Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek végeztessek aids...

Szerintetek végeztessek aids tesztet?

Figyelt kérdés

Soem gondoltam hogy ilyen témában fogok keresgélni, de most eléggé megijesztettek az ismerőseim. Több éve párkapcsolatban élek, és korábban sem volt soha egy éjszakás kalandom. Az igaz, hogy nem óvszerrel védekezem (sosem), de nem feküdtem össze mindenféle jöttmenttel, vagy ilyesmi..Azért merült föl most ez a kérdés, mert bár évente végeztetek méhnyakrák szűrést, AIDS tesztet sosem csináltattam, és az előfordult hogy egyik-másik partnerem (mint utóbb kiderült) párszor félrehordott sajnos.

Szerintetek csináltassak tetszet? Vagy amikor a méhrák szűréshez mintát vesznek, abból kimutatnák ha valami gond van, és csak szólnának, nem?

Illetve véradáson is többször voltam, ott is értesítenének ha van valami gond, nem igaz?



#szűrés #AIDS teszt #nőgyogyasz #nemibeteg-gondozás
2014. jún. 16. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A méhnyakrákzűrésnél nem vizsgálnak AIDS-re, viszont véradásnál igen. Ha véradás után nem értesítettek ki, akkor megnyugodhatsz.
2014. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél megnyugodni, akkor igen. Menj el, adj vért, vagy csak símán menj el, hogy szeretnél AIDS-tesztet csináltatni. Apám véradó, házasságban soha nem hordott félre, mégis egy időben (1989 körül, amikor a csapból is ez folyt) tiszta para volt. Semmivel sem lehetett megnyugtatni. Aztán elment és megcsináltatta a tesztet, kiértesítették, hogy minden oké, és megnyugodott.
2014. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Félrehordott??? Ez meg milyen szó?
2020. szept. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!