Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennem kell CT-re. Az az...

Mennem kell CT-re. Az az amikor a gép forog körülöttem és én csak mozdulatlanul fekszem ugye? Több még lent!

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvos hogy kapok kontraszt anyagot. Ezt hogy kapom meg? Meg kell innom vagy pedig vérbe adják vagy hogy? (Medence CT lesz amúgy)

És még egy kérdés, ebbe csak úgy ruhába fekszem be vagy le kell vetkőzni? Kellemetlen ez vagy nem?



2014. jún. 6. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem forog, csak betolnak, és zúg :) A kontraszt anyagot vénásan adják, de csak akkor, ha előtte kitöltöd a felelősségvállaló nyilatkozatot. Nem kell levetkőzni, csak a fémeket levenni mindenhonnan.
2014. jún. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Te mozdulatlanul fekszel.Én kaptam egy liter folyadékot,hogy igyam meg egy óra alatt.Utána kaptam egy vénás injectiót.Bugyi maradhat,de a fémgombokat taratlamazó nadrágot le kell venni.Ez nem a kellemetlen kategória nálam,ez csak idő.
2014. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A gép igenis forog csak a külső szemlélő nem látja (szereltem már). A modernebbek majdnem olyan gyorsan, mint a mosógép centrifugája. A kontraszt anyagot meg kell inni és aztán egy kis idő múlva bekell feküdni a gépbe. Persze előtte le kell vetkőzni, de nem mesztelenre.
2014. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most akkor vénásan vagy inni kell?

Amúgy köszönöm! :)

2014. jún. 6. 20:53
 5/12 anonim ***** válasza:
medencénél szerintem vénásan... hasi ct-nél szoktak itatni kontrasztanyagot... amúgy fél perc az egész betolnak egy karikába veszel egy nagy levegőt és amíg bent tartod szép lassan kitolnak belőle... nem tudom de nekem amikor mentem csak a melltartót mondták hogy vegyem le, minden más maradhatott rajtam... MRI-nél kell minden fémtárgytól megszabadulni...ott még a fülbevalót gyűrűt... mindent le kell venni magadról...
2014. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem koponya CT-m volt, úgy látszik, az akkor máshogy megy.
2014. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindegyik CT forog... Akkor vagy MR-en voltál, vagy csak nem láttad, hogy forog.


https://www.youtube.com/watch?v=Iqhxyw8kJIE

2014. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5-ös voltam, nekem hasi meg mellkas CT-m volt, hasinál kellett innom, mellkasnál vénásan kaptam... hasinál nem kellett levetkőzni csak az asztalon mondták, hogy gomboljam ki a nadrágot és húzzam le a combomig, mellkasnál meg annyi volt, hogy a nyakláncom vegyem a számba hogy ne lógjon :)
2014. jún. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És ha vénásan adják be akkor a karomba keresnek egy vénát és ott?

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. jún. 7. 12:51
 10/12 anonim ***** válasza:
igen... ha jó karodban a véna akkor oda... nekem csak a kézfejembe tudták beadni mert annyira rosszak a vénáim...
2014. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!