Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyiket érdemes venni?

Melyiket érdemes venni?

Figyelt kérdés

Ma volt meg a első menstruációm suliban jött meg és elégé eláztam.. ami miatt haza kéreckedtem és azt szeretném kérdezni most mit vegyek tampont vagy betétet?

Kinek melyik volt a első vagyis melyik vált be neki jobban??

Márka és fajta is mert holnap már vennem kéne reggel mert mostantól már fog kelleni csak nem tudom meiket kéne és azok közül meik a legjobb :/



2014. máj. 23. 23:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jaj kicsilány, nincsen neked anyukád? :( Hány éves vagy?

Vegyél elsnek betétet, az Always jó márka, abból is pár csomag normal-t meg pár csomag éjszakait. A tamponnal még ráérsz szerintem.

2014. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
12 vagyok van csak hát későn ér haza és nem vagyok olyan jóban vele most jelenleg kölcsön kértem 4 betétet ien always éjszakait de van egy kis pénzem és akkor holnap veszek mindkét féléből csak már voltam bnőkel nézni mikor nekik kellet és hát van vagy 50 féle :/ a fél sor csak is betéttel kirakva...
2014. máj. 23. 23:20
 3/16 A kérdező kommentje:
De mindig ennyire sűrűn kell majd cserélni és fog görcsölni a hasam?
2014. máj. 23. 23:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez a normal, ez kell nappal

[link]

Ez meg az éjszakai

[link]

Amíg az első pár napban erősebb a vérzésed, addig érdemes akár 3-4 óránként is cserélni, mikor már eléggé megtelik, majd látni fogod, mindenkinek másmilyen a havija. A hasad is görcsölhet, erre van az Algoflex M nevű gyógyszer, nekem mindig használ.

Anyukáddal meg gondolom biztos nehéz most, hogy keezdesz kamaszodni, de az nagy dolog, hogy megjött a havid, jelzi, hogy érik a tested. Erről tényleg nem árt beszélgetni vele, szerintem őt is bántaná, ha nem mondaná el neki az ilyet a lánya.

Ha van bármi kérdésed amúgy evvel kapcsolatban, írj bátran privátot is akár, de beszélgess egy picit anyukáddal is kérlek a dologról, elvégre ő a te egyetlen anyukád.

2014. máj. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, milyen az ilyen sűrű, de az első napok erősebbek, az utolsók már sokkal gyöngébbek. A fájdalom változó, de azt nem tudom, hogy ha valakinek először görcsöl, az mire számíthat, nekem sose fájt.

Betétben nem vagyok képben, én tamponrajongó voltam az első naptól fogva. Amennyire megállapítottam, szinte semmit nem számít a márka, max. egyszerűbb kinyitni a csomagolást tamponnál, én valami olcsót veszek és kész. A betét pedig ragadjon rendesen, legyen megfelelő a mérete minden szempontból s kényelmes érzés legyen (már amennyire egy betét erre képes, engem mindig irritált a nedves érzés és az, hogy van ott valami, de nem mindenki ilyen). A tuti biztonság a kettő együtt, néha kell. Kérdezd meg a barátnőidet, vagy próbálkozz több fajtával, nagyon mellényúlni szerintem nehéz.

2014. máj. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
közben megnéztem milyen van a fürdőben ott 16dbos normál egészségügyi betét van bár így fura betéttel mert ha lassan veszem észre hogy váltani kell akkor nedves leszek tőle de lehet kipróbálom tamponal és kérek majd görcsoldót anyától de nehéz lesz vele leülni beszélni
2014. máj. 23. 23:55
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez a felnőtté válás jele, hogy leülsz vele erről beszélni, nem pedig a titkolózás. Nem kell ezt annyira nagy dobra verni, megmondod neki, hogy anya, beszéljünk kicsit. Megjött az első havim és szükségem van betétre meg gyógyszerre.

Azért is fontos ez, mert ha ilyen "apró" dolgot nem mersz elmondani, mi lesz akkor, ha komolyabb egészségügyi problémád lesz?

2014. máj. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
leülök vele ezt megbeszélni csak attól félek hogy ez után meg akkor ha görcsölni fog jobban vagy valami akkor visz a nőgyógyászhoz ott meg nem lenne kedvem a székbe ülni mert hallottam már róla
2014. máj. 24. 00:08
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem fogtok minden kis görccsel oda szaladgálni, nehogy azt hidd.

"nem lenne kedvem a székbe ülni mert hallottam már róla"

Ezt fejtsd már ki, mit mesélnek a székről :D

2014. máj. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogyha fel ülsz akkor megnéznek lentről és bent vannak vagy 3 an és néznek.. meg hogy oda nyulkál a n-gyógyász is. nincs kedvem senki előtt így lenni főleg nem egy idegen előtt...
2014. máj. 24. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!