Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért lehet az, hogy az...

Miért lehet az, hogy az orvosom PCOS gyanú miatt kiírt vértételre, de terheléses cukorvizsgálatot nem kért, csak női hormonokat vizsgáltatott meg?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom az inzulinrezisztencia az első amit PCOS gyanú esetén vizsgálni kellene. Vagy esetleg a hormonvizsgálattal is kétséget kizáróan megállapítható?

#PCOS #inzulinrezisztencia #Polocisztás ovárim szindróma
2014. júl. 29. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Kellene, igen, de sokan sajnos ezt nem tudják/nem akarják elfogadni (van olyan magát orvosnak nevező egyén, aki szerint az inzulinrezisztencia unatkozó neten lógó pesti kitartott feleségek hisztériája).

De amúgy maga a PCOS hormonokból is látszhat, de a tünetek legalább ugyanannyira, ha nem még jobban fontosak.

2014. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A diagnózis felállításához nem kell az IR bizonyítása, már csak azért sem, mert nincs is a PCOS kritériumai között.

Ahhoz, hogy ki lehessen mondani a betegséget, az alábbi 3 dologból 2-nek kell meglennie:

1. oligo- vagy anovuláció (ritka vagy hiányzó peteérés)

2. policisztás petefészek képe az UH-n

3. magas androgénszint klinikai vagy laborjelei (hajhullás, pattanások, szőrösödés, magas tesztoszteronszint stb.)

Emellett pedig minden más olyan betegséget ki kell zárni, ami hasonló tüneteket okozhat (pajzsmirigygondok, emelkedett prolaktin, Cushing stb.)


Ha kiderül a PCOS, akkor célszerű terheléses cukor- és inzulinvizsgálatot is végeztetni, mert PCOS mellett gyakori.

De az orvosok nagy része (főként a nőgyógyászok) mintha nem igen követné a szakirodalmat..

A nődokik nagy része annyit csinál, hogy "PCOS? Akkor adok fogamzásgátlót, az majd helyreteszi, ha meg gyereket akar, akkor itt egy kis closty".

2014. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ultrahang kimutatta a PCOS-t, az utóbbi 6-7 hónapban pattanások is megjelentek a hátamon, elég sok és elég csúnya. Akkor remélem a hormonvizsgálatból kiderül majd valami, ha igen, ha nem akkor is szándékozom endokrinológushoz menni. Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok. :-)
2014. júl. 29. 20:29
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem sem kért terheléses cukorvizsgálatot az orvosom, csak hormon vérvételt, nagyon meg is lepődtem. Sőt én eddig a 2 doktornál akiknél jártam úgy véltem felfedezni, hogy nem tekintik akkora bajnak ezt a betegséget, sok érdekes dolgot hallottam tőlük amikkel nem értettem egyet.

Azóta voltál valamerre, további vizsgálatokon? Én jelenleg egy normális orvos után vadászom aki valóban törődik a dolgokkal, eddig ott járok, hogy meg lett állapítva az ultrahangon, hogy policisztásak a petefészkeim, illetve szedem a Premenst.

2014. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A 3. napi hormonsorban, ha az LH/FSH arányod nagyobb, mint 1, akkor valószínű a PCOS. Nekem ez az arány 1,9 volt. Addig járj dokihoz, amíg nem ad legaláb 2x500 metformint, mert nekem pl. a terheléses cukrom rendben volt, viszont a friss szakirodalmat követő endokrinológusom mondta, hogy hiába nincs IR, ez a PCOSosok nagy részénél hatásos. És láss csodát, 2 hónap múlva rendes peteérésem volt, és most, az első próbálkozós hónapban teherbe estem. És ez nem csodatörténet, ez ezen múlik. Fehérliszt, cukor, stb. elhagyni, gyógyszer, egy kis mozgás, pl. én csak napi 2x20 percet sétáltam a munkahelyemre/ről, és ez is elég volt. Sosem műtöttek, pedig akartak, de nem is hagytam volna magam miután utánaolvastam!! Kitartást, és sok sikert neked!
2014. aug. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!