Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » "Hogyan" kell nőgyógyászhoz...

Sztrecskó kérdése:

"Hogyan" kell nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés
Az az igazság, még soha nem voltam nőgyógyásznál, pedig már 6 éve menstruálok és 2 éve élek rendszeres nemi életet. Mivel édesanyám sem járt soha a szülésen kívül dokinál, nem tartotta fontosnak vagy szükségesnek, hogy engem elvigyen. Én viszont a környezet jelzéseiből úgy gondolom, el kéne menjek. El tudjátok mondani, hogy mit kell hogyan? Mi alapján válasszak orvost? Ha a körzeti orvoshoz megyek is jó? A telefonos bejelenkezésnél csak időpontot beszélünk meg? Az orvos rögtön a panaszaimat kérdezi? Mennyire lesz velem normális és megértő, vagy mennyire lekezelő, ha nincs "konkrét" bajom? A menstruációmmal van egyébként állandó jellegű probléma, illetve ha már ott járok, feliratnék egy esemény utáni tablettát is.
2014. jún. 28. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Mehetsz körzetihez is. Ha telefonos bejelentkezés van, ott csak az időpontot kapod meg.

Dokinak megmondod, még sosem voltál nőgyógyásznál. Megmondod, hogy mentsruációs panaszaid vannak. Innentől majd a doki folytatja.

2014. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy nem tudok hasznosat hozzá szólni, de ez engem is érdekelne... :/
2014. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A körzetihez is mehetsz, vagy választhatsz magándokit magadnak.


A körzetinél a helytől függő, hogy be kell-e jelentkezni (nem minden szakorvosi rendelőben kell), a magánorvosoknál többnyire be kell jelentkezni. A telefonon csak egy asszisztenssel fogsz beszélni, nem kell leírni neki a problémádat, csak annyit mondasz, hogy időpontot szeretnél nőgyógyászhoz.


Az ominózus napon simán elmész, és a nőgyógyásznak vagy azt mondod, hogy valami problémád van (és akkor elmondod a részleteket), vagy azt, hogy évenkénti szűrésre jöttél. Mondhatod nyugodtan, hogy most először vagy nőgyógyásznál. Azt, hogy normális vagy megértő lesz-e, nehezen tudjuk innen megmondani a konkrét orvos ismerete nélkül, a nők a nőgyógyászokra nagyon érzékenyek szoktak lenni, szóval sok a rémtörténet, de alapvetően nekem ANNYIRA borzasztó orvossal azért még nem volt dolgom. Ha nincs konkrét bajod, azért nem lesz lekezelő, mivel évenkénti szűrésre kell/ajánlott járni.

2014. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esemény utánit minek iratsz ki? Ezt a részét nem értem!
2014. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha bármi probléma történne, ne kelljen a sürgősségire rohanni... Persze, még nem fordult elő, és Isten adja, hogy a továbbiakban se legyen!

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

2014. jún. 29. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre így nem írnak ki esemény utánit, szerintem ne is próbáld meg, mert ez már megadná az alaphangot, ami nem biztos hogy jó lenne.
2014. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!