Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire erős gyógyszer az...

Mennyire erős gyógyszer az augmentin duo 1g? Milyen mellékhatásokat tapasztaltatok vele? Illetve tényleg hüvelygombát okoz? :S

Figyelt kérdés
Elolvastam a betegtájékoztatót, illetve ismerem a kereső funkciót az oldalon, így visszaolvastam. Kérem, csak az írjon, akinek tapasztalata van vele.Nagyon köszönöm előre is.
2010. jan. 5. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden antibiotikumnál jelentkezhet hüvelygomba, mivel nem csak a káros bacikat pusztítja el, hanem a jókat is így a hüvely baktérium flóráját is tönkre teszi. Egyél napi 2-3 joghurtot, vagy kefírt és igyál grapfruit mag olajat. eüs
2010. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyénfüggő a mellékhatás! Én kb. 5 éve voltam utoljára influenzás( le is kopogom), én akkor ezt szedtem, és kih...tam csak úgy maradt meg bennem, ha porrá törtem, de akkor nagyon beteg voltam. De a barátom tavaly szedte, semmi mellékhatása se volt neki.

A hüvelygombával kapcsolatban igaz, hogy előidézheti, mert a jó bacikat is kiírtja, és gyengébb lesz a fertőzésekkel szemben (úgy tudom)bár hülyeségeket nem szeretnék írni, és én is úgy tudom amit az előző válaszoló írt, hogy sok joghurt, kefír, hogy a bélflórád helyre álljon. Mielőbbi gyógyulást kívánok! Szép napot! szia

25\l

2010. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy hónapja szedtem kb. A hüvelygombával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de nekem azt mondta az orvos, hogy lehet tőle hasmenésem. Az nem volt, de minden nap mennem kellett tőle "nagy dologra". Hozzá tartozik, hogy egyébként kb 3-4 naponta szoktam csak, szóval nekem még jót is tett. De amit furcsállottam, hogy bár régebben is szedtem már, de akkor miután beszedtem a dobozzal meggyógyultam. Most viszont semmit nem használt. Azóta is ugyanannyira fáj a torkom... :/


20/L

2010. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondják fentebb, a mellékhatások abból állnak, hogy a hasznos normálflórát is pusztítja, ezért lehet hasmenés, ill. a hüvelyben a "jó" baktériumok elpusztításával megnyithatja az utat a gombák előtt. De ez nem mindig következik be.

Az előzőnek pedig azért nem használt, mert lehet, hogy vírus okozza a torokfájását...

2010. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy is hajlamos vagyok a hüvelygombára, akkor szerintem beszerzem a cuccokat a kezelésére és veszek normaflore-t is.
2010. jan. 5. 16:28
 6/9 RAWR válasza:
Nemtudja valako, szedhetek e mellá valami féle fájdalomcsillapítót? Mert torokgyulladásom is van az Influenza mellé, ami annyira erős torokgyulaldás, hogy nyelni, se már hangot kiadni sem tudom. Annyira fáj!
2011. márc. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én most szedtem Augmentint 10-15 éve először (akkor arcon jelentkeztek csúnya kiütések) most olyan hüvelygombám lett már másnap, h öröm volt kezelni :-( Először nem is feltételeztem, h attól, de abbahagytam a gyógyszert és múlik.
2011. okt. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Augmentin mellé nekem apranaxot írt fel a doki

...azt lehet szedni fájdalomra :)

2014. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szedj mellé probiotikumot amúgy nagyon durva gyogyszer
2014. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!