Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első menstruáció. Szárnyas...

Első menstruáció. Szárnyas betétet raktam be, ami egyszerűen szörnyű! Zizeg, ide-oda mozog! Brr. A tisztasági betét nem elég, rohadt gyorsan átázik. Nagymennyiségben jött meg. Sztetek felrakjak egy tampont?

Figyelt kérdés

Mit tegyek a görcsök ellen?Van vmi olyan kaja vagy vmi házi praktika amitől megszünteti a görcsöket?

Köszi a segítséget előre!:)

13/l



2014. júl. 14. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A betét minősége nagyon erősen függ a fajtájától, és nem mindig a legdrágább, ami a legjobb. Sőt, különböző nőknek különböző fajta betétek válnak be. Szerintem ne tegyél még be tampont, mert a későbboekben bizonyos dolgokhoz mindenképp kell a betét (a menstruáció bizonyos enyhébb szakaszaiban, vagy ha fertőzésed van, rosszabb higiéniai viszonyok közt, amikor nem tudsz tampont rakni stb.), így előbb vagy utóbb mindenképp ki kéne tapasztalni, hogy számodra melyik a jó. Ráadásul első menzesz általában nem olyan erős, hogy egészséges legyen tapont használni.
2014. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia,hát ...szerintem próbálj ki másik betét fajtákat. még ne használj tampont.!.!

Első menzesznél mégne .

Öö..nézd meg a pamut borításut,az lehet ,hogy jobb lesz neked,szerintem sőt az sokkal jobb lesz!

2014. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A görcsök ellen gyógyszer,tabletta kell!!!

No-spa...stb gyógyszer.

Házi praktika se kaja nincs ami megszűnteti!!

Most már nemsokára el áll vérzés mert már az 5 dik napnál vagy.

2014. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én eleinte nem nagyon mertem tampont használni, de kár, hogy nem tettem. Szörnyűek voltak a "pelenkás" idők... :) A tampon egész más. Szerintem próbáld ki, persze nagyon odafigyelve a higiéniára.

Görcsök ellen hatásos házi praktikával nem találkoztam. Nekem az Algoflex-M vált be a legjobban, de ezt is ki kell tapasztalni (a No-spa nekem kb. mint halottnak a csók, másnak meg az hat).

2014. júl. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát, naturellat hasznaltam, de akkor kiprobalok mast is...egesz augusztusban nem leszek otthon, úgyhogy ha vmelyik nyaraláskor jon meg megint biztos kiprobalom a tampont,mert furdeni akarok xD

Nospat vettem be,de nekem is kb az rola a velemenyem mint az utcsonak :/ Mas nem volt otthon, de koszi a valaszokat :)

2014. júl. 17. 10:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy csomó természetes görcsoldó: kamillatea, illóolajok, meleg fürdő vagy csak a hasadra meleg vizes tömlő és lazulás, jóga... Én elég gyógyszerellenes vagyok, de persze nem tudhatom, hogy ki mennyire görcsöl (én tegnap szenvedtem sírásig magam, de gyógyszert nem vettem volna be, ugyan, az nem segít, nekem pl. tuti, hogy a lelkem jobban fájt, mint a hasam, pedig azért az is elég szenvedős volt... de mondom: nem tudhatom, h kinek mi a tűréshatára meg kinek milyen görcsei vannak)


Ilyen ide-odamozgó betétről meg nekem is van emlékem az első időkből, ma meg csak a betétre esküszöm: inkább próbálj ki más fajta betéteket, tizenhárom évesen meg felejtsd el a tampont, de komolyan, nehogy már... szerintem... szerintem nem is szabadna tampont eladni 18 év alatt, komolyan, de biztos én vagyok túl maradi...

2015. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Régi már a kérdés, de bennem csak az vetődik fel, hogy az ilyen és ehhez hasonló problémákat én az anyukámmal beszélték meg, velem meg a két lányom. Bár én kezdeményeztem velük a beszélgetést 12 éves koruk előtt.
2016. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első menstruációra még nem használj tampont.Szerintem vegyél egészségügyi betétet.Én Aldiban vettem Oliviát(legnagyobat)nekem nagyon bevált.Ha nem elég vehetsz inkontinencia betét.
2019. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!