Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor ürül ki a szervezetből...

Mikor ürül ki a szervezetből a gyógyszer ha kb több mint 9 napig szedtem?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos olyan problémám merült fel hogy már huzamosan több mint két hete van menstruációm sajnos. Emiatt nagyon elvagyok keseredve.Pajzsmirigyre szedek Letrox nevű gyógyszert, azóta katasztrófa az életem. Először 50 mikrog szedtem

de az orvos másfelet javasol mert nagyon rossz lett az eredményem, de én attól független csak 100 mikro grammot szedtem be, de már úgy érzem hogy megbántam.Mert sajnos nem igazán akar elmúlni a vérzésem. Mikor ürül ki a szervezetből a gyógyszer, és mikor fog elmúlni a vérzésem? Mert már két hete kb abba hagytam a szedését emiatt.



2014. jún. 11. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne próbáld magadnak megoldani a dolgot, tessék visszamenni az orvoshoz. A pajzsmirigybetegség nem olyasmi, amivel kapcsolatban jó ötlet, ha tippelgetsz meg a saját szakálladra abbahagyod a gyógyszert és módosítod az adagolást.
2014. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom nem nagyon tájékoztattak magával a betegséggel és a gyógyszerrel kapcsolatban, de ez nem olyan probléma ami elmúlik. Elkezded szedni és életed végéig folytatnod kell. Ha a vérzésed nem áll el nem feltétlenül a gyógyszer miatt van, sok hormonális betegség kézen fogva jár egymással mert annyira egybefüggő az egész rendszer. Ha nem áll el azt hiszem 10 naptól kóros a vérzés, akkor fogod magad és elmész nőgyógyászhoz, soron kívül kötelesek fogadni, a sürgősségi betegellátáshoz fordulj és onnan irányítanak majd oda. Nőgyógyász is tud hormonokat kérni a laborvizsgálatnál illetve szervi okai is lehetnek ennek. De ez nagyon kényes rendszer, ha nem jó valami menj orvoshoz esetleg fordulj másik orvoshoz, de itt nem működik az öngyógyítás, mert még az orvosoknak is sokszor probléma beállítani a pajzsmirigyet.

Ha abbahagyod a gyógyszert csak annyit érsz el, hogy visszatérnek az alulműködés tünetei: a hízás, a fáradság, a depresszió, stb.


Komolyan, menj orvoshoz. Ha jól értelmezem 4 hete vérzel és még eszedbe sem jutott elmenni egyhez?

2014. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Voltam nőgyógyásznál ,és kaptam labor beutalót. Elvégezte a rákszűrést, hüvelyultrahang is meg volt , ott kiderült hogy apró mióma göbök vannak a petefészek hátsó részénél. Sajnos nem tudom hogy mindez a gyógyszer váltotta e ki fogalmam sincs. De félek elkezdeni megint szedni a gyógyszert, abba tisztába vagyok vele hogy ha nem szedem akkor rossz lesz a pajzsmirigy működésem. De egyszerűen tanácstalan vagyok.Talán írassak fel esetleg másik gyógyszert. Nem tudom egyelőre még a labor vizsgálatokat kell még elvégezni, meg a rákszűrés eredményére várok!
2014. jún. 18. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Miómát nem okoz a gyógyszer, pláne nem 9 nap után(!). Ez pont ugyanaz a szer amit az egészséges emberek szervezete termel, ha jól be van állítva tünetmentes leszel, magyarán mint minden egészséges ember.

Ha tényleg ennyire félsz tőle addig ne szedd amíg nem beszéltél szakorvossal erről, talán ő képes megnyugtatni. Ez a leggyakoribb hormonális betegség, épp ezért kerül ennyibe a gyógyszer így hidd el, hogy rengetegen szedik minden probléma nélkül. Felesleges másikat íratni, az összes alulműködésre adott pótló szernek ugyanaz a tiroxin a hatóanyaga.

2014. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!