Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lábaljak ki a hónapok...

Hogyan lábaljak ki a hónapok óta tartó felfázásból?

Figyelt kérdés

Április 30án egész jó idő volt, így bevállaltam egy farmerszoknya, telitalpú szandál kombinációt. Bár meleg volt, de jött egy zápor, kb. 10 percig szakadt az eső és fújt a szél. A megállóban pont megtudtam magam húzni, de alul a lábamhoz befújt erősen, és a vizet is verte fel a beton, mert olyan erősen esett. Akkor úgy gondoltam, nincs semmi gond, egyébként a zápor előtt és után nem fáztam.


Május elsején viszont annyira fel voltam fázva, hogy a rendezvényeket is lekéstem a városban, 2 felé lettem jól, előtte fürödtem meleg vízben, és vettem be 2 tőzegáfonya kapszulát is, illetve ittam vagy 3-4liter folyadékot.


Azóta viszont váratlan időpontokban előjön. Májusban nem is igazán, de június elején zárt cipőben voltam, zoknival, az udvaron, jó meleg volt a lábamnak, utána pedig egyből indultunk el autóval, én pedig szandálra váltottam, ott pedig sajnos a lábamra ment a klíma. Úgy gondolom ez indíthatta be újra a lavinát. Nem tudtam, hogy ekkora baj lesz, így nem szóltam, kb fél órás út volt.


Ma is már 3 órája, mióta fent vagyok szenvedek. melegítőben és vastag zokniban, betakarózva vagyok, különben ráz a hideg. Fürdeni voltam, és tőzegáfonyát is vettem be, sok-sok folyadék, és most várom a csodát :( Amit mára terveztem program, annak lőttek..

nem értem mitől jön elő, és mitől nem.. Éjszaka műszálas bugyi volt rajtam, illetve a barátommal együtt voltunk este, de óvszerrel, így nem hiszem, hogy a baktériumok szaporodását indokolta volna, bár pisilni nem voltam utána, azt olvastam, az hasznod lenne ilyen szempontbol. Lehet, hogy egy kicsit keveset ittam tegnap, de a másfél liter biztosan meg volt.


Antibiotikumost nem szeretnék szedni, mert 1 hete hagytam abba azt, amit a tüdőgyulladásomra szedtem, nem akarok ennyi gyógyszert magamba tömni. (amíg szedtem, addig nem jött elő a felfázás, pedig légúti baktériumokra van, szóval nem tudom van-e összefüggés.Mióta nem szedem újra elkezdődött)

Dr. Chen tőzegáfonyát vettem, elég sok benne a hatóanyag, és jó drága is volt, napi 1-2 veszek be, de ma is előjött :(


Egyre tanácstalanabb vagyok, oda a nyaram, így dolgozni sem fogok tudni majd :(


Köszi a tanácsokat, és hogy elolvastad! 21l



2014. júl. 11. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor inkább tönkreteszed a szervezeted? Ha ennyi idővel se tudtad magadat kigyógyítani a felfázásból, akkor gyógyszer kell!!!
2014. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tőzegáfonyánál - ha a felfázást, azaz húgyúti fertőzést Escherichia coli (vagyis a kólibaktérium) okozza - sokkal jobb a D-mannóz. Ez nem antibiotikum, és tényleg hat (most én is éppen ezt szedem megelőzésképpen), de csak az E-colira (de állítólag a felfázások 90%-ában ez a hunyó). Egyébként egy csomó antibiotikum hat a húgyutakban levő bacikra is, én év elején voltam úgy, hogy tüdőre szedtem de odalent is segített feltisztulni, szóval az sem véletlen.

Ha úgy érzed is, hogy feltisztult a fertőzés, semmiképp ne hagyd abba megelőzésként a tőzegáfonyát, vagy ha veszel D-mannózt, azt szedd még egy darabig, aztán áttérhetsz a tőzegáfonyára. Plusz C-vitamin is jó ezeken felül.

2014. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ac, istenem... hülye vagy, de hát jogod van hozzá.
2014. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem régebben nagyon gyakran előjött, és csak az antibiotikum segített, meg az, hogy nagyon sok folyadékot szoktam inni (kb.3-5 liter naponta)


tőzegáfonya semmit nem ért sokféle formában szedtem

2014. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszolónak!

Amit a felfázás elején bevettem tőzegáfonya, azt csak nővéremtől kaptam, illetve adott egy levelet is megelőzésnek, de elfogyott gyorsan.

1 hete vettem meg a saját tőzegáfonyámat, majd növelem az adagot napi 3ra, eddig fölöslegesen nem akartam többet beszedni a kelleténél, de úgy tűnik muszáj lesz ennyi.


D-mannózt hol lehet kapni? :)


Ha antibiotikumot szednék, lehet, hogy csak többet ártana mint használ, nagyon beteg voltam, és erős antibiotikum kúrán estem át, a szervezetemet hagyom egy picit regenerálódni, az antibiotikum nem játék.

Nekem nem fáj a vesém, vagy nem véres-gennyes a vizeletem, ahogy sokan leírják, ezért úgy gondoltam, hogy nem is súlyos. Egyszerűen csak érzem, hogy legszívesebben minden percen pisilnék. De most már jó lenne, ha nem jönne elő váratlanul :(

2014. júl. 11. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindegy óvszerrel, vagy anélkül szexelsz a felfázással kapcsolatban.


Sokszor meg a wc-zéssel a székletből kerül oda át baktérium és az okozza a fertőzést.

2014. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
D-mannóz: keress rá a neten, általában natúrpatikákban, bioboltokban, ilyen helyeken lehet. Ha fővárosi vagy, a Mediline üzletházban illetve a Herbaházban is kapható. Vidéken nem tudom (mintha Pécsett lenne még üzlete az egyiknek a kettő közül). Vagy neten keresztül rendelhető. Mondjuk ez sem olcsó (de mi az manapság).
2014. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemi betegség tünete is lehet ez amúgy.
2014. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyobb szánalmas, amikor a laikus igen ojosnak hiszi magát és nekiáll saját magát kezelgetni ahelyett, hogy szakorvoshoz fordulna. Urológushoz kell elmenni, aki tenyésztést végez a vizeletből és a kórokozóra ir célzott gyógyszert. Majd ő eldönti, hogy eleg e bármilyen termestetes szer, vagy a vuteleted tele van vacival, amire gyógyszer kell, hogy be okozzon vesemedence és nőgyógyászati gyulladásokat. Felfázás nincsen, csak fertőzés, amur a hideg elosegithet, de soha nem okoz. Nemi életet élni ilyenkor szigorúan tilos neg óvszerrel is, mert meg hó van belobbanthatja a gyulladást. A termeszetes szerek megelőzésre valók, terápiára kevesek. Ha nem akarsz szövődményt, Menj urologushoz!
2014. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!