Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tanácsos tampont használnom?

Nem tanácsos tampont használnom?

Figyelt kérdés
ma reggel megjõtt, de ugy érzem gombám is van... melyik a jobb? betét ès jól bepállik? vagy tampon?...
2014. jún. 30. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
A betét. A tamponnal az a nagy gond, hogy összegyűjti és a méhszájhoz közel a hüvelyben tartja a kórokozókat. A betét jóval távolabb van a méhszájtól, ilyen esetekre sokkal-sokkal biztonságosabb.
2014. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. jún. 30. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem igazán értek eggyet. A tamponnál csak felrakod a hüvelyedbe ami nem is a szűzhártyánál van , elég messze van a szűzhártyától. Am a betét is teli van korokozokkal nagyon budos es a combod meg az egesz vagina veres lesz es orakon keresztul ugy setalsz ne mondjatok mar hogy az egeszsegesebb mint a tampon. A tamponnal csak a huvelyed lesz az sot nem is erzed hogy benned van es nem is lehet erezni a szagat.
2014. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Előző, te mi a francról beszélsz?


"Hát nem igazán értek eggyet. A tamponnál csak felrakod a hüvelyedbe ami nem is a szűzhártyánál van , elég messze van a szűzhártyától."


Ja, olyan messze van a szűzhártyától, hogy konkrétan át kell tolni a szűzhártyán. És ki a fene beszélt itt szűzhártyáról egyébként? Nem egy másik topikhoz akartad írni ezt?


"Am a betét is teli van korokozokkal nagyon budos es a combod meg az egesz vagina veres lesz es orakon keresztul ugy setalsz ne mondjatok mar hogy az egeszsegesebb mint a tampon. A tamponnal csak a huvelyed lesz az sot nem is erzed hogy benned van es nem is lehet erezni a szagat."


Tényleg nem érted, hogy a betét pontosan ugyanazokkal a kórokozókkal van tele, mint a tampon, csak a tampon az közvetlenül a méhszájad előtt?

Ne haragudj, de az, hogy véres lesz a combod, az elég kevéssé releváns kérdés akkor, amikor a két lehetséges választásod a következő:


A) betétet használsz, és a méhszájtól távolabb gyűlnek össze a vérrel együtt a fertőzést okozó kórokozók, és ugyan ott van a betét minden kellemetlensége, tehát érzed a szagát, meg véres lesz a combod, de egyszerűen a távolság miatt kevesebb eséllyel fertőződik be a méhszáj és a méhben lévő nyílt seb.

B) közvetlenül a méhszáj előtt a tamponban gyűlik össze a vér és a fertőzést okozó kórokozók, és a közelség miatt igen-igen könnyen felmásznak a nyitott méhszájba és a méhben lévő nyílt sebhez.



Persze az írásodból ítélve aligha lehetsz több 13-14 évesnél, szóval nem is gondolom, hogy ezen fogok vitatkozni veled.

2014. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem még, hogy egészséges ember esetén, megfelelő csereintervallum mellett természetesen nincs gond a tamponnal. Csak fertőzés esetén nem kifejezetten jó ötlet használni!
2014. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát nekem nem szokott a combon véres lenni.

3as itt nem arról van szó hogy melyik a kényelmesebb! meg a szűzhártya dolog.....

2014. jún. 30. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen eltaláltad nem vagyok több. Nem is akartam veszekedni csak én jobbnak tartom a tampon használatát. A kérdező dönti el úgyis hogy melyiket használja. És tiszteletben tartom a véleményedet :). Leírta mindenki a véleményét ennyi. Sztem ez nem veszekedés. Amugy bocsi hajlamos vagyok felhuzni magam ilyen hulyesegeken. Tovabbi szep napot.
2014. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

77%

de randa agresszív vagy!!!

2014. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!