Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az mennyire gyakori, hogy egy...

Az mennyire gyakori, hogy egy nő természetesen ennyire szőrös legyen? Vagy lehet, hogy a hormonokkal van baj? Lehet esetleg csinálni valamit?

Figyelt kérdés
Szerintem ez túl sok: hónaljon, szeméremdombon és térdtől lefele nagyon sűrű, erős és sötét a szőrzet, térd fölött a fenék comb felső vonaláig pedig valamivel (nem nagyon sokkal) ritkább, puhább (hátul kevesebb, mivel az üléstől kikopott). Én nem hiszem, hogy minden lánynak ilyen lenne, mert nyáron mindenki szinte bugyiban járkál az utcán, én mindenkinek patyolat sima mindenhol a lába. Nekem egy egész délutánba kerül, hogy nagy kínok közepette strandraképesnek tudjam magam szőrteleníteni, tiszta piros petty leszek, és 2-3 nap múlva még az epilált területeken is nő vissza. :( S vajon mit szólna ehhez majd a jövendőbeli pasim? Eléggé le van rombolva az önbizalmam emiatt, nem szeretek ujjtalanban, rövidnadrágban járni, még a családom előtt sem.

2014. jún. 1. 00:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én a karomon szőkítem a szört, de ugye az egyből meglátszik, ha már nő. Viszont olcsó megoldás és amikor frissen van szőkítve, akkor teljesen jó. Ha valakinek van türelme 1-2 hetente foglakozni vele, akkor tökéletes. Arcon szerintem arra kell figyelni, hogy a szőke szőr csillog és lehet jobban feltűnik, mintha nem is lenne szőkítve. Én még a most kapható otthoni IPL gépen gondolkodomk, ami ugye elég drága, de még mindig olcsóbb, mint kozmetikus által csináltatni.
2014. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz kellene menned, egy hormonvizsgálat kideríti, hogy ott van-e baj, vagy "csak" ilyen rendkívül nagyon szerencsés alkatot örököltél. Utóbbi sem vigasztaló magyarázat, de azok könnyen dobálóznak vele, akiknek nincs ilyen gondjuk.
2014. jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy alkati a dolog, és semmi bajod nincs.

De az is lehet, hogy hormonprobléma áll a háttérben. De azért általában annak van egyéb tünete is: zsíros bőr, hajhullás, elhízás, rendszertelen ciklus stb.


Elmehetsz endokrinológushoz, és megnézetheted, hogy mi a gond. Bár sok mindent nem lehet vele amúgy kezdeni...

Antiandrogéneket lehet szedni, de nem biztos, hogy annyira okos ötlet.


Egyébként ha gyökerestől szőrtelenítesz, akkor egy idő után ritkul. Én már sok éve epilálok/gyantázok, és fele annyi szőröm sincs, mint régen. És már nem is olyan erős.

2014. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én magam is baromi szőrös vagyok. Az egész testemen szőrteleníteni kell.

Én nem bírok mindenhol gyantát használni, mert van ahol a bőrrel együtt hozza le. És olyan erős a szőr, hogy nem bírom azt a fájdalmat. Szóval borotválni szoktam, ahol nem nő olyan nagyon gyorsan. És hosszú ruhákban járok :)


El kell végeztetni a vizsgálatot, mert hormonális oka is lehet. Nekem sajnos nincs gond a hormonokkal, alkati dolog.


Az IPL-t pedig én személy szerint mindenkinek melegen ajánlom. Nekem a sűrű sötét szőrzettel baromira bevált, de vigyázni kell, sok a kamu hely (akkor jó az IPL, ha fáj!)

Lehet, hogy sokat kifizet rá az ember, de cserébe visszakap egy csomó időt, amit addig "szőrözéssel" töltött. El lehet indulni otthonról úgy, hogy nem vizsgálgatod automatikusan a borostáidat ( :D ). Szerintem aki megengedheti magának, az csinálja. Én nem mindenhol csináltattam meg eddig, csak intim területen (mivel ott nem bírtam gyantázni, de túl gyorsan nőtt), de mindenhol máshol is meg fogom...

2014. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sorstársak jelentkezését is és a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, hogy legalább nem egyedül "szenvedek" ilyen dolgok miatt.

Nos, én nem tudom mi lehet a gond, igaz, hogy eléggé hullik a hajam mióta tudom magam (azaz mióta figyelek kicsit a testemre), a ciklusom aránylag pontos (most pl. már 31. napon vagyok, s általában 27-29 napos szokott lenni, s 5 napig tart szinte kivétel nélkül). Viszont amúgy is, pl. gondolkodásban eléggé fiús vagyok, általában minden nőies dolgot haszontalannak tartok (sminkelés, kiöltözés meg hasonlók), nem szeretek főzni, nincs esztétikai szépérzékem stb. Szóval nem tudom mit gondoljak... ha hormonális a baj, szerintem gyerek koromból ez van. Anyámnak tudtommal nem volt ilyen dús a szőrzete, testvéremnek sem az.

2014. jún. 1. 14:14
 16/17 anonim ***** válasza:
Attól még elmehetsz orvoshoz egy vizsgálatra, hogy fiús természetű vagy (amúgy én is az vagyok). Legalább tudod, hogy hogy állj a dologhoz. Ez, mármint a fiús természet amúgy nem hormonális ok miatt van, egyszerű személyiségi vonás.
2014. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar ha egy lány szőrös, sőt szeretem is ha valamennyire az. 20F (lehet nálam ez valami fétis de én még sosem szóltam lánynak ilyenért)
2014. jún. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!