Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem hat a fájdalomcsillapító,...

Nem hat a fájdalomcsillapító, sem a görcsoldó a menstruációs görcsökre, mit csináljak? 19/L

Figyelt kérdés

Nagyon rossz, fel sem tudok kelni. Reggel majdnem összeestem a konyhában, annyira fájt a hasam. Akkor vettem be egy fájdalomcsillapítót, és az használt is, de délutánra nagyon rossz lett, kb 2 óránként vettem be gyógyszereket, de egyik sem segített.

Tavaly nyáron 2 algoflex m-et, nurofent és vmilyen görcsoldót vettem be, fél órán belül, mert annyira fájt hogy kapartam a falat, akkor megmozdulni sem tudtam. Félek h megint ez lesz :(


2014. jún. 28. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbálj meg egy nagyon szoft tornát. De tényleg. Akár csak annyit, hogy az ágyban felhúzod a hasadhoz a lábadat, aztán vissza. A torna meglepően jól tudja csökkenteni a hasonló panaszokat (kereshetsz az interneten, tuti hogy vannak akár gyakorlatsorok is), annak ellenére, hogy sokan óvakodnak belekezdeni, mert azt hiszik, hogy még jobban fájni fog.


A másik lehetőség pedig a meleg víz, ami csökkenti a görcsöket. Azt nem mondom, hogy ülj be a kádba (bár a saját kádadban, ha tisztán tartod, jó eséllyel biztonságosan fürödhetsz ilyenkor is), de egy melegvizes palackot tegyél a hasadra.

2014. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg algoflex m-et és nurofent ne vegyél be egyszerre, mert ugyanaz a hatóanyaga (túladagolhatod)
2014. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2014. jún. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Apranaxot vegyél be ha van! Az használ! Ha nincs, akkor irass majd a dokival!
2014. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Apranaxot a várt menzesz előtt mar 2 nappal el kell kezdeni szedni ahhoz, hogy megakadályozza a görcsök kialakulását.
2014. jún. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fél literes palackba tölts forró/meleg vizet és tedd a lábad közé, nekem ez mindig beválik :)
2014. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget, sokkal

jobban érzem magam :)

2014. jún. 29. 10:36
 8/10 anonim válasza:
Én is ugyanilyen "falkaparós" vagyok ilyenkor. Talán tavaly nyáron kezdtem el rá cataflam-t szedni. Nem mondom azt, hogy sosem segít, de azért van, hogy meg sem érzem, ha bevettem. Viszon ezzel ellentétben van, hogy beszedése után 10 perccel, már semmilyen hasi görcsöt nem észlelek. Ez egy ideig így segített, aztán pár óra múlva jöhet az agoflex m.. Ez nekem segíteni szokott, ha nem is sokat, legalább fel tudtam állni, és ki tudtam menni egy pohár vízért. :D 13/L
2014. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Doruss ***** válasza:

Szerintem ne csak a tünetet próbáld kezelni.

Ha nagyon fájdalmas, azt okozhatja elvileg bizonyos tápanyagok hiánya (például vas, kálium...), ennek érdemes lenne utánanézni.

Ismerek egy lányt, akinek ugyanígy nagyon fájdalmas, ő melaszt szokott enni/meginni valamibe belekeverve, mindennap egy evőkanállal. (a melasz amúgy a cukorgyártás mellékterméke és egy csomó értékes tápanyag van benne) és neki ez nagyon sokat segít hosszútávon.

2014. jún. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én ilyenkor lefekszem az ágyba és a hasamhoz teszek egy kispárná , engem az nagyon jól megnyugtat :) Szerintem probáld ki ;) Ártani nem árt :)
2014. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!