Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon kétségbe vagyok esve!...

Nagyon kétségbe vagyok esve! Vizelésnél csíp és véres a vizeletem, állandó vizelési ingerem van és nagyon fáj, aludni alig tudok! Lehetséges nemi úton elkapni ilyesmit?

Figyelt kérdés

Tegnap este elmentem wc-re, minden rendben volt, majd lefeküdtem aludni. 2 perc után éreztem újra a vizelési ingert, és nagyon csípett is odalent.

Kimentem wc-re, és alig jött valami, de az iszonyatosan szúró érzéssel párosult..

Visszamentem, lefeküdtem, és 2 perc múlva megint.. Aztán tudtam aludni kb fél órát, nagy nehezen (mert megmaradt a csípő/szúró érzés) és utána megint mennem kellett..



Kb a 4. alkalomnál mikor megtöröltem lent, nagyon kicsi vért láttam.. Ezután annyira ideges lettem hogy kb 2 órát tudtam csak aludni. (meg persze eléggé csípett és fájt)


Reggel megint mentem wc-re, és ugyanez ismétlődött.. kb utána még 4x éreztem hogy visszajött az inger és a cspő érzés, és mikor kimentem wc-re, akkor csak kevés jött, de nagyon csípett.. és most pár csepp alvadt szerű vér jött..


Egy hónapja volt húgyúti fertőzésem.. ott "csak" annyi volt hogy vizelésnél nagyon szúrt.. kaptam rá gyógyszert és rövid idő alatt el is múlt..


Ez sokkal rosszabb és rémisztőbb.. A legnagyszerűbb az hogy holnap vizsgázom, szóval orvoshoz csak kedden tudok menni és ma szeretném kipihenni magam..


Valakinek van ötlete?

Házi orvoshoz vagy inkább nőgyógyászhoz menjek? (előző fertőzésemre a háziorvosom írt fel gyógyszert)


Még annyit hogy nem voltam még idén strandon, és tisztán tartom magam, főleg odalent nagyon.. lehetséges hogy ilyesmit elkapjak nemi közösülés során? Vagy szerintetek honnan kaphattam el?



2014. jún. 22. 18:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%

Ez húgyhólyaghurut!

Itt sürgősen orvoshoz kell menni és vizelettenyésztést csináltatni! Ezzel mehetsz háziorvoshoz, nőgyógyászatra és urológiára egyaránt. Bár jobban jársz, ha egyből valamelyik szakrendelésre mész, mert ott le is veszik egyből a mintát és laborba tudják küldeni.

Gondolom azért jött vissza a fertőzésed-gyulladásod, mert a háziorvos nem célzottan kezelt, vagyis nem olyan gyógyszert kaptál, amik arra vagy azokra a kórokozókra hatottak, amik a fertőzést okozták.

Szóval ha csinálnak vizelettenyésztést, abból ki fog derülni, hogy milyen kórokozó(k) vannak a vizeletedben és mekkora számban és annak megfelelően tudnak kezelni!

És ezzel bizony minél előbb menj orvoshoz!

Amit tudsz, hogy enyhítés céljából iszol kamillateát. Az gyulladáscsökkentő hatással is bír, de magát a gondot nem oldja meg.

És az ilyen fertőzést általában baktérium szokta okozni, amit bárhol összeszedhetsz, mosdóban, de akár nemi közösülés során is.

2014. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ezzel urológiára menjél.
2014. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem nemi betegség, hanem hólyaghurut. Azonnal menj orvoshoz, mert felterjedhet a vesédre is és egy szép kis vese-medencegyulladást kaphatsz. Igyál rengeteg folyadékot, szedd be az antibiotikumot amit majd az orvos felír, szedj tőzegáfonya kapszulát, és tartsd melegen a derekadat.

Bárhonnan elkaphattad, akár attól is, hogy nyilvános vécére ültél, de az otthoniról is. Az is lehet, hogy a végbeled felől beletörölted a bacikat a puncidba ( ezért törölj mindig előröl hátrafelé ), és ettől jött ki.

2014. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
felfázás- háziorvoshoz menj, és mondd el, hogy volt nemrég hasonló, és akkor mit szedtél
2014. jún. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Próbálok holnap eljutni a dokihoz, de kedden mindenképp!

A nőgyógyászom máskor is küldött laborba tőlem mintákat, szerintem hozzá megyek..


Olvastam olyat hogy a szex után rendszeresen kialakulhat ez, mert vérbőséget okoz az alhasnál, és ilyenkor szaporodik/támad a baktérium(ok) ami ezt okozza.. Ebben lehet valami? (forrás: [link] )


És ha jön az inger, akkor menjek el vagy inkább visszatartsam?


Még annyit hogy.. mitől vérzik pontosan? Vagyis miért?

2014. jún. 22. 18:46
 6/25 anonim ***** válasza:

Akkor alakul ki szex miatt, ha nem tisztálkodtok megfelelően, illetve ha mondjuk rendszeresen nem pisilsz együttlét előtt. Egyébként, ha együttlét előtt megvan a pisilés, illetve a kellő higiénia, akkor ettől biztos nem fog húgyhólyaghurutod lenni.

És azért véres, mert fertőzés van, illetve az generált egy gyulladást.

Egyébként akinek már véres a vizelete, ott már igen csak nagymértékű gyulladásról beszélünk. Szóval én biztos nem várnék vele keddig. Még holnap orvoshoz mennék!

2014. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szerintem menj sürgősen orvoshoz, még ma, mégha fel is borul a vizsgaidőszakod (egyébként is elég ciki így vizsgázni), ez komoly gyulladás! Sajnos a tenyésztésre itt már nem lesz idő, mert ha privát laborba csak a tiéddel foglalkoznának akkor is több nap (ugyanis meg kell várni míg rendesen kinőnek a bacik)

Az orvosnak van annyi rutinja, hogy megfelelően széles spektrumú antibiotikumot írjon fel. (mondjuk megerősítésnek meg lehet csináltatni a tenyésztést, de szerencsés esetben mire megjön az eredmény már hatott a gyógyszer)


Mindenképp tedd fel a kérdéseidet az orvosnak is, ő tud igazán hiteles válaszokat adni! (Ezek eddig nagyon jó kérdések voltak, ne szégyelld feltenni őket!)


A femina.hu-s infóra én rákérdeznék a dokinál, nekem nem tűnik túl hitelesnek.


Vizelet visszatartással nem érdemes próbálkozni, mert az inger úgyis erősebb lesz mint a záróizmod, és legalább azzal is ürül valamennyi baktérium.


Jobbulást!

Majd írhatnál mi lett a megoldás!

2014. jún. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Most voltam orvosnál, csinált teszteket és elküldte laborba a mintát..


Addig is írt fel nekem Cefzil 500mg-os tablettát, de holnap telefonálnom kell, hogy javult-e a dolog, és hogy hat-e a gyógyszer (amúgy ő máskor már írt fel olyat ami nem is hatott.....)

Meg kaptam Cataflan-t fájdalomcsillapításra.

2014. jún. 23. 11:04
 9/25 A kérdező kommentje:

Azt mondta van arra is esély hogy szexuális együttlét miatt van..

Erre rákérdeztem, hogy akkor a páromnak is kell-e szedni a gyógyszert, mire ő elég furán nézett rám, megkérdezte hogy a páromnak vannak-e panaszai.. Mondtam hogy nem tudok róla..

(de hallottam hogy a férfiaknál sokminden tünetmentes)

Kijelentette hogy nem kell a páromnak gyógyszert szedni..


Szóval nincs rá lehetőség hogy a páromtól van ez? (mármint a bacik amik ezt okozzák)És arra sincs esély hogy később újra megkapjam tőle?

2014. jún. 23. 11:12
 10/25 anonim ***** válasza:

Ha kiderül konkrétan mi okozta a fertőzést akkor majd lehet találgatni, hogy a párodnak van-e köze hozzá.


Furcsállom a doki hozzáállását, mert tényleg van olyan, hogy a férfiaknál tünetmentes...


Addig is a bugyikat főzőmosással mosd, nehogy onnan fertőződj vissza!


Majd írd meg milyen bacival volt dolgod, ami ennyire durva!

2014. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!