Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túlzott szőrnövekedés, mit...

Túlzott szőrnövekedés, mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves lány vagyok, kb. 2-2.5 éve tapasztaltam először, hogy iszonyatosan szőrös az arcom két oldalt, erős, fekete bajszom van, és úgy vettem észre, hogy az állam is kezd szőrösödni :( Ezek mellett szerintem nem normális, hogy erős fekete szőrzet van a mellkasomon, karomon, hasamon, fenekemen és a hátamon. Már olyan szinten, hogy rettegek a nyári időszaktól, nem merek felvenni bikinit és ujjatlanokat. A hajamat sem merem összefogni, mert annyira szőrös két oldalt az arcom. Undorodom magamtól. Eddig a szüleim bíztattak, hogy nem is olyan vészes, de most már anya is aggódik, mert tényleg nagyon látszik.. A menstruációm sem rendszeres, mindig késik, van amikor ki is marad egy-egy hónapot. Az arcom is pattanásos. Túlsúlyom nincs, de ahogy neten nézelődtem a többi tünetem egyezik a PCO tüneteivel. Tudom, én így látatlanban a netről nem állapíthatom meg mi is a bajom. Mit gondoltok hova érdemes ezzel a problémával menni? Olvastam több helyen, hogy a nőgyógyász nem sokat segített.. Arra gondoltunk, hogy még a nyári szünetben kérek időpontot a Budai Endokrinközpontba.



2014. júl. 19. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, az endokrinológus a jó megoldás.
2014. júl. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen Endokrinológus!!!!

Nálam is ezek voltak a tünetek,csak én nőgyógyásztól-nőgyógyászig jártam,csak évek múltán döbbentem rá,hogy hormonális elváltozás lehet a probléma hátterében...

A vége meddőségi probléma lett,a menszeszem nagyon rendszertelen volt,nem volt peteérésem.... Szóval nagyon elfajultak a dolgok nálam,olyannyira,hogy teherbe esni is csak meddőségi központ segítségével sikerült!

Mindenképp keress fel egy jó Endokrinológust,ne tetézzen a probléma!

Nekem Dr Surányi Tibor segített(általa kerültem a meddőségi központba is!) Ha gondolod küldök elérhetőséget :)

2014. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 27. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!