Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmenjek nőgyógyászhoz, ha...

Elmenjek nőgyógyászhoz, ha kicsit begyulladt a nemi szervem? (lány)

Figyelt kérdés
Ma mosakodásnál vettem észre, hogy egyik oldalon a kis-nagy ajak be van gyulladva a nemi szervemnél (18lány). Kicsit piros, és nagyobb mint a másik oldalon. Volt már valakinek ilyen? Elmenjek nőgyógyászhoz, vagy várjak 1-2napot, hátha lejjebb megy? Lehet, hogy valami kis fertőzés ami magától elmúlik? Nemrég megvolt, tampont használtam, lehet, hogy nem voltam elég higiénikus?
2014. jún. 28. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, a nagyajak gyulladása (feltéve hogy belül nem érzel semmit) talán inkább pl. valami szőrtüszőgyulladás vagy ilyesmi miatt lehet. Mivel ma szombat van, úgyse igen tudsz hétfőig nőgyógyászhoz menni, ha hétfőig nem javul, akkor szerintem menj.
2014. jún. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem elég sokszor van ilyen. Általában pár nap alatt elmúlik. Igazándiból nem tudom mitől van. Egyszer nőgyógyásznak megmutattam adott rá krémet bár azt mondta ne foglalkozzak vele annyira.

Igazából tényleg pár nap múlva kifakadad.

2014. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem is volt már ilyen, de a bugyitól, kidörzsölte futás közben és feldagadt. Arra aloe verát kenegettem, el is múlt pár nap alatt... De szerintem azért menj el megnézetni, az a legbiztosabb. :)
2014. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezekkel a tünetekkel és ugyanennyi idősen Bartholin-tályogom volt, nézesd meg, persze ha hétfőig visszahúzodik, nem fáj, nem piros akkor csak valami bőrirritáció.
2014. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat, várok akkor, hátha elmúlik! :)
2014. jún. 28. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát még jó,hogy van ez az oldal, hogy megmerjük kérdezni az ilyeneket.

Miután nekem pár nap után el szokott múlni így nem szoktam vele elmenni az orvoshoz.

De akkor most lehet, hogy nekem is Bartholin tályogom van?

Mert volt már úgy nekem is, hogy az egyik oldalon elmúlik aztán jön a másik oldalon.

2014. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nekem nem nagyon volt még ilyen, azért lepődtem meg, hogy kell-e vele foglalkozni, vagy sem. De akkor várok pár napot, addig hátha elmúlik :)
2014. jún. 28. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
A Bartholin ciszta és tályog gyakori betegség, de általában nem tűnik el és nem jelenik meg a másik oldalon. Ha begyullad azt mindenki érzi, mert baromira fáj. Amikor nem gyulladt akkor egy néha kisebb, néha nagyobb csomó a nagyajakban a hüvelybemenet mellett, akkor kisebb amikor magától kiürül kicsit. Ez a mirigy felel a hüvely síkosításáért.
2014. jún. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
El kellene múlnia magától.
2014. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!