Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine hüvelykúpot írt fel...

Fényember kérdése:

Betadine hüvelykúpot írt fel az orvos,6 napig használtam ahogy felírta, de mostanra sokkal rosszabb a helyzet mint volt. Talán nem raktam fel eléggé ezért alakult ki a mostani helyzet? Szerintetek mit kéne tennem? Volt már hasonló nektek?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje már fehér folyásom volt, nem viszkettem, különösebb szaga sem volt, de anyum erőltette hogy ez nem normális hogy minden bugyimon ott van mennyünk el nőgyógyászhoz. Oké elmentünk, a doki kb meg se nézett (annyi volt hogy szétnyitottam a lábam széthúzta kicsit és ennyi) csak látta hogy anyum erőlteti hogy ez így nem oké és mondta hogy "Hát így most neki erre mondania/adnia kell valamit" (Magán rendelőbe mentünk). Felírta ezt a Betadine hüvelykúpot hogy 5-6 napig használjam. 6 napig minden este bent volt (bár nem tudom az közre játszhat e hogy nem teljesen tettem fel vagy nem is tudom). Vártam hogy javuljon, de a kb másfél centis sima folyásomból ilyen túrós nyálkás folyás lett amiből jóval több lett mint volt. Maradt még 3 vagy 4 db a dobozban azt esetleg így még jóval utána (miután abba hagytam megjött) használjam fel és most már ameddig tudom rakjam fel? Javulhat a helyzet?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)



2014. júl. 25. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ha nem viszketett, meg nem volt büdös, túrós a folyás, minek kellett elmenni dokihoz kúpot feliratni?? most komolyan anyukád ennyire hülye, ne is haragudj?

a betadine fertőtlenít, úgy, hogy oxidál. ha nem volt semmi panasz, nem értem, minek kellett felrakni.

mert mostanra tisztára olyan, mintha a normál flórádat sikerült volna kiirtanod...

2014. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A nyálkás folyás a kúp, ami kifolyik. Használd tovább.
2014. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
(a fehér folyás teljesen normális, a mennyisége menzesz előtt picit több is.)
2014. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát ez az, mondtam anyumnak hogy van akinél ez normális hogy mindig van folyása, van akinél kevesebb van akinél több. Ő erre kiröhögött és még az orvosnak is mondta hogy "Hát a lányom még meg azt hitte hogy ez normális".


Már vagy egy 2 hete használtam utoljára. Utána vártam pár napot hátha éppen akkor ürül ki. Aztán megjött. És most meg mióta elmúlt a menstruációm még rosszabb mint volt. Akkor megint használjam tovább ennyi idő után amíg el nem múlik? És hogyha az orvosnak igaza volt hogy ezt felírta meddig kel felrakni?

2014. júl. 25. 21:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyflóra visszaállítót mindenképpen vegyetek, mert akkor tényleg baj lesz belőle. Elég hülye volt a doki is, hogy csak úgy felírt valamit, amikor igazából nem is volt gond. Anyukád se normális, hogy ezt erőltette.
2014. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4%

ha a doki felírta, használd, ő ért hozzá. (bár ha semmi panaszod nem volt anno....na mindegy)

anyukád meg legyen tájékozottabb, ráadásul nem értem mi köze a te hüvelyváladékodhoz, ha már nem vagy kislány.

2014. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

MENJ VISSZA A DOKIHOZ!

Sajnos előfordul, hogy a betadine ront a helyzeten, ugyanis kiirtja a normál flórát is, és simán beköltözhet oda valami fertőzés. Én is jártam így! Sajnos ha eddig nem is volt, most már jó eséllyel tényleg fertőzésed van, ehhez orvos kell. Remélem, hogy nem ugyanahhoz az amatőrhöz mész vissza, ámbár egy ennyire egyértelmű fertőzést lehet még ő se nézne be.


Valamelyik előző kérdező figyelmébe: a betadine nem nyúlós nyálkás formában folyik ki! Ez a hüvelykúp vöröses színű, egyértelműen vegyszerszagú vízszerű folyásban távozik. Ami a kérdezőnek folyik, az bizony jó eséllyel fertőzéses folyás.

2014. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon remek.

Szerintem elhasználom még azt a párat,és utána anyummal vetetek ilyen hüvelyflóra rendbe hozót, hátha az segít. Köszönöm a válaszaitokat! :)

2014. júl. 25. 22:13
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de én is azt tudom mondani, mint az eddigi hozzászólók, anyukád nem normális. A fehér folyás egészen addig normális, amíg az állaga nem válik darabossá vagy túróssá illetve nem büdös, pl halszagú és fehér, tehát nem sárgás vagy zöldes. Viszont ha megszárad enyhén sárgás színűvé válhat, az is normális! Ha anyukádat ennyire zavarja, hogy a bugyidon van (gondolom ő mossa, hogy látja...), akkor használj tisztasági betétet. Reggel berakod, este kiveszed, a bugyid "tiszta" marad.


Viszont gondolom a doki csak azért írta fel a hüvelykúpot, mert anyukád erősködött... hát gratulálok neki. Mondjuk ha magándoki érthető, a pénz beszél. Inkább menj el egyedül egy sztk-s orvoshoz, lehet százszor jobban jársz, mint azzal a pénzéhes sarlatánnal. Anyukád elé meg állj oda a bugyiddal, hogy na most kóros a folyásod.

2014. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pont ma kérdezett rá hogy elmúlt e...mondom neki hogy nem de mondom valószínűleg a hüvelyflórámat elcs*szte a betadine és mondtam neki hogy a maradékot felhasználom hogy amit meg össze szedtem "kiirtsam" de vegyen nekem ilyen hüvelyflóra helyre állítót...azt se tudta mi az..akkorát néztem..elkezdett erősködni hogy akkor mennyünk el dokihoz mert hogy ez nem javul stb. ha még egyszer szóba hozza megmondom neki hogy ezt fogom csinálni nem érdekel mit mond..ha utána se javul egye fene elmegyek vele nőgyógyászhoz... vagy inkább megyek egyedül..lehet jobban járok...
2014. júl. 26. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!