Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek miért van mit...

Szerintetek miért van mit ajánlotok? SOS

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok 2010karácsonya óta menstruálok. Eleinte nem fájt a hasam csak egy picit de kb 1év elteltével ez a fájdalom erősödött.

Minden ciklus alatt görcsölök, feszít a hasam, szúr. Nagyon fáj sokszor járni sem bírok.

A melegvizes palack nem enyhíti a fájdalmat és ilyenkor napi 3-4 algopirint beveszek ami enyhíti kicsit. Ennyi algopirin nem egészséges a szervezetemnek ezért szeretnék segítséget kérni.

Az értelmes és hasznos válaszokat előre is köszönöm!



2014. júl. 15. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld ki a No-spa tablettát, görcsoldó. Jobbat sajnos nem tudok ajánlani. A görcsök erősödése normális dolog. Nekem is van egy barátnőm, aki nagyon megszenvedi a ciklusát, hiába szed görcsoldót.
2014. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én is szenvedtem tőle, de másfél éve fogamzásgátlót szedek, azóta semmi bajom. Nem azt mondom hogy emiatt kezd el szedni, de ha felmerül benned a kérdés tudd ilyen hatása is van :)
2014. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a no-spa vény nélkül kapható?

Amúgy nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 15. 20:23
 4/11 anonim ***** válasza:

Menj el házi orvoshoz és írass fel valamit. Pl. Cataflamot, de majd ő megmondja. Nekem egy napra egy darab elég volt, vagy max kettő.

Sajnos ez a normális.

Csak emiatt semmiképp ne szedj fogamzásgátlót, ha még nem élsz nemi életet!

2014. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A fájdalom erőssége nagyban függ attól, mennyire stresszes életet élsz. Én is nagyon szoktam görcsölni, de én sokszor idegeskedek. Ilyenkor még feküdni sem tudok, állandóan mozgok a fájdalom miatt, mert nem bírok egy helyben maradni, viszont fontos, hogy ilyenkor ne mozogj, nem tudom miért, de úgy hamarabb elmúlik. Nekem az algopyrin és társai sosem használtak, sőt, ez pl. nem is hasfájásra való, így nem csoda, hogy nem múlik el tőle. Nekem a legjobban bevált tipp, ami mindig minden alkalommal használ, bármilyen rosszul is vagyok és bármennyire fáj a hasam, az a Cataflam, viszont nem tudom pontosan hány éves kortól lehet szedni, ezt érdelődjétek meg anyukáddal valahol. De ez viszont tuti recept. :) (Viszont egy nap csak 2x lehet szedni, és közte el kell telnie minimum 6-7 órának - de nem fog kelleni még egy, hidd el :D)


17/L

2014. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
én 14 vagyok már két éve megvan és háromhavonta szokott az első 1-2 napban görcsölni, nem nagyon szeretek gyógyszereket szedni általában "megoldom" az ilyen problémákat mesterséges gyógyszerek nélkül is, nekem bevált módszerem ilyenkor a cickafarkfű-körömvirág tea, enyhíti a görcsöket, ilyenkor általában itthon vagyok, tévézek, próbálok nem gondolni a fájdalomra, egyszer pedig az alvás oldotta meg a görcsöket, egyszerűen belealudtam a fájdalmakba, remélem tudtam segíteni :)
2014. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
17 vagyok, mindig nagyon szenvedtem, vannak idoszakok, amikor hanyok is es 2 napig felsebirok kelni :( nospa-t es nurodpfen rapidot is szedek, sajnos eleg sokat, ha van lehetosegem pihenek es alszok is, de eleg szenvedos igy. Foleg ha sulibol kell hazajonnom :/ es ugye orvostol kell igazolas, ami utan biztos osszeszedek vmi virust a rendeloben -.- anya aztmondta h o is hasfajos volt... remelem neked normalizalodik, senkinek se kivanom ezt a havi szenvedest :/
2014. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

4-5-6-7 nagyon szepen koszonom a valaszokat

Kicsit megnyugtato hogy nem en vagyok az egyeduli aki ennyire szenved.

Hasznos tanacsok voltak felkeresem a haziorvast vagy egy gyogyszerest es kiprobalom ezeket az otleteket remelem bevalik valamelyik mert kegyetlen az a 4-5nap mikor megvan.

A teakat probaltam mar azok nem hatottak az algoflex m sem ert semmit.

2014. júl. 15. 23:01
 9/11 anonim ***** válasza:

A Cataflam az első, ami használ, de vannak ennél még erősebb dolgok is.

Sterssz lehet hogy rátesz, de nem feltétlenül.


A jó hír, hogy ha majd szülsz, akkor valószínűleg megszűnik a probléma.


Nekem legalábbis olyan enyhe lett a fájdalom, hogy semmit sem kell bevennem, csak jelzés szerű. (Én inkább a vérmennyiséggel kínlódom, de ez egy másik történet... :)


Nem kell hogy szenvedj tehát, a gyógyszer biztosan segít majd!

MInden jót!

2014. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Évekig nem görcsöltem aztán most már nagyon. Semmilyen gyógyszer nem használt nekem eddig az Advilon és az Advil ultrát kivéve. Se a Cataflam se az algoflex, sem a nospa. semmi.
2014. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!