Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor fog hatni a hüvelykúp?

Mikor fog hatni a hüvelykúp?

Figyelt kérdés
2 napja mentem el nőgyógyászhoz hüvely viszketéssel..( egy új orvoshoz mentem mert akihez jártam nyugdíjba ment ) na és akkor megvizsgált de 1 percnél tovább nem tartott .. Kacsát használt és felnyúlt közben megtapogatta a hasam azt mondta gombás fertőzésem van pimafucin hüvelykúpot írt fel és tablettát amit egy héten egyszer kell bevenni,eddig 2 kúpot helyeztem fel ugye 2 éjszaka de még nincs javulás szerintetek mikor lessz?? Mert hát eléggé viszket és olyan kellemetlen. Válaszokat köszönöm előre is . 17/L
2014. máj. 23. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Canesten nekem 3-4 nap múlva hatott.
2014. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
örülök neki..
2014. máj. 23. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Van, amikor csak a kezelés végeztével múlik el minden tünet.

Csináld végig a kúrát, amennyiben nem leszel jobban, úgy menj vissza.

Amúgy nem ártott volna egy hüvelykenet tenyésztés. Mert nem biztos, hogy gombád van vagy nem biztos, hogy csak gombád van. Mert ezt egyértelműen, száz százalékosan egy orvos sem tudja megmondani, csak is tenyésztéses vizsgálattal.

2014. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pontosan. Csináld végig a kúrát, ha nem múlik, akkor menj vissza. (Remélhetőleg más orvoshoz :). Tenyésztéssel lehet csak biztosan tudni az okát a bajodnak.
2014. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) de ha jó ez a kúp akkor szerintetek hanyadik felhelyezés után lessz jobb?
2014. máj. 23. 18:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet 2 nap múlva már jobban érzed magad, de mondjuk az utolsó kúpig fogsz érezni kellemetlenséget, majd pedig megszűnik.

De ha nem lesz jobb és pláne a kúra végére sem jössz rendbe, akkor pedig mégsem az volt a bajod, amivel az orvos hasra ütésre kezelt. Mert ilyen is van.

2014. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

de akkor mi más lehet még?

Komolyabb bajom lehet? :(

2014. máj. 24. 08:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Simán lehet baktériumos vagy vegyes fertőzés is, időnként nagyon hasonló tünetekkel járnak. Nem "komolyabb", amennyiben kezelik, és nem hanyagolják el. Nálad lehet, hogy egyszerűen nem találták el elsőre a kórokozót, és kész. A másik lehetőség egy ellenállóbb gombatörzs. Ekkor meg erősebb gyógyszereket kell majd kapnod, lehet hogy szájon át is.
2014. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tablettát is szedek heti egyszer kell 4 héten keresztül..szóval remélem helyre jövök bár a kúp még most sem használt.:/
2014. máj. 24. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!