Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhat állandóan visszatér...

Mi okozhat állandóan visszatérő felfázást/olyan tüneteket?

Figyelt kérdés

Már voltam legalább 10 nőgyógyásznál, 3 urológusnál, nemibeteg-gondozóban és vagy ötször ügyeleten is. Mindig felírnak valami antibiotikumot, ami aztán sz*rt sem ér, csak mégjobban legyengíti a szervezetemet, pedig jó néhány fajtát szedtem már. Sokszor magától is elmúlik, aztán megint előjön.

Páromnak azt mondták, semmi baja. Legutóbb a gyógyszereimből neki is felírtak egy adagot. Beszedtük. Semmi változás.

Szoktam fürdeni, tiszta bugyit veszek fel, nem ülök rá idegen vécére, strandra nem járok, hideg kőre nem ülök, sokat iszom.

Hova a francba menjek most már, ha egyik orvos se tud mit kezdeni vele, csak felírnak mindenféle sz*rt, amivel csak annyit érnek el, hogy az antibiotikumtól még hüvelygombám is lesz???? Olyan iszonyatosan elegem van már, hogy azt elmondani nem lehet!!!

Egyszer kimutattak hüvelykenetből streptococcus agalactiae-t, de azóta legalább 30 féle gyógyszert, hüvelykrémet, hüvelytablettát, homeopátiás készítményt (amiben mondjuk nem hiszek...) elhasználtam, de SEM-MI - hozzáteszem, hüvelyi tünetem nincs is. Nem tudom, lehet-e attól, de ha attól van, akkor ez a baktérium egy mutáns pusztító gyilkos baktérium, ami el fogja lepni a bolygónkat, ha ENNYIRE KIIRTHATATLAN!!!

Ennél még a gonorrhea is jobb volt, arról legalább tudták, micsoda, és 2 nap alatt örökre megszüntették!

Mi a fenét csináljak, imádkozzak, járjak esőtáncot, vagy akasszam fel magam? Sajnos nem olyan a munkám, hogy itthon a vécén ülve meg tudnám csinálni! :D

Bocsi, kissé feldúlt vagyok már. Szóval mi ez, és mit csináljak még, mert konkrétan a környéken már nincs hely, orvos ahol nem jártam már, azért meg nem megyek vissza, hogy csak nézzenek bután. 18L


2014. jún. 28. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értelmezem, akkor állandóan visszatérő húgyhólyaghuruttal küzdesz (köznyelven felfázással) és ahogy szedsz antibiotikumot, attól meg kijön a hüvelygombád?

1. A vizeletedet kitenyésztik minden egyes alkalommal? Tehát tudják, hogy milyen kórokozó okozza a fertőzést-gyulladást és azt kezelik célzottan? Mert ha nem, akkor az a baj! Akinek állandóan visszatérő problémája van, azt célzottan kell kezelni, nem mindenféle antib.-ummal tömni!

2. A párodat is kivizsgálták? Tehát neki is volt vizelet tenyésztése? Illetve volt nemi beteg gondozóban neki is vizsgálata? Mert ha nem, akkor kéne. Ugyanis vannak olyan kórokozók, pl. trichomonas, amit gyakran a férfiak csak hordoznak, nem feltétlenül okoz náluk panaszt és nemi úton terjed és a húgyutakat is gyakran érinti.

3. Neked volt teljes körű vizelet és hüvelykenet, STD szűrésed? Mert lehet nem ártana.

4. Az antibiotikumról jó tudni, hogy nem csak a rossz baktériumokat írtja ki, hanem a jókat is, amik a hüvelyben vannak és a fertőzések ellen védenek. Ha felborul ezzel a hüvelyflóra egyensúlya, abból fertőzés lesz. Ilyenkor ha antibiotikumot szedsz, vegyél a patikában hüvelyflóra helyreállító hüvelykapszulát. Az antib. kúra első napjától minden nap, este a hüvelybe fel kell egy ilyet helyezni és ez nem engedi, hogy felboruljon a hüvelyflóra egyensúlya, mert biztosítja a hüvely számára a jótékony baktériumokat és fertőzésed sem lesz.

Plusz erősíteni kéne az immunrendszeredet. Mert ha az gyenge, akkor nagyon könnyű kórokozókat összeszedni.

Illetve még egy dolog. Nem szedsz véletlenül fogamzásgátlót? Mert ha igen, akkor nem ártana abbahagyni és helyette gumival védekezni, ugyanis ez is hozzájárul ahhoz, hogy akár antib. nélkül is állandóan hüvelygombád legyen. Plusz egy-némely fertőzés ellen is véd ugye a gumi.

Nálad nagyon nagy bajok vannak, komplex kivizsgálásra lenne szükség.

Amúgy felfázás ellen jó a tőzegáfonya kapszula, ami segít, hogy ne legyen kialakulva ilyen problémád, de előbb mindenképpen ki kéne téged és a párodat célzottan kezelni.

2014. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

Általában az urológus csinál tenyésztést (vagy legalábbis belemártogat a pisimbe mindenféle lakmuszpapírokat), és általában azt mondja, hogy nem lát benne semmit. Külön laborra nem küldött soha, az általános laborban meg semmi nem látszott.

Mikor a gonorrheás mizéria volt, akkor páromat is kivizsgálták, de nem találtak nála semmit. Mindenesetre próbálom rávenni, hogy menjen el megint, mert ez így nem állapot... Nekem csak ezt a galaktikus streptococcust mutatták ki. Láttam is mikroszkópon, megnézhettem.

Ilyen hüvelyflórás kúpot venni fogok mindenképp, már az is eredmény, ha legalább ez nem jön ki minden egyes gyógyszertől...

2014. jún. 28. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor lehet ez a baj, hogy lakmuszpapírral nézegeti és nem küldi el a vizeletet laborba és nem ott tenyésztik ki.

Ezt még mindenképpen meg lehetne próbálni.

2014. jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában az e-coli baktérium okozza ezt a szörnyűséget.

Antibiotiukum csak átmenetileg használ, legyen az bármilyen. Van egy Uroval Manosa nevű tabletta (30 szem kb. 3000 Ft), ami használ. Olvass utána.

2014. jún. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!