Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Escapelle után ilyen esetben...

Escapelle után ilyen esetben szerintetek mennyi esélye van a terhességnek?

Figyelt kérdés

Előző hónap 13-án, este 11 körül voltam együtt a párommal, kiszakadt az óvszer. Nem élvezett belém, de tartottunk az előváladéktól történő teherbeeséstől, ezért írattam fel egy eseményutáni tablettát. Mivel a gyógyszertárban épp nem volt, a 40. óra körül vehettem be a tablettát. Ez még azért a 72 órás kereten belül volt.

Pár nappal később megjött, sokat görcsöltem, normális menstruáció volt. Ahhoz a menstruációhoz számolva vasárnap kellett volna megjönnie, ma már péntek van. A betegtájékoztató szerint 5 napos késés után fel kell keresni az orvost, viszont van, akinek ekkora adag hormon megzavarja a ciklusát. Mivel tudom, hogy sokan direktben megszakításosan "védekeznek", és az esetek jelentős részében nem esnek teherbe, azt hittem, hogy mivel a partnerem el sem élvezett, és nem biztos, hogy az előváladéktól teherbe estem, na meg be is vettem a gyógyszert, megnyugodhatok. Most viszont nagyon ideges vagyok, így hétfőn tesztelni fogok. A kérdést azért írom ki, mert idegileg roncs vagyok, és szükségem lenne egy kis megnyugtatásra. Ti mit gondoltok? Nagyon félek. Sajnos semmiképp nem lenne lehetőségem egy baba számára megfelelő körülményeket biztosítani, de az abortuszt lelkileg nem bírnám.


2014. máj. 23. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
"ekkora adag hormon megzavarja a ciklusát " -mindenkinek, nem "van, akinek" Ez lesz.
2014. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, valószínűleg a hormon borította fel a dolgokat a szervezetedben. Gondold végig: az aktustól számítva pár napra rá megjött, akkor valószínűleg már rég volt peteérésed, mire ez az egész megtörtént. Nem is élvezett beléd, és vettél be esemény utánit is, többszörösen bebiztosítottad magad. Nyugodj meg, vegyél hétfőn egy tesztet, 99%, hogy minden oké lesz.
2014. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!