Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladás kezelése házilag?

Hüvelygyulladás kezelése házilag?

Figyelt kérdés
Illetve nem vagyok benne biztos, hogy az-e a bajom, mert egy hete kijött a hólyaghurutom is, azzal is szenvedek, de azt hallottam, hogy ebből származhat nagyobb (hüvely)gyulladás is (azért nem akarok menni orvoshoz, mert nemrégiben voltam, otthagytam majd' 10 000, és nem mondott semmi értelmeset, ezen felül nem akarom nagyon váltogatni az orvosaim, és nincs + még 1x 10 e ftom... :S). Nem tapasztalok semmilyen nemű folyást (bocs az undiságért), sem "szagom" nincs (hogy még undibb legyek) egyszerűen érzem, hogy ég és viszket a hüvelybemenetem és kicsit fentebb is. Erre ugye rájön a gyakori vizelési inger és hólyagfeszülés, úgyhogy elég nyűgös vagyok. Tudtok erre a (amennyiben az) gyulladásra valami házi módszert? Nagyon fontos lenne, mert nagyon szenvedek! Kérlek segítsetek! 18/L
2010. jan. 7. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Zsurlótea+cickafark tea. Bemész szépen a Herbária szaküzletbe és nem kerül 10 ezer forintba, talán a kettő még 1000 forintba sem. Rá van írva hogyan kell fogyasztani. Akiknek még ajánlottam hálásak voltak érte. Persze ha egy hét után is lesznek panaszaid orvos!!!!
2010. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem hüvelygyulladás,hanem valószínűleg gomba.

Kapsz a gyógyszertárban Canesten kenőcsöt,(van más is,kérdezd meg)próbáld meg,ha 1 hét alatt nem múlik el,akkor muszáj orvoshoz menni

2010. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!! Canesten kenőcsöm van itthon, de (bocsi a kérdésért, nem volt még ilyen problémám) hova kenjem? Úgyértem csak "külsőleg", mármint a bemenetnél bekenem és kész? Bocsi, lehet hülyének tűnök, de tényleg nem tudom... :/
2010. jan. 7. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.Nyugodtan kend be belülre is.Kérdezd meg a patikában,hogy hüvelygombára recept nélkül lehet-e kapni kúpot.Az jobb lenne.De ha nincs,jó a krém is.
2010. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed magán nőgyógyászra ott van az SZTK. Ne az itteni tanácsokra hallgass, menj orvoshoz!
2010. jan. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
SZTK orvoshoz akkor se mennék, ha kést fognának a nyakamhoz. Egyszer elkísértem egy SZTK dokihoz a barátnőmet, és sírva jött ki a lány, azt mondta úgy bántak vele, mint valami rühes kutyával, és hogy nagyon megalázó volt. Ezért kérek valami okos módszert házilag. De már kaptam is (22:13). Nagyon köszönöm.
2010. jan. 8. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Sszia, azóta már biztos elmúlt valahogy.. de ha visszajönne, én sok helyen hallottam már a kefir/ill. joghurtos tamponról, amit a hüvelybe kell felhelyezni, pár percre. ( [link]


Aztán, van még candida-diéta (nézz utána, elég sok mindent tilt, ami a gombáknak táptalaj, de ebbe legalább van logika, és nem csak egy kémiailag összeállított valami, aminek a pontos hatását nem is tudjuk)

van még lehetőség a külső lemosásra, olajjal (levendula) vagy gyógyteával (zsurló, kamillafürdő)

ill. a grépfrútmagcsepp, amit beszerezhetsz gyógyszertárakból vagy gyógynövényesekből.


Remélem, valamelyik beválik :)

2010. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!