Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tudtok ajánlani mestruáció...

Pap Katalin kérdése:

Mit tudtok ajánlani mestruációs görcs ellen? :mert egy gyógyszer sem használt amit próbáltam.

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Segítene, ha leírnád, melyik gyógyszert használtad eddig.
2014. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

szia!


Mozgás, és meleg fürdő. A legjobbak. Én, ha fáj a hasam, el szoktam vinni a kutyát sétálni. Pár 100 méter után már nem is fáj a hasam.

Este meg belefekszek egy kád vízbe, és lazulok.


Nem lesz a fürdőtől semmi bajod, vannak akik vízben szülnek, és túlélik :). Csak ne legyen forró a víz, mert nagyon megindul a véred!


Hidd el, ha rá koncentrálsz, akkor jobban fáj!

2014. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Én is ilyen voltam egész fiatal koromban. Nekem orvos írt fel injekciót, ampullásat, fájdalomcsillapítót és görcsoldót, azt beleöntöttem kis gyümölcslébe, orr befog, gyógyszer lehúz, majd inni rá még gyümölcslevet.:) Erősebb volt is így, meg hatásosabb is, előbb csillapította a fájdalmat. Vagy amit még ajánlottak, hogy már a menzeszt megelőző nap megelőzésként kezdjek el gyógyszert bevenni, csak hát mivel soha nem volt napra pontos a vérzésem, így nálam ez nem volt megoldás. De nálad akár lehet is. Illetve még ami a lényeg, hogy mindig legyen nálad gyógyszer és ha érzed, hogy kezdődik, azonnal vegyél be gyógyszert, az is segíthet.

De amikor már elkezdtem nemi életet élni, akkor ugye fogamzásgátlót szedtem, ami kikapcsolta a rendes ciklust, így a megvonásos vérzésem, ami fogamzásgátló mellett volt, az már egyáltalán nem járt ilyen fokú fájdalommal, csak nagyon enyhével.

Amikor pedig már szültem is, akkor meg már a rendes menzeszem sem fájt szerencsére, elég egy sima erősebb görcsoldó, de az sem kell mindig.

2014. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Algoflex-m,az erre van.Vagy meleg vizes törölközőt/palackot tegyél a hasadra,az is hatásos szokott lenni.
2014. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig a mozgás tényleg hatásos, amit a második mondott. Én meleg borogatás helyett meleg sót szoktam a derakamra tenni, egy lórúgás fájdalomcsillapítóval együtt ez segít. Ha a görcs a menstruáció előtt jelentkezik, érdemes már akkor fájdalomcsillapítózni. Esetleg segíthet a placebó is (az első fájdalmaknál), nekem a mentás meleg tea szokott beválni - melegít is, a menta görcsoldó és segíti az emésztést (az evés is jót tesz).
2014. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek hat a mozgás, én jobban begörcsölök tőle.
2014. jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Apranax 550 mg! Ezt tuti nem próbáltad! A legjobb!
2014. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Igyekszem kipróbálni mindent és ami beválik azt használom.
2014. jún. 20. 05:34
 9/11 Mandy1408 ***** válasza:
21%
Nekem a Cataflam használ néha, meg a Panadol extra.
2014. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A Cataflan t nem ajánlom, trapára veri a szívedet! Maria Treben könyvében olvasd el az erre vonatkozó gyógynövényből készült teát igyál,Vagy olvasd el a neten az erre vonatkozó tea készítést.jobban jársz vele. Van még a Gyuri bácsi teája, címszó alatt olvashatod és rendelhetsz is erre használatos teát.Én már ezt hozattam a lányomnak jobb ez mint az a "gyógyszer"! Jó egészséget!
2014. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!