Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont szeretnék használni...

Tampont szeretnék használni de félek! Ti mikor kezdtetek tampont használni?

Figyelt kérdés
Sziasztok 12 éves vagyok 1,5 éve jött meg az első menstruációm nagyon szeretnék áttérni a tamponra de félek például a TSS vírustól vagy hogy leszakad a kihúzószál vagy fájni fog a felhelyezés de a betét azért nem megfelelő mert nem lehet vele úszni meg tesiórán mikor futok érzem hogy folyik éjszakai átázások vagy esetleg a betét mellé folyik meg utálok egész nyáron meg suliidőszakban a saját véremben ülni... Szerintetek betét vagy tampon ha tampon hogy helyezzem fel mikor cseréljem ?stb. (lányok/nők gyors válaszokat szeretnék

2014. jún. 1. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kihúzószál nem szakad el, de ha mégis elszakadna, akkor is ki tudod szedni, szóval ettől nem kell félned. A betegségtől sem, nem is bizonyított az összefüggés a tampon és a TSS között. Ha nem hagyod benn 5-6 óránál tovább egyáltalán nem veszélyes.

A tamponos dobozban van egy részletes tájékoztató, mikor hogyan lehet használni. Mikor olyan erős a vérzésed, hogy éjszakai betét kell, akkor kb 2-3 óránkénti csere ajánlott. Előbb semmiképp ne vedd ki, mert csak fáj, és felsérti a hüvelyed falát.

Egy tisztasági betétet ajánlott azért használni mellette, pl ha tesiórán vagy, vagy csak suliban, úszásnál természetesen ilyenre nincs szükség.

De tényleg minden le van írva a dobozában.

Szerintem az o.b. a legjobb. Érdemes minivel kezdeni. :)

2014. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

De igen, bizonyítva van az összefüggés a TSS és a tampon között (és a TSS nem vírus, hanem a tampon által összegyűjtött baktériumok okozzák). De valóban, ha kellő gyakorisággal cseréled, kérdező, akkor nem lesz gondod.

Én magam azért 20+ voltam, mire először kipróbáltam a tampont. 12 éves kor sztem kissé korai ehhez. De elméleti akadálya nincs, ha felelősségteljesen használod.

2014. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12-3 éves voltam mikor tampont kezdtem használni. Minit vegyél és óvatosan, fekve , felhúzott lábakkal rakd be.
2014. jún. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A TSS és a tampon között igenis van összefüggés; nem a TSS vírus okozza, hanem a bomló vérben tenyésző anerob baktériumok által termelt toxin. És sajnos fel kell fednem azt is, hogy aközött sincs összefüggés, meddig marad bent: ha valaki érzékeny erre a toxinra, 2-3 órán belül is szepszist kaphat.

Én kb. 16 évesen kezdtem el tampont használni, de évek óta nem használom már orvosi utasításra. Éjszakára nem ajánlott és úszás után is ki kell venni. Csak alapos melegvizes-szappanos kézmosás után szabad betenni. A kihúzószál nem szakad el. A felhelyezést magadtól ki fogod tapasztalni, hogyan a legjobb.

2014. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem a TSS a legnagyobb baj a tamponnal, hanem krónikus fertőzéseke kialakulása az arra hajlamos nőknél. A hüvelyben vannak ott élő alacsony csíraszámú kórokozók is, melyek a véres tamponban el tudnak szaporodni. Hiába helyezed fel tiszta kézzel, mert ezek belső kórokozók.

Vannak nők, akiknél ez semmilyen gondot nem okoz, sok más nőnél meg igen.

Természetesen lehet tampont használni, de én a lányomnak is azt javasolnám, hogy ne rendszeresen használja, hanem alkalmanként. Pontosan a tesióra, nyaralás ideális hozzá. Vízben én nem ajánlom, mert fertőzést lehet összeszedni. Esetleg tengerben, vagy hideg uszodavízben. Meleg vizes élménymedencében semmiképp.

Én az applikátoros tampont szeretem, mert nagyon könnyű felhelyezni, a műanyag tok nem sérti fel a hüvelyt és pont oda megy fel, ahová kell neki.

Tampax minivel próbálkozz először, miután alaposan átolvastad a felhelyezési útmutatót. Ez még annyival higiénikusabb is a sima tamponnál, hogy nem kell puszta kézzel a tamponhoz nyúlni, mert az egy csőben van. Ismervén az iskolai higénét, még szappan sincsen, a wc kilincs tisztaságáról meg ne is beszéljünk.

Estére és otthon használj eü betétet, ne tamponozz. Jobban ki is tudsz tisztulni és éjszaka meg alvásra való, nem cserére. 6-8 óra meg hosszú idő ahhoz, hogy ne cserélj.

Kihúzó szál nem szakad el, még a legsilányabb minőségű sem. A fájdalmat akkor tudod elkerülni, ha a legkisebb méretet használod és ne szárazon helyezed fel. Tehát akkor a legcélszerűbb kipróbálni, amikor erősebb a menzeszed.

2014. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ha nagyon erős a menszeszem a mini nem fogja átengedni? Még két hetet kell várnom hogy kipróbálhassam
2014. jún. 1. 15:59
 7/13 anonim ***** válasza:
De át fogja engedni, ezért lehet, hogy csak kb 2 órát bír ki. Viszont kezdeni azzal a legegyszerűbb.
2014. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az ugy nem jó a suliba csak 3 négy óránként cserélek amikor az osztálytársaimmal vagyok az öltözöben mert ott nem lehet elfordítani kívülről a zárat és nem nyitogatnak rám nameg van kuka
2014. jún. 1. 16:29
 9/13 anonim ***** válasza:
vegyél tampaxot. sokkal könnyebb, higiénikusabb feltenni, mert nem kézzel kell. Mini+betét
2014. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sulin kívül érdemes megtapasztalni a csereidőket, mert ez is gyakorlat kérdése. 3 óránként viszont cserélni kell a tampont, ezért mindig a legkisebb méretet kell feltenni.

Nekem a tamponnal még az is a gondom, hogy hirtelen ereszti át a tartalmát, ha megtelik és ennek nem mindig érzem az idejét és nem látom, mint a betétet.Ezért én tamponnal szoktam elázni nem a betéttel..

2014. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!