Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már valakinek krónikus...

Volt már valakinek krónikus hólyag hurutja szextől? Mit állapotott meg az orvos? Mivel sikerült kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Három nőgyógyász és két urológus nem mond semmit antibiotikumok kívül.

2014. júl. 29. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt tenyésztés?Milyen baktériumot találtak?
2014. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én rengetegszer kaptam el a hólyaghurutot, havonta legalább egyszer, a végén már rettegtem mikor szexre került a sor, hogy biztos beteg leszek megint. Az urológusom (ahova már bérletem is lehetne annyit jártam) ajánlotta a Nitrofurantoin-t, de több hónapos sikertelen keresgélés után (sehol nem lehet kapni) elkezdtem túrni a netet hogy mi az aminek ez a hatóanyaga és be lehet szerezni valahonnan. Említette korábban az orvosom mikor mondtam hogy itthon nem beszerezhető, hogy talán az osztrákoknál, de kicsit más a neve. Én nem akartam ennyit utazni, így utánanéztem hol lehetne megvenni. Meg lehet rendelni a neten, kifizeted, kiszállítják. Próbáltam, nem vertek át.

A gyógyszer neve: Uro-Tablinen, és innen szerezhető be: [link]

Nem épp a legolcsóbb, én 100db-ot kiszerelést vettem, rögtön 2 dobozzal hogy spóroljak a szállítási ktg-en (amúgy 1 hét alatt kihozták), de megéri, higyjétek el! 4 hónapja mióta szedem, semmi bajom! Le is kopogom.

Folymatosan nyomon lehet követni a csomag útját, visszaigazoló emailt kapsz a vásárlásról, a csomagfeladásról, és hogy mikor fog megérkezni.


A szedése:

1 hónapig folyamatosan kell szedni napi 2db-ot (reggel-este), utána pedig csak aktus után rögtön (pisilés, fürdés még belefér, de utána vegyétek be 1 pohár vízzel), de egy hét alatt ne vegyetek be több mint 3-at. Én úgy szoktam, hogy ha minden nap együtt vagyunk, csak minden másnap veszem be.

Több évig is szedhető a gyógyszer mindenféle mellékhatás nélkül, nem olyan, mint a többi antibiotikum.


Ettől függetlenül betartom az alapszabályokat, nem lóg ki a derekam, szex után egyből pisilés, fürdés, lefekvés előtt 2dl folyadék, és a gyógyszer ha éppen aktuális. Intim mosakodót nem használok, azt olvastam, hgoy megváltoztatja a belső flórát (hiába nem használod belül csak kívül), ezért lesz még többet beteg az ember, mint előtte.Szóval biztos ami biztos, jó nekem a szappan.

2014. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem kéne inkább kideríteni, mi okozza? Partnert kivizsgálni stb... Mi lesz veled, ha nem szedheted ezt életed végéig? Nekem,streptococcus agalactiaem van, ami három hete kiirtodott, demost visszajött. Barátomnak enterococcus
2014. júl. 29. 22:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekem nem fajult el a dolog és elmúlt magától is, de elég sokat olvasgattam akkor utána. Persze az évek során megkopott a tudás és nem tudom, mennyiben valós, de elgondolkodni azért el lehet mindenen ugye, hátha. :D

Ez a tipikus honeymoon cystitis, ha tudsz angolul, elég sok dolgot lehet róla találni amúgy.

Bár ha már specifikus kezelés meg tenyésztés után sem szűnik meg a gond, ott lehet baj rendesen sajnos. :S

Ha gyógyszerrel vagy sehogy nem védekeztek, akkor könnyen lehet, hogy inkább a nőgyógyászaton kéne megoldást keresni, nem tudom ott mennyire vizsgáltak, illetve a párod mindenféle testnedvéből is tenyésztést végezni. Óvszer mellett nem valószínű, hogy párodnál van a probléma, de azért az a tuti akkor is, ha nem csak téged vizsgálnak.

Valami olyat is olvastam, hogy abból szokott probléma lenni, ha a nő nem élvezi eléggé az együttlétet. Egyrészt ilyenkor ha nincs elég nedvesség, akkor több a mechanikai inger, másrészt ha a végén nem kapod meg, ami jár, akkor a medence környékén megmarad a vértöbblet és ez is vezethet gondhoz. Az indoklásra már csak homályosan emlékszem, és eléggé kétkedően álltam én is a dologhoz, de jó érv, hogy az úriember jobban figyeljen a kényeztetésedre. :D

Az utolsó és legrosszabb, amit olvastam, ha valakinek szerencsétlenebb az anatómiája. Ezen sajnos nem igazán lehet segíteni. :S

Egyébként ami nálam működött talán, az a fogamzásgátló elhagyása (meg még jó néhány kellemetlen problémám megszűnt, amiről nem hittem, hogy összefüggésben lehetnek) és a sok folyadék ivása - különösen akció után. Általában mentateát ittam, mert elvileg van vízhajtó hatása és nincs benne koffein se talán, éjjel-nappal bevethető és garantáltan gyorsan átmossa az embert. Amúgy is fontos, hogy sokat igyon az ember. Ha felfázásos tüneteim voltak, rögtön gyors vízkúrába kezdtem.

Azután csak egyszer fordult elő felfázás, de az egyéb okból és antibiotikummal elmúlt, de nem hiszem, hogy az releváns ide.

Nem tudom, mennyire erős gyógyszert kaptatok egyébként, ha csak valami szélesspektrumú mindenrejót írtak fel, akkor valószínűleg rezisztenssé vált és erősebb, specifikusabb szerre lesz szükség. Nem szabad feladni, csak ne felejtsd el a probiotikumokat se, mielőtt még több gond akad.

Jobbulást és kitartást!

2014. júl. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rossz anatómia? :-o Tehát egész életemben képtelen leszek a szexre?
2014. júl. 30. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:
hasonlo cipoben jartam evekig. mig egszer az egyik orvos ki nem bokte hogy pisilek e mindig szex utan... en nem szoktam... miota mondta hogy a vizelet kimossa a bakteriumokat a hugycsobol igy nem tudnak bajt okozni azota mindig pisilek. es lass csodat mukodik....
2014. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én pisilek mindig utána... Semmivel nem jobb
2014. júl. 31. 00:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem neztem utana a ket bacinak, amiket irtal. De koszi a valaszt.

Nekem coli volt azt is nehez volt kiirtani.

A fertozest a baci okozza. ezzel ki is van deritve. Az nem biztos, hogy rendesen kiirtodik-e a hugyholyagodbol, ugyanis oda nagyon nehezen jut el az antibiotikum (most nem fejtem ki miert) es ezert lehet tobbszori kura kell + immunrendszer erosites se artana...esetleg egy kis szunet a szexben amig helyre nem jossz.

Nekem sokaig az oralis szex utan gyakrabban lett ilyen panaszom...foleg ha elibb oralis majd rendes egyutlet es ez jo hosszu ideig tartott.

Igen egybol pisilni es vizzel lezuhanyozni. Egyik nodokim javasolta, hogy egy picike kis canestent is erdemes az elobbi ketto utan szetkenni a hugycső kornyeken. Van aki a nagy dozisu c-vitamin kurara eskuszik. (mindezek mellett...kvazi az az immunerosito is, de allitolag kipucolja a bacikat is...allatorvos no hasonlo problemakkal erre eskudott:-)).

Fel a fejjel. Tenyesztest erdemes ujra csinaltatni, ha kell maganuton magan laborokba egy egy antibiotikum kura utan meg persze ahogy a tunetek elojonnek is. Parodnak nem tudom kell a kezeles a bacijara, de kizarolag ovszerrel szexeljetek, amig ot is ki nem kezelik (pl. elmehetne urologushoz, hogy most mi van?)

ja es a parod a szajhigieniat is tartsa be...ha van rossz foga gyorsan hozassa rendbe, fogkove se legyen es oralis elott mosson fogat.


tudom ezeket a hevuletben vagy ha a pasi nem alkalmas ra akkor nehez betartani.

Jobbulast!

2014. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!