Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az lehetséges hogy 3 nőgyógyás...

Az lehetséges hogy 3 nőgyógyász sem vesz észre méhszájsebet?

Figyelt kérdés
tavaly ilyenkor voltam dokinál és ő vette észre, ő cikatridinát írt fel és amikor vissza mentem azt mondta hogy ez már nagyon pici lett és nem kell vele foglalkozni... egy kis idővel később egy másik problémával mentem de nem ugyan ehhez az orvoshoz mert váltottam de ő nem mondta hogy bármi baj lenne vele.. de a problémám még mindig fennt állt és elmentem vele máshoz ő felírt egy kúpot de a méhszájsebre semmit sem mondott hogy lenne pedig megvizsgált... kis idő múlva elmentem egy 4. dokihoz is mert az előzőhöz nem lehetett bejutni, másfél hónapot kellett volna várni időpontra... és ez az utolsó akinél voltam ő mindent rendbe talált és mondta hogy legközelebb ősszel menjek vissza rákszűrésre... no ezzel csak az a gond hogy szerintem nem múlt el a méhszájsebem mert amikor "benyúlok" akkor érzem hogy van ott valami és ha megnyomom fáj is és ha pl tampont akarok használni akkor is mindig útban van.. mit csináljak?? kihez forduljak?? 25/L
2014. júl. 20. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Drága kérdező, a méhszájseb nem lehet útban.

A méhszájseb semmi más, mint egy megváltozott hámréteg a méhnyakon. Nem is igazi seb. A lényege annyi, hogy a méhnyakcsatornában és a méhnyak külső részén másféle hámréteg van. Amennyiben elkapsz valamilyen fertőzést, az elképzelhető, hogy kimarja a méhnyak külső részén lévő hámot. Ekkor fordulhat elő, hogy nem ugyanaz a fajta hám nő oda vissza, hanem a méhnyakcsatornában lévő hám "kikúszik" oda a külső felületre - ez a méhszájseb. Nem seb, nem okoz többnyire semmi gondot, és nagyon gyakori dolog, sok nőnek van ilyenje. Amennyiben nem látszik rajta semmilyen rendellenesség, és nem nagy méretű, az orvosok gyakran meg sem említik, annyira gyakori.


Szerintem te egészen egyszerűen a méhszájadat érzed.

2014. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, és azért nevezik méhszájsebnek annak ellenére, hogy nem seb, mert az a belső hám, ami kikúszik a külső felületre, élénkvörös színű.


És még annyit érdemes tudni róla, hogy ez a kikúszott hám kissé gyengébb és törékenyebb, mint az a hám, aminek lennie kéne ott, ez önmagában okozhat tüneteket (pl: szex után vérzés, vagy bizonyos fertőzésekkel együtt folyások), de még egyszer: a méhszájseb, ha nem nagy és nem látszik rajta semmilyen rendellenesség, nem egy súlyos állapot, gyakorlatilag említésre sem méltó, és sokszor magától eltűnik.

2014. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, még egyszer nekifutok az elsőnek, mert most látom, hogy össze-vissza írtam. Nem tudom mi van velem...


Drága kérdező, a méhszájseb nem lehet útban.

A méhszájseb semmi más, mint egy megváltozott hámréteg a méhSZÁJon. Nem is igazi seb. A lényege annyi, hogy a méhnyakcsatornában és a méhSZÁJON másféle hámréteg van. Amennyiben elkapsz valamilyen fertőzést, az elképzelhető, hogy kimarja a méhSZÁJON lévő hámot. Ekkor fordulhat elő, hogy nem ugyanaz a fajta hám nő oda vissza, hanem a méhnyakcsatornában lévő hám "kikúszik" oda a külső felületre - ez a méhszájseb. Nem seb, nem okoz többnyire semmi gondot, és nagyon gyakori dolog, sok nőnek van ilyenje. Amennyiben nem látszik rajta semmilyen rendellenesség, és nem nagy méretű, az orvosok gyakran meg sem említik, annyira gyakori.

2014. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Uh-val nem mutatható ki?
2014. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ!!!! uh-val nem látszik az ég világin semmi de semmi.. csak akkor nem tudom hogy mi lehet az ott amit érzek... :/
2014. júl. 20. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztosan a méhszájat érzed, ha az orvos betekintéssel nem állapított meg semmi kóros növekményt ott.
2014. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!