Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Húgyhólyaghurut megelőzésére...

Húgyhólyaghurut megelőzésére mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Életembe először kellet szembenéznem ezzel a borzalmas és fájdalmas dologgal. Már kezd elmúlni, voltam orvosnál is és kaptam antibiotikumot! De arra lennék kíváncsi, hogy a továbbiakban hogyan tudnám ezt megelőzni??? Sokat keresgéltem, de arra nem jöttem rá, hogy szexuális úton megkapható-e. Mert én csak gyanítom, hogy a probléma előtti napon együtt voltam a párommal. Az nem történt meg, de kézzel kényeztetett és az után is, és ahogy tapasztaltam önkielégítés után is mindig nagyon kell pisilnem. Ezt úgy tudom azért van mert a húgycsövemet irritálja. Csak ebből következtetve gondolom, hogy talán azért gyulladt be a húgyhólyagom. Tehát arra lennék kíváncsi, hogy lehetséges-e, hogy tényleg-e miatt gyulladt be és ha igen máskor ezt, hogyan tudnám kiküszöbölni?

2014. jún. 19. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, szex, önkielégítés előtt mindig menj el pisilni.

Amúgy nem valószínű, hogy a párodtól kaptad el, vagyis nem akkor, ugyanis egy fertőzés nem 1 nap alatt alakul ki, tehát ma együtt voltunk, holnap már egyértelmű és erős fertőzéses-gyulladásos tüneteim vannak. Azért ez nem így működik.

És amúgy az is lehet, hogy bármilyen teendő nélkül évekig nem lesz ilyen problémád.

De ha annyira szeretnél megelőzést, akkor vegyél tőzegáfonya kapszulát. Az pont az ilyen dolgok megelőzésében segít.

2014. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jún. 19. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Az is elkaphatja aki nem él nemi életet. Igyál sokat, leginkább teákat (kamilla, hársfa) és télen ne járkálj mezítláb a hideg kövön (otthon). De ha nem csinálsz semmit, szerintem akkor is elég kicsi az esély hogy újra elkapd.
2014. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak úgy hallottam nagyon sokaknak visszatérő a dolog. És hát neme egy kellemes dolog (gondolom senkinek sem kell bemutatni a felfázást) így csak igyekszem elkerülni. :)
2014. jún. 19. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az életem 26 éve alatt jó, ha 3-4 alkalommal volt húgyhólyaghurutom, szóval azért nem olyan gyakori dolog.

Akinél visszatérő probléma, ott meg az szokott a háttérben lenni, hogy nem megfelelő a higiénia, vagy nem megfelelően van kezelve az illető, vagy gyenge az immunrendszer.

Ha netán visszatérő dolog lesz nálad, akkor ami fontos, hogy mindenképpen vizelettenyésztés legyen csinálva, amiből kiderül, hogy milyen az adott kórokozó és milyen mennyiségben van jelen és akkor lehet célzott kezelést kapni. Utána azért nem szokott visszatérni.

Csak előfordul, hogy valakit hasra ütés szerűen kezelgetnek ilyen-olyan antibiotikumokkal, pedig a valódi kórokozót nem derítik ki, vagyis nincs tenyésztés.

2014. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pár hónapja volt egy kiadós tüdőgyulladásom és azóta elég gyenge az immunrendszerem, de gondolom ez ellen lehet tenni. Ajánlották is a bérescseppet stb... csak ha én nem vagyok beteg akkor könnyen megfeledkezek a C vitamin vagy egyéb gyógyszer bevételéről.
2014. jún. 19. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!