Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció során normális...

Menstruáció során normális ilyen mértékű fájdalom?

Figyelt kérdés
Tegnap jött meg és egész nap nagyon fájt a derekam. Vettem be napközben fájdalomcsillapítót többé-kevésbé használt is. Este forró vízben lezuhanyoztam, de az most sajnos nem segített. Lefekvés előtt nem tudtam gyógyszert bevenni mert nem telet le a minimum 2 óra. Egész éjszaka szenvedtem, nem is tudtam elaludni csak forgolódtam és 3-kor vettem be egy fájdalomcsillapítót utána már reggelig tudtam pihenni. Nektek is ennyire szokott fájni? Ez normális? Szüleim már orvoshoz akarnak vinni mert nem szeretik látni ahogyan szenvedek. 16/L

2014. jún. 20. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
A hugomnak volt ilyen rendkivul erős fájdalommal járó menstruacioja. Neki emiatt fogamzasgatlot írtak fel 13 évesen. A gyogyszer miatt csak megvonásos vérzés van, igy nincs akkora fájdalom.
2014. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nekem nem szokott így fájni csak kicsit. Viszont a tesomnak is ennyire fáj amikor megvan neki. Ő 16.

Még nem volt dokinál, szerinte normális, bár akkor utál nőnek lenni :)

13/l

2014. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tizenéves vagy, ilyenkor megbolondulnak a hormonok.


De ha elviselhetetlen a fájdalom, esetleg sokat barnázol vérzés előtt, erős görcseid vannak, akkor igen, érdemes lenne ezt kivizsgáltatni. Nőgyógyásszal is és endokrinológussal is (ő a "hormondoki").


Lehet, hogy ösztrogén dominanciád van, vagy alul működik a progeszteron a szervezetedben pl. Számos oka lehet ennek, ki kellene vizsgálni.

2014. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Remélem, akinek a dokija egy 13 éves lánynak fogamzásgátlót írt fel, az először alaposan megvizsgálta, hogy hogy állnak a hormonjai. Mert a hormonális fogamzásgátló ösztrogén dominanciát képes okozni, az pedig később meddőséget!


Amúgy meg bármilyen korosztálynak inkább az Aviva tornát javasolnám, az nem avatkozik bele a hormonháztartásba.

2014. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megvizsgálta, igen. Evidens, utolso. Harom gyereke van azóta, úgyhogy nyilván nem meddő.
2014. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan értelemben normális hogy sok nőnél/lánynál előfordul, nem lesz tőle más bajod.
2014. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aviva? Pfff... nekem semmit nem használ.


Igen, normális. Nekem néha semmi, vígan elvagyok, máskor meg kis híján elhányom magam, vagy ájulásérzetem, sírhatnékom van minden pillanatban.

2014. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megvizsgálta, igen. Evidens, utolso.


Sajnos nem minden dokinak evidens...szerencséje volt.

2014. jún. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amelyiknek nem evidens,a hhoz nem kell menni. Ennyi
2014. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!