Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szedésekor...

Fogamzásgátló szedésekor lehet menni hormonszint vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Beutalót szeretnék kérni, de nem tudom h ez kizáró ok e mivel a fog. gátló is hatással van a hormonokra.

( 2,5 éve ugyan azt szedem és fél éve kinyomhatatlan pattik jönnek az arcomra azért szeretnék elmenni ilyen vizsgálatra)


2014. jún. 19. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, lehetni lehet, csak éppen nem valószínű, hogy olyan teljes képet lehetne belőle kapni.

Amúgy a fogamzásgátló pont jótékony hatással szokott lenni a pattanásokra, nem pedig fordítva, de hát nem mindenki reagál egyformán rá.

Kérdezd meg az orvost erről. Ő biztos jobban tudja.

Amúgy ha csak az arcodon jöttek ki, azért megkérdezném, hogy nem kezdtél el véletlenül valamit az arcodra használni? Zsírosabb krémeket, valamilyen ápolószert, új sminkcuccot? Mert lehet hogy az a ludas és nem a hormonok.

Én több, mint fél éve hagytam abba a fogamzásgátlót és nekem sajnos azóta lett egy csomó pattanásom, viszont nálam nem csak arcon, hanem mellkason, háton, felső karon. Nálam ez egyértelműen hormonális eredetű. De nálad, hogy csak az arcon, én azért első körben gondolkoznék másban is.

2014. jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még amikor elkezdtem szedni a bogyót akkor rendbe hozta az arcomat nagyon szép volt utánna, de előtte is csak havi 1-2 pattim volt. Télen kezdett el miteszeresedni az arcom amiket szépen elkezdtem piszkálni, mostanra a 2 pofikám piros hegekkel van tele :( kb strandra sem fogok menni idén:( Szóval télen amikor éreztem h baj van akkor kb mindent lecseréltem amit az arcomra kentem, mondjuk lehet pont rosszabbakra :S A kozmetikusom vetette fel a témát, hogy elmehetnék egy ilyen vizsgálatra de akkor lehet mégsem megyek így..
2014. jún. 19. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Felesleges, nem lehet értékelni az eredményt. Ha hormonvizsgálatot akarsz, előtte hagyd abba a tabit.
2014. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!