Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért akar anyám elvinni a...

Miért akar anyám elvinni a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Anyám mostanság hajtogatja hogy már ideje lenne elmennem a nőgyógyászhoz egy vizsgálatra úgy hogy a székbe is kéne ülnöm.

De nekem semmi kedvem sincs mivel nem nagy kedvem lenne más előtt széttárni a lábam...

De ha el is vinne kiderülne biztos hogy nem lennék szűz és a doki mondaná anyámnak :( ami miatt megint csak kapnék :/


16 / L



2014. máj. 28. 22:52
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
Elég hamar elvesztetted
2014. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
most leszek augusztusban 17 tehát nem annyira hamar de semmi kedvem elmenni oda most még majd ha külön élek elmegyek esetleg :/
2014. máj. 28. 22:56
 3/44 anonim ***** válasza:
78%

Ha a szexhez elég nagy vagy, a nőgyógyászhoz is vagy elég nagy.


Ha az ember már elkezdett szexuális életet élni, évente egyszer illik elmenni nőgyógyászhoz szűrésre. Szűzként felesleges lenne most még, ha nincs panaszod, ebben igazad van, bár már ahhoz sem vagy kicsi. De már nem vagy szűz, tehát a rákszűrésnek itt az ideje.


A szüzességedről az orvos nem adhat felvilágosítást az anyádnak.

2014. máj. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:

Felesleges halogatnod. Az első vizsgálatomnál nagyon féltem,pedig magán dokihoz mentem - anyukámmal. Képzelheted,milyen ciki volt,mikor kiderült,hogy nem vagyok már szűz.. Mert a dokinak ez az első kérdése fiatal lányoknál.


Nálunk nem volt semmi baj,anyukám csak bátorított és bíztatott, mindenben mellettem állt. Ha olyan kapcsolatban vagy anyukáddal, hogy vele szeretnél elmenni nőgyógyászhoz, azt ajánlom,hogy ne titkolózz,mert nincs értelme... Én azóta sokkal szorosabb, jobb kapcsolatban vagyok anyuval :)


21/L


Még valami: nőgyógyászhoz én is 16 évesen mentem először, Neked is el kéne ennyi idősen. Nincs mitől félned :)

2014. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak jót akar! Ha már nemi életet élsz, érdemes évente elmenni egy ellenőrzésre, és lehet sejti, hogy már túl vagy rajta.


Menj el egyedül, ha anyukád megint felhozza a témát, közöld vele, hogy neked kellemetlen lenne vele menni, de egyedül voltál, minden rendben van.


De ha el is mész vele, a vizsgálat alatt nem lehet bent, a doki meg nem mondhat neki semmit, köti az orvosi titoktartás!

2014. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

De ha mindig védekeztünk akkor semmit sem kaphatok el és elvégre nem kötelezhetik hogy oda járjak,

Elvileg olyan is volt már hogy valaki csak 30 felett ment el először oda ahogy bnőm mondta.

A mensimel sincs semmi baj csak késik általában 4 napot vagy erősen görcsöl 1x 2 xszer mondtam anyámnak de amiatt biztos nem akarna..

2014. máj. 28. 23:01
 7/44 A kérdező kommentje:
És esetleg bnő lehet bent ha megengedem? talán úgy elmennék de anyámmal biztos nem jobb ha nem tudja még egy két évig :S
2014. máj. 28. 23:04
 8/44 anonim ***** válasza:
A páciensnek hozzá kell járulnia a vizsgálathoz fiatalkorúként, nem kényszeríthető. Ezt orvos is tudja, szóval nem végzi el a vizsgálatot és kész. Amúgy az, hogy szűz vagy-e nem fontos egészségügyi szempontból, tehát nem mondja el édesanyádnak.
2014. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
és ha el is megyek esetleg egyedül akkor csak igazat mondjak vagyis amit a menstruációrol kérdez meg esetleg a nemi életről vagy valaki szokott egy kicsit hazudni?
2014. máj. 28. 23:12
 10/44 anonim ***** válasza:
41%

Elmehetsz a barátnőddel is, sőt egyedül is elmehetsz 14 éves kor után. Szerintem nyugodtan mondhatod az anyukádnak, hogy kellemetlen lenne számodra vele menni, de elmész egyedül (és a papírt majd megmutatod - nem írják le, hogy szűz vagy-e vagy sem).

De a konkrét vizsgálóba nem biztos, hogy beengedik veled. Normális esetben anyukádat se engedik be oda, ha nem direkt azt kéred!


Hazudni nem szabad az orvosnál. Hülyeség is, mert ha már ott vagy, akkor vizsgáljon meg rendesen. Másrészt egy csomó dolgot lát is az orvos - pl. hogy szűz vagy-e, és hogy mostanában történt-e aktus, azt simán, és csak rosszul jársz, ha megpróbálod behazudni.

2014. máj. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!