Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erös menstruacios...

Nagyon erös menstruacios fajdalomra, jo a Flector por?

Figyelt kérdés
szeretnem minel több nö velemenyet olvasni,mert elsö napon nagyon tropa vagyok,nem tudok dolgozni se.hasmenes,kez es lab remeges,volt h bevettem egy nospat es kihanytam. ;( Mar regota szenvedek igy de nem szeretek gyogyszereket bevenni,de mar nem hagyhatom h igy maradjon,h minden honapban szenvedek.görnyedten megyek otthon,ha leszaladok a boltba ajulas kerülget,etvagytalan vagyok ezeken a napokon.Meg az edesseg sem csuszik,pedig nagyon szeretem. :)

2014. júl. 1. 19:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Fel vagyok puffadva,de legalabb ilyenkor tudok fogyni is egy kicsit. Lehet az is rajatszik h mozgasszegeny eletmodot folytatok.mostmar több ivojoghurtot iszok,es erzem kicsit jobb a gyomron. de ha többet tornaznek lehet nem fajna ennyire.?
2014. júl. 1. 19:46
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam a Flector hat, de folyton aludnék tőle, a Nospától én is rosszul vagyok, amit mostanában szedek az az Algoflex Forte, 20-25 perc alatt teljesen elmulasztja a görcseimet.
2014. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően a NoSpa hatóanyagát ajánlanám (azért nem magát azt a gyógyszert, mert van gazdaságosabb változata is).

Egyszerre nyugodtan mehet 2-3 szem is a 40 mg-osból, persze csak saját felelősségre ezt itt hozzá kell tennem. De nekem még sosem volt bajom tőle és nekem ezen kívül semmi sem használ erős fájdalmaknál, görcsöknél, semmi.


Viszont neked azt ajánlom, hogy ne kísérletezgess fájdalomcsillapítókkal, görcsoldókkal, hanem sürgősen menj el nőgyógyászhoz! Amin te átmész az már nem normális, itt már nőgyógyászati vizsgálat szükséges, de ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, sok nőnél ilyen rémes a menstruáció alatti időszak, sokan dolgozni sem tudnak és csak vegetálnak otthon azokon a napokon. De lehet rajta enyhíteni, csak ahhoz előbb vizsgálatok szükségesek és konzultáció. Ha okos vagy, akkor a nőgyógyásznál kezdesz és ezeket mind elmondod és tőle kérsz tanácsot, mert az sokkal többet tudna rajtad segíteni. Az is lehet, hogy van valami probléma, ami mindezt okozza és ha azt sikerülne megszüntetni, akkor végleg elmúlna.

2014. júl. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen arra is gondoltam,h vmi problema lehet velem. endometriozis,vagy ilyesmik. tenyleg nagyon rosszul ereztem magam,h en vagyok ilyen nyamnyila,munkahelyen is cikiztek h ez miatt hianyzok,fönököm is mar kesz volt,pedi nö.azt mondta h van sok modszer amivel ezt meg lehetne oldani.persze neki csak az a fontos h robotoljunk.most anyuval vetettem 10-es flectort,kiprobalom,utana amit az elsö irt. Köszi. azert meg varom a valaszokat,h nem csak en vagyok egyedül ezzel a gondommal. :( mellekesen ilyenkor jol esik a vecen ülni,mert olyankor remeg a labam.alapbol 2 perc alatt vegzek,de menzesz idöszakban kepes vagyok ott fel orat ülni. bocs h ezt is megosztottam veletek.
2014. júl. 1. 20:57
 5/10 A kérdező kommentje:
ja es faj a puncim,de nem nagyon csak egy kicsit,meg a popom,olyankor ha leülök,olyan mintha szurna valami.es a derekam is faj olyankor gyengebb.
2014. júl. 1. 21:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezért mondom, hogy menj el nőgyógyászhoz, ezek mind összekapcsolódó tünetek, másnál is előfordul. Különben is elég változatos, nem mindenkinél ugyanaz.

Nekem alapvetően már meg sem kottyan a dolog, de néha nekem is kijön olyankor az aranyerem vagy olyan, mint odalent mindenhol fel lennék fújódva, a vérbőség, vízvisszatartás miatt. Ezért hiába álltam át tamponra, némelyik menstruációnál kell betét is, mert csöpög ilyenkor a vizeletem nevetésnél, tüsszentésnél (máskor soha szerencsére). Szóval egy nagy áldás ez a nőknek... :)

Én még elfogadhatóbb helyzetben vagyok, de neked tényleg javaslom, hogy mielőbb menj nőgyógyászhoz, semmi kellemetlen nem lesz és ezeket mind elmondhatod neki. És tényleg van sok sorstársad, akinek ugyanannyira rossz, mint neked, csak elég kevés, mert a világban ez csak a nők pár %-át érinti (pontos adatokra már nem emlékszem), hátfájás is, minden ilyesmi lehet ettől, persze.

Ilyenkor többet ér, ha téged egyénileg megvizsgálnak és a te pontos állapotodhoz adnak valami gyógyszert vagy amire szükség van, nem pedig csak vesztek valamit a patikában, amivel kihúzod azt a pár napot. A te eseted már komolyabb, itt egyéni kezelésre van szükség és azzal te is jobban járnál.

2014. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a törödeseiteket.nagyon jol esik. az elsö napot atveszeltem,mar vidam vagyok.hat igen sajnos ez a nök sorsa.a ferfiak ezt soha nem ertik mg.ök csak ugy vannak,szüljenek gyereket a nök es kesz.
2014. júl. 3. 11:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért vannak olyan férfiak akik megértik, és ők maguk néznek utána a párjuknak, hogy hogyan segíthetnének rajta, és még akár meg is lepik ilyenkor valamivel (amit igaz, hogy legtöbbször a neten olvastak valahol általános tanácsként és komoly esetben már nem nagy segítség, de a szándék maga nagyon szép). Nekem pl. egyszer a barátom egy meleg párnát hozott, szegény, azt hitte az majd ér valamit. :) De ettől függetlenül sosem felejtem el azt a pillanatot sem.

De ezt neked kell megpróbálnod megoldani orvos segítségével. Akkor már felhozható a dolog egy elfogadható szintre és élhetőbb életed lesz. Olyan férfival pedig le se állj, aki nem érti meg, hogy neked néha komolyan nagy problémát okoz ez és nálad ez fokozottabban nyilvánul meg, mint a legtöbb nőnél, tehát ez valóban nem hiszti, ilyen van. Sajnos sikerült abba a kevéske százalékba esned, akiknél a menstruáció ilyen tünetekkel jár. Magyarországon szerintem nem annyira beszélnek erről, de régen emlékszem, hogy olvastam erről egy angol nyelvű fórumot (sajnos már nem emlékszem rá hol volt, sok éve történt) ahol amerikai nők beszélgettek erről és ők is írták, hogy milyen nehéz így, mert a boltba sem tudnak lemenni és a munkából is hiányoznak sokszor, gyakorlatilag erre tartogatják a szabadságot stb. Tehát nem vagy ezzel egyedül egyáltalán és ez egy rendes, elismert, hivatalos dolog, létező probléma. Ha találsz egy jó nőgyógyászt, akkor vele tudtok ezen valamit javítani. Semmi kellemetlen nem lesz, alap kivizsgálások, aztán eldöntitek, hogy neked mi a legjobb megoldás.

2014. júl. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanezek a tünetek vannak. Hányás, hasmenés, derékfájdalom.. Szinte a lábaimba nyilal az a iszonyú görcs. Nekem a Flector EP Rapid 50mg por 10perc alatt elmulasztotta a fájdalmaim, és semmi mellékhatást nem észleltem. De saját javaslatom szerint csak akkor idd meg, amikor a legjobban fáj, mert idő múltával lehetséges, hogy majd később hat, és mégtöbb idő elteltével kevésbé.

Én megjártam a nőgyógyászt és a válasza az volt, hogy gyulladás. Kaptam rá valami befecskendezni való folyékony sárga gyógyszert (a nevét már nm tudom), de nem ért semmit.

Mellé egy izomlazító gyógyszert amit 2 nappal előtte és 2vel utána kellett szednem (Meloxan) egy ideig hatott, de fél év elteltével már ez sem csak,ha növeltem az adagot.

Mára úgy döntöttem, hogy inkább 1-1 alkalommal iszom a flectorból és jól vagyok.

De ajánlom én is azt a nőgyógyászt!

Remélem tudtam segíteni :)

2014. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a tanacsodat! :)
2014. júl. 13. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!