Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudtam megvenni a fogamzas...

Nem tudtam megvenni a fogamzasgatlomat, egy hónap múlva tudnam csak. Elkezdhetem szedni bármikor?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 07:57
 1/4 A kérdező kommentje:
persze tudom hogy nem jo hogy vagy még tudom e venni vagy nem . most először fordult ez elô de ki tudja mi lesz még. az oltás ba ajánlott ilyen gatlo meg nem ajánl nekem az orvos mert elvileg 28 30 even felulieknwk lehet pedig az nagyon olcso lenne
2014. júl. 24. 08:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Szedted mar, vagy ez az elso alkalom?
2014. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy most szednéd először, vagy már szeded, csak most nem tudtad megvenni.

Amennyiben ez lenne az első alkalom, akkor kell elkezdeni szedni, amikor megvan a gyógyszer, ki van váltva és megjön a vérzésed. Tehát nem a ciklusod bármely időszakában, hanem akkor, amikor megjön a vérzésed. És akkor elkezded szedni. Lehetőleg az első napján.

Ha már szeded, vagyis mert nem tudtad megvenni a gyógyszert, így kihagynál egy hónapot, abban az esetben bizony tudnod kell, hogy legalább 3 hónapot várni kell az újraszedéssel! Ugyanis ilyet nem lehet csinálni, hogy valaki bármilyen okból nem szedi 1 hónapig, aztán megint szedi. Ha bármi okból 1 hónapra abbahagyja, akkor legalább 3 hónapnak el kell telnie, hogy újra biztonságosan lehessen szedni.

Most nem taglalom, hogy miért van így, de így van. Egyébként a természetes folyamatok és a szervezet működésébe zavarnál vele bele.

2014. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szedtem mar egyszer .a. 3 havi adagot. akkor ezen a hónapon kivul csak.2 hónap múlva kezdhetem .el. szedni? nem tudom. pontosan hogy mikor fejeztem. be az utolsó. tablettát de ebbe a honap 5. én tuti. hogy a tablettamentes het volt.
2014. júl. 25. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!