Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 éves vagyok, és most...

17 éves vagyok, és most muszáj lenne tampont használnom, de már többször is próbáltam, de csak addig tudtam betenni, hogy a tampon pont bement, de onnantól nem ment tovább (mert ugye utánna még az ujjamnak is teljesen fel kéne mennie. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megyunk strandra és el szeretnék menni !!

Mit csinaljak? Vagy hogy csinaljam? Mert szerintem valahogyan rosszfele nyomom.


2014. jún. 27. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem jól teszed fel.

Tedd fel az egyik lábadat valahová és úgy tedd fel, lehet hogy kicsit kell egyet mozdítanod odabent a tamponon, hogy teljesen felmenjen, én is így vagyok kitalálva odalent, hogy kell egyet mozdítanom a tamponon, hogy felmenjen, tehát nem lehet egyből felhelyezni.:)

Illetve amit még javasolni tudok, hogy vegyél silk touch borítású tampont, az sokkal könnyebben felhelyezhető, mert szépen felcsúszik, mint a hagyományos silk touch borítás nélküliek.

2014. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Nézz körül az ujjaddal odabent, utána könnyebb lesz irányítani a tampont. Lehet, hogy a méhszájad van útban.
2014. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, és amikor tettem be ,akkor kifolyt mellette a vér .az normális??
2014. jún. 27. 15:51
 4/13 anonim ***** válasza:
2014. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor megint csak vmit elszúrtál
2014. jún. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az a legjobb, ha applikátoros tampont veszel, azt a legkönnyebb helyesen feltenni.


Így néz ki:

[link]

2014. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha megáll ott, akkor hátrafelé kell irányítani - a hüvelyben van egy kifejezett "kanyar" abban a mélységben, hátrafelé a popsid felé folytatódik tovább.


És ami még fontos, hogy ne sokat szórakozz a feltételével, mert akkor megszívja magát, a környezetéből eltűnik a nedvesség és fájni fog a felrakás / nem csúszik majd könnyedén. Hanem határozottan rakd fel, amikor megvan a vérzésed erősen. Akár síkosítót is rakhatsz rá.

2014. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vegyél egy OB tampont. Minden dobozban találsz rajzos útmutatót, hogyan kell felhelyezni. Nagyon sok éve használok tampont, a felhelyezési gond a nem jó felhelyezési szög miatt szokott lenni. A hüvelyünk kicsit hátrafelé döl, nem pont függőleges a testünkben. Dönts az irányon. A másik, ha csak a hüvelynyílás oldalán próbálod betuszkolni és nem pont úgymond a lyukunk közepén próbálod betolni. Ez a szégyenérzés miatt fordul elő.Telibe, azaz szégyenkezés nélkül told fel.A feltolási mélységről horror, amiket ide írtak. Csak annyira kell feltolni a középső újaddal, hogy érezzed az újaddal, hogy egy erősebb izomgyűrű összezáródik a tampon alatt közvetlenül. Ha pont az izomgyűrű fölé kerül a tampon, az megfelelő a viseléshez, nem fog nyomni, ha leteszed a lábad, nem csúszik ki, csak ha kihúzod a madzagjánál fogva.Nem kell a méhszájig feltolni, és az újjad is csak éppenhogy hatol be. Az a kihúzásnál a fontos, hogy csak akkor szedd ki lehetőleg, ha érzed is hogy átnedvesedett, ami elég egyértelmű érzet,különben feldörzsöli a hüvelyfalat a csere és az fáj.
2014. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
És ha kicsúszik a tampon mellett a menszi, nem jó a méret. Valószínűleg minit vettél. Vegyél egy számmal nagyobbat, azaz normált.
2014. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

"És ha kicsúszik a tampon mellett a menszi, nem jó a méret. Valószínűleg minit vettél. Vegyél egy számmal nagyobbat, azaz normált."

Ugye ezt te sem gondolod komolyan? A mini tampont mellett sem szabad kifolynia a vérzésnek, ha megfelelően van felhelyezve, csak kevesebb vért tud felszívni a mérete miatt a mini tampon mondjuk a normálhoz képest. Évek óta nemi életet élő nő vagyok, aki ráadásul szült is már, de szoktam mini tampont is használni, de nem szokott kifolyni mellette.:)

2014. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!