Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim tölcsér tapasztalatok?

Intim tölcsér tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Milyet vettetek? Márka? Megérte? Mennyi időnként ürítitek? Nem lesztek nagyon olyanok ürítéskor? Könnyű vele bánni? Rendesen kinyílik odabenn? Kényelmes? További tapasztalatok, tippek?

2014. júl. 24. 13:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy azóta már tájékozódtál máshol, de azért válaszolok.


Én Fleurcup-ot választottam, a kisebbik méretet. A gyártó honlapjáról rendeltem, 15 euro (4600-4700 ft) volt szállítással együtt. Szeretem használni, szerintem megérte. Már kezdem rutinosan használni, pedig még csak a második ciklust "töltjük együtt".


Hát, mondjuk, kell kísérletezni vele egy sort, az biztos. Sok helyen olvastam, hogy figyelni kell, hogy kinyiljon rendesen. Én kicsit szűk vagyok, ezért mutatóujjal kissé elhúzom a hüvelyfalat a tölcsér behajtott részétől, igy pisszen egyet és kinyilik. Kivenni a vákum miatt csak lassan tudja az ember, úgyhogy nem fenyeget az a veszély, hogy kiborul a tartalma. Nekem elég 12 óránként üríteni, de ez nem mérvadó, mert nekem fogamzásgátló miatt gyenge a vérzésem, a "legerősebb" napon is csak félig telik meg a kehely a fél nap alatt. Ürítés után leöblitem meleg vizzel és pici imtim szappannal átmosom, de a szappanozás elvileg nem kötelező. Ciklus előtt és után (meg ha úgy van kedvem, fürdés közben) fertőtlenítem, egy (csak erre használt) müanyag edénybe rakom, rá viz, hogy bőven ellepje, aztán be mikroba 10-15 percre.


Világéletemben gyűlöltem a betétet, megváltás volt, mikor megtanultam használni a tampont (én azzal is sokat bénáztam anno), de a gyenge vérzés miatt nem telitem meg a tamponokat, ezért fáj és nehéz kivenni, és nagyon szárit is. A tölcsér nekem jobb.


Egyébként néha érzem a szárát, majd lehet vágok belőle.


A vér láthatóan frissebben kerül ki belőle. mint ahogy a tamponban és a betétben van.


Szóval összefoglalva jár némi macerával, de én mégis nagyon szeretem. A macerából meg úgyis rutin válik majd idővel... :)

2015. febr. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!