Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi ultrahang vizsgálat...

Hüvelyi ultrahang vizsgálat fáj, ha szűz vagyok?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam nőgyógyásznál több problémával is. Egy korábbi hasi ultrahang vizsgálatkor mindkét petefészkemben több cisztát is találtak. A doki megvizsgált (és nem végbélen keresztül, amivel többen ijesztegettek, hanem hüvelyen keresztül) az ő elmondása szerint óvatosan. Ez nem is fájt különösebben. A gond az, hogy elküldött hüvelyi ultrahangra. Korábbi válaszban azt olvastam, hogy a vizsgálófej akkora, mint egy vibrátor. Az nem túl nagy? Lehet, hogy én lihegem túl, de szeretnék úgy lejönni a vizsgálóasztalról, ahogy felmentem, tehát egy ép szűzhártyával.

Bocsi a hosszú kérdésért, és előre is köszi a válaszokat!


2008. aug. 1. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Jól gondoltad: az az eszköz kívülről csak abban különbözik a vibrátortól, hogy gyorsabban rezeg... meg néhány nő szerint kicsit nagyobb :-(

Kérdezd meg az orvost, hogy hogy gondolta?

2008. aug. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta, hogy szóljak a dokinak (más orvos végzi), hogy még szűz vagyok. Itthon kezdtem el gondolkodni (ott ilyen tevékenységhez túl ideges voltam), hogy oké, hogy én szólok, de mit tud csinálni a doki. Kisebbre nem varázsolhatja hirtelen a vizsgálófejet.
2008. aug. 1. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ez azért nem így van. A vizsgálófej kb egy ffi hüvelykujj vastagságával ér fel. Szerintem nem lesz semmi gond. De ha nagyon félsz és izgulsz mielőtt megvizsgálnának beszélj a vizsgálatot végző orvossal arról, hogy még szűz vagy. elvégzi -e így is és lesz -e bármi számodra kellemetlen.
2008. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ha akkora mint egy férfi hüvelykujja, akkor talán nem is lesz gond, mert a vizsgálaton is volt minden (gondolok itt tapintásos vizsgálatra, hüvelytükörre). Mindenképp szólok az orvosnak, hogy szűz vagyok. Ezelőtt is azzal kezdtem, mert az aszisztens azt hitte, hogy csak sima vizsgálatra jöttem, és egyszerre vetkőzni küldött, de én szóltam, hogy nem eszik olyan forrón a kását.
2008. aug. 1. 19:17
 5/10 tade ***** válasza:
92%
SZia. En mar voltam huvelyi ultrahangon, bar mar nem voltam szuz mikor megvizsgalt a doki...en minden evben megyek, ugyanis ez egy rakszuro vizsgalat...viszont azert mond meg a dokinak, hogy te meg szuz vagy...amugy nem nagy cucc...nekem nem is faj...fura erzes....annyi az egesz...hogy felfektetenek a vizsgaloasztalra...a hatad ala tesznek egy tamaszt...eloveszi az eszkozt (ami tenyleg ugy nez ki mint a vibrator) huz ra egy ovszert arra megy a spec. sikosito, es utana lassan belednyomja es megvizsgald...az egesz kb 2 perc....es nekem abszolult nem fajt :DD
2008. aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást!
2008. aug. 1. 19:22
 7/10 anonim ***** válasza:
De miért nem hasit csinálnak?
2015. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja hogy az már volt
2015. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan mint egy ceruza kb
2015. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Mekkora cisztákat találtak?
2015. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!