Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Policisztás petefészek szindró...

Policisztás petefészek szindrómával tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék még gyereket, viszont figyelmen kívül sem akarom hagyni a betegséget, hisz a későbbiekben szeretnék. Nem szeretnék fogamzásgátlót szedni rá ( habár sokan javasolják )

Olyantól szeretnék tapasztalatokat gyűjteni akik szintén ilyen betegségben szenvednek, mert most eléggé elkeseredtem, hisz elég furcsának és ijesztőnek tűnik ez a betegség, főleg ilyen fiatalon.


2014. júl. 21. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Engem 16 évesen (4 éve) diagnosztizáltak, majd elintézte annyival a gyereknőgyógyász, hogy majd ha terhes akarok lenni, akkor ráérek vele foglalkozni. Nos, az idei év elejére ez addig fajult, hogy majdnem cukorbeteg lettem (teljesen normális testsúlyom van, szóval eléggé meglepett a dolog). Ugyanis kiderült számomra (sajnos csak alapos utánaolvasás miatt), hogy ezt a betegséget általában inzulinrezisztencia okozza, ami kezeletlenül cukorbetegséggé manifesztálódhat. Sajnos kevés az olyan orvos, aki kellő ismerettel rendelkezik erről a betegségről, és a legtöbben csak fogamzásgátlóval akarják tömni a beteget, miközben az csak elfedi a tüneteket, és a háttérben súlyosbodik az alapprobléma.

Mindenekelőtt kérj beutalót endokrinológushoz (ha még nem tetted), és ott kérj egy cukorterheléses vizsgálatot, ahol az inzulinszintet is nézik. Ebből kiderül majd, hogy mennyire komoly a gond. Ha enyhe a probléma, akkor diétával és mozgással karban tartható és a tünetek is visszaszoríthatók. Ha súlyos, akkor már gyógyszert is kellene szedned, azt, amit a 2-es típusú cukorbetegeknek is, ám ezt legálisan nem írhatják fel másnak, csak tényleges cukorbetegeknek. Javaslom, ha időd és pénztárcád engedi, keresd fel a Mensmentis egészségcentrumot, ott kifejezetten ilyen problémával foglalkoznak. Én is hozzájuk készülök, mert sajnos eddig egy orvos sem vette komolyan a betegségemet :/

2014. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most voltam egy teljes vérkép vizsgálaton ahol az éhgyomri vércukor értékem normál értékeken belül volt. Mit javasolsz, ez nem elég a kimutatására? ( Mármint a cukorbeteg résznek )
2014. júl. 21. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem elég, az éhgyomri nekem is rendben volt. Ha a cukorbeteg részéről szeretnél megbizonyosodni, akkor elég egy sima cukorterhelés is (erre háziorvos is tud adni beutalót), a terhelés utáni két órás érték mérvadó inkább. De nyugi, ha frissen felfedezett a betegséged, nem valószínű, hogy cukorbeteg lennél.
2014. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hát most eléggé izgulok mert sokszor rosszul vagyok mostanában, és már magam sem tudom, hogy minek tudjam be ezeket :(

2014. júl. 21. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
A hőségnek :) Ha van otthon vércukormérőd, akkor kaja után másfél órával mérd meg, vagy menj el a háziorvoshoz, ő is meg tudja tenni ugyanezt a rendelőjében - csak hogy megnyugodj.
2014. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az inzulinrezisztencia kimutatására nem elég az éhgyomri vércukorszint mérése.

Terheléses vizsgálat kell (vesznek vért, majd megiszol egy iszonyat tömény cukros löttyöt, aztán bizonyos időközönként ismét vérvétel), aminél nem csak a vércukorszintet, hanem az inzulint is mérik.

Ha csak vércukrot néznek, abból csak az derül ki, cukorbeteg vagy-e vagy sem. Ha még nincs cukorbetegséged, csak inzulinrezisztenciád, az csak az inzulinszintekből látszik.


Egyébként a saját tapasztalataim nem túl pozitívak. 17 évesen derült ki a bajom, most 23 vagyok, ráadásul orvostanhallgató, tehát megfelelő helyekről tudok tájékozódni és van némi közöm az eü-höz, mégsem tudtam még a bajommal mit kezdeni.

De van olyan, akinek könnyen helyreállnak a dolgok. Azt vettem észre (elmondások alapján), hogy azoknak könnyebben helyre áll a rendszer a diéta+sport+gyógyszer hatására, akik túlsúlyosak, és ezek hatására le tudnak fogyni. Én alapból 45 kg vagyok, küzdök egy ideje, az eredmény meg egy nagy nulla.

2014. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én se vagyok túlsúlyos.

Nektek a menstruációtok rendben van? Nekem sajnos nem.

2014. júl. 25. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs rendben. Sőt, szinte nincs is. Évi 1-2 menstruációm van.
2014. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyjából rendben van, persze sosem napra pontos, és kicsit hosszabbak is a ciklusaim a normálisnál. De régebben volt már olyan is, hogy fél évig semmi.
2014. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!