Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Teljes értékű nőnek érezhetjük...

Teljes értékű nőnek érezhetjük mi nők magunkat, ha fogamzásgátlót szedünk?

Figyelt kérdés

Most olvastam utána, hogy a tabi elintézi, hogy alig van akkor peteérés, ha van, akkor nem lökődik ki, nincs ovuláció, a a menstru lényegében nem azért jön meg, amiért amúgy megjönne. Olyat is olvastam, hogy már olyan tabi is van, amivel a nők alig menstruztak (éve 4x csak), s azon dolgoznak emberkék, hogy ilyen tabi legyen-ne legyen menstru, hisz amúgy is csak megvonásos, s akkor a kellemetlenségnek vége...

De ez jó nekünk csajok? Szerintem ez annyira egy nő része, hogy ha nincs, az nekem hiány érzetet adna (persze a nagy görcsök senkinek nem hiányoznak), hisz valamikor tizenévesen már vártam, hogy no nekem mikor jön meg először.

Ti hogy érzitek?


2008. aug. 4. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

A legújabb tabikban ugye már nem férfi, hanem női hormon van és "mesterséges progeszteron". Tehát ezek folyamatosan azt hitetik el a szervezettel, hogy terhes elvileg.

Én nem szedek gyógyszert és ellene vok,de nem beszélek le mást arról, h ne szedje,hiszen ezt mindenki maga dönti el hogyan védekezik.

Rengeteg olyan nő van a közelemben aki gyógyszer után az istennek nem tudott teherbe esni. De ezt megoldotta a closti.Lehet ez egy újabb "kizsebelő-akció"?Végül is a gyógyszeriparnak is meg kell élnie Valakikből.Gondoljunk csak bele: jön a hideg megint az újabb vírusokkal és 1hét alatt már meg is találják az ellenszert. De előre is elnézést kérek azoktól akik nem értenek velem egyet.

2008. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Le fognak pontozni, de azért leírom a véleményemet.


Én nem szedek fogamzásgátlót és soha nem is fogok (édesanyám sem szedett, és mégis én vagyok az egyetlen gyereke - ez bizonyítja, hogy más módszerek is lehetnek nagyon hatásosak).

Igazad van, nem érezném magamat teljes értékű nőnek, ha egyszerűen a kényelem vagy a pasim kedvéért kikapcsolnám a nemi működésem szabályozását - jelzem, ez egy jól működő rendszer, különben a természet nem így alkotta volna meg pár milliárd év alatt.


Másrészt az emberi beavatkozás soha nem múlhat el nyomtalanul. Nem értem azokat az anyákat, akik megengedik a tinilányaiknak, hogy még gyermekvállalás előtt ilyesmit szedjenek, főleg, amikor még nem is alakult ki a hormonrendszerük.

Persze, kényelmesebb, nem kell az óvszerrel, egyebekkel bajlódni, nem esik teherbe (amúgy láttunk már olyat is, semmi, így a tabletta sem 100%-os védelem). És a tabletta jobb mint egy abortusz, tény.


Ezen kívül az orvosok azt mondják, a felnőtt, érett nőknél nem okoz visszafordíthatatlan változásokat, a leállás után visszatér a fogamzókészség.

DE: olvass itt lejjebb a Teherbeesés rovatba, vagy bármely más fórumba! Rengetegen panaszkodnak, hogy nem áll vissza a ciklusuk, évek óta nem sikerül teherbe esniük.

Ennek nyilván más oka is lehet, de nekem azért kicsit gyanús, hogy mióta ennyire népszerű a hormonális fogamzásgátlás, ugrásszerűen megnőtt a meddő párok száma...


Tudod, én is gondolkoztam a szedésen, és kerestem hatástani kutatásokat, de egy longitudniális vizsgálatot sem találtam! (Olyat, ami figyelemmel kísérné a tablettaszedő nő életét, a szedés előtti időktől a gyermek születéséig, sőt, tovább mennék: az így született gyermek egészségi állapotát.)


Egy szó mint száz: én nem szedném, mert fontosabb az egészségem, és nem akarom, hogy mondjuk 30 év múlva derüljön ki olyan hatás, amiről most nem tudnak, esetleg a leendő gyermekeim lássák kárát.

Mindazonáltal természetesen nem ítélem el azokat a nőket, akik szedik; az ő dolguk, de akkor utána gondolkozzanak el, hogy miért is nem jön össze a baba.


Bocsánat, hogy hosszú voltam.

Minden jót.

2008. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!S Te hogy védekezel?

Sajnos az én párom a gumit nem kedveli, még lehetne pharmatex (mást nem igen szeretnék, még nem voltam terhes, amúgy is idegenkedem a dolgoktól,amit a méhbe tennének...) de olyan kellemetlen vagy megtöri a varázst, hogy várj kedves... egy kis maszatolás, aztán lehet folytatni... És igen,kicsit most foglalkoztatott a baba gondolata,s ilyen-olyan híreket olvastam, s már öt éve tabit szedek, s semmi gondom nem volt, csak most elkezdtem tartani tőle, azért amit írtál, hogy utána teherbeesni-bát itt is megkérdeztem 10ből egy írta, hogy nem sikerült a teherbeesés megfelelő idő alatt.

S tudom, hogy a párom a többi módszerben meg nem bízik, a gumival is lehet akármi, s most azért nekünk még kicsit várnunk kell a babóval.

2008. aug. 4. 12:58
 4/9 A kérdező kommentje:

Második válaszolóhoz is szólna előző kérdésem? S a párotok hogy áll a dologhoz?

köszönöm

2008. aug. 4. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Én szedtem fogamzásgátlót,szerintem ez a legegyszerűűbb és kényelemesebb módja a védekezésnek.

Amikor babát akartunk abbahagytam,két hónap múlva már nem jött meg.

3 hete egészséges,gyönyörű kisfiút szültem.

Ez is bizonyítja,hogy nem a tabletta az oka,ha nem sikerül valakinek teherbeesnie.

A 6 hetes kontrollon megint felíratom a gyógyszert.

2008. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vok.Mi gumival védekezünk, szerencsére a párom ezt a módszert elfogadta.
2008. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

2. válaszoló vagyok. Mi peteéréses időszakban gumival, azon kívül Pharmatex+megszakítással védekezünk. Nem volt eddig semmi gond, pedig elég parázós vagyok.


3. válaszolónak: nem mondtam, hogy minden esetben lesz káros mellékhatása a fogamzásgátlónak, de nagyon sok az olyan nő, aki nem olyan szerencsés, mint Te. Van, akinek egyáltalán nem áll vissza a ciklusa, nincs is peteérése - a környezetemben 3 ilyet is ismerek. Nem tudhatjuk, pont a mi szervezetünk hogyan fog reagálni.

2008. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A hosszú válaszolónak.Nem baj ha egyéni a véleményed,de...

Én és még sok nő szedtük a tabit,én teljes értékű nőnek tartom magam.Ha nem tudnád már nem a kőkorszakban élünk.Betétet használunk,meg Canesten reklám megy a tv-ben stb.Ez a tré ha ilyeneket írsz.Ha neked lenne igazad akár szaporodhatnánk mint a nyulak. Ha A nők kiváltsága hogy gyereket szüljenek,akkor az is hogy megvédjék magukat.

2008. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 csipkerózsika válasza:

A második válaszadóval értek egyet. Nem gondolom, hogy egyedi lenne a gondolkodása, főleg miután rengeteg nő van, aki így-úgy, de pórul járt a tablettával.

Mindemellett az, hogy sokan nem pártoljuk, nem jelenti azt, hogy gáttalanul szaporodni kellene... Vannak más lehetőségek is, és azt, hogy a teljes nemi működésemet leállítom egy gyógyszer szedésével, egyáltalán nem tartom korszerűnek. Sem szerencsésnek. Egészségesnek meg végképp.

Persze vannak, akiknek a szervezete simán veszi ezt az akadályt, de sokaké nem. A meddőséggel való összefüggés szerintem egyértelmű. Örüljön aki nem került ebbe a körbe, de ne nevezze már elmaradottnak azt, aki nem teszi kockára az egészségét és a fogamzóképességét.

2014. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!