsz tampont, sem a szüzességedet nemv eszi el, sem nem fogsz töle elájulni, ezek csak hülye ijesztgetések.
2014. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugodtam.Megnézem azt a tampont is. :)
2014. máj. 19. 23:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem ijesztgetés! Nálam is volt már olyan, hogy majdnem elájultam tampon felhelyezésekor, de az azért volt, mert én mesni időszakában mindig szörnyen rosszul vagyok.

Kérdező, nyugodtan használhatod, viszont azzal számolj, hogy ha nem cseréled elég gyakran, akkor bizony egy idő után átszivárog. Én még a normált se merem vízben használni, nem hogy a minit... :/ Pedig én már 17 vagyok. Viszont annak semmi jelentősége, hogy átszakítja-e a szűzhártyádat vagy nem. Az a lovaglástól, és egyéb sportoktól is ugyanúgy elszakadhat, és nem is érzed.

2014. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!