Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehely erős...

Menstruációs kehely erős vérzés esetén? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék menstruációs kelyhet venni, de nem tudom, erős vérzés esetén mennyire jó. Első két napon ömlik belőlem (1-2 óra alatt átázik a super plus tampon).


Egy olyan megoldást szeretnék, amivel munkahelyen kibírom a 8 órát csere nélkül, mert tamponcserekor mindig tiszta trutyi leszek, és nem itthon vagyok, ahol le tudok vetkőzni és zuhanyozni, munkahelyen hosszú percekig törölgetem magam és elegem van az egészből...


Azt olvastam, hogy a menstruációs kehely akár 12 órán át is bent lehet. Nem tudom erős vérzésű nők mennyi ideig bírják csere nélkül? Aki hasonló helyzetben van és kipróbálta már, légyszi ossza meg a tapasztalatait! Köszi!



2014. máj. 26. 13:33
 1/3 anonim válasza:
100%

Nekem nincsen ennyire erős vérzésem, de nekem bevált a menstruációs kehely. Én nagy méretű Si-bell -t vettem. ( [link] ) Elvileg 30 ml-t bír, de a méhnyak is foglal némi helyet, így az én esetembe majdnem 20ml-ig bírja. (Egy átlag betét kb 5ml-t bír) Ha akarod betéttel kombinálva még tovább tudod húzni a cserét, bár ennyire erős vérzésnél nem hinném hogy 8 órát kibírnál csere nélkül.

Szerencsére még nem kellett nyilvános helyen cserélnem, így abban nem tudok tanácsot adni, de egyébként én magamat sokkal tisztábbnak éreztem cserekor mint mikor még betétet használtam.

Én is úgy tudom hogy 12 óráig is bent lehet, de erősebb napokon nekem nem bírja addig.

2014. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pandamanci válasza:
Uhhh, már ilyen régen is volt kehely, én még csak mostanában hallottam róla. Nekem is ugyan ez lett volna a kérdésem, ah látom érdemi választ nem tudtál kapni. Nekem is nagyon erős a vérzésem az első 3 napon, a tamponcsere kínszenvedés a melóhelyen, nem csak a trutyi miatt, meg a bajos higiénia miatt, hanem mert nem tudok ellazulni és alig bírom felnyomni az újat. Úgy kell kijönnöm a wc-ről, h könyékig véres vagyok. 2-3 órás kombó, tampon, vatta, betét, de ha elcsúszik a betét, akkor vérfürdő. Az intim kehely csak akkor érné meg nekem is, ha nem kell cserélni melóban, ugyan is elég vicces lenne ott mosogatni és addig mi van bent, h ne folyjon?Ráadásul a felhelyezés nekem azzal is küzdelmes lenne. Arról nem beszélve, honnan tudod melyik méret fog beválni. Nagyon drága ahhoz, h az ember csak úgy kipróbálja, aztán mégsem jó. Plusz én a szilikonra allergiás vagyok, van vkinek tapasztalata az orvosi szilikonnal, váltott ki vkiből allergiás reakciót?
2018. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok! You tube: ezt írdd be: hormonnentes, menstruációs kehely

Ott a lány mindent elmond ,elmagyaráz,szemlélteti, milyet válassz! Engem meggyőzött.

márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!