Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már kb.5-6 hete megvan,...

Már kb.5-6 hete megvan, hétfőn megyek nőgyógyászhoz.17 éves vagyok, szűz, és nagyon (NAGYON) kövér. Még soha nem voltam nőgyógyásznál, és eléggé félek. Muszáj lesz levetkőzni? Ez lehet a súlyomtól?

Figyelt kérdés

Még egy kérdés, milyen betétet használjak? Az éjszakai sem elég nagy, és nem a nedvszívó képessége, hanem a mérete. Hátul (nem mindig) és elöl a betét két oldalán (szinte mindig) átázik, néha naponta többször is kell alsóneműt cserélnem. Létezik nagyobb MÉRETŰ betét?


Ja, és légyszi ne a súlyommal kapcsolatban írjatok, dolgozom rajta, hogy lefogyjak.



2014. aug. 2. 15:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

endokrinológián voltál már? milyen vizsgálatokat csináltak? milyen módszerrel próbálsz fogyni? háziorvos mit mond?


próbálj használni inkontinencia betétet, mivel a testtömegedből adódóan nyilván a méret a problémás

2014. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Hormonproblémám elvileg nincs, többször is voltam már endokrinológián, nem találtak semmit. Utoljára kb. fél éve voltam, akkor csak a pajzsmirigyet vizsgálták. Vérvételen nemrég voltam, a vérsüllyedés kivételével ott is minden rendben volt.

Most a Norbi-féle Update módszert tartom be, nem eszek 3-as kajákat, és úgy tűnik, hogy használ, mivel kb. heti egy-két kilót fogyok, mióta betartom. :)

2014. aug. 2. 21:06
 13/29 anonim ***** válasza:

gyomorgyűrűről nem beszéltetek a dokival?


sport? javaslom, hogy menj el egy edzőterembe, futógépen sétálj ill kérj segítséget személyi edzőtől! + beszélj egy dietetikussal, mert a Norbi update minden csak nem jó étrend!


ilyen mértékű túlsúly esetén csak és kizárólag orvosi felügyelet mellett szabad fogyókúrázni, beszélj a háziorvosoddal!

2014. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Edzőterem nincs a közelben, egy órát kellene utazni, mire odaérnék, plusz még egy óra vissza. Ez most még megoldható lenne, de szeptembertől biztosan nem. Helyette sétálni szoktam, meg szobabiciklizni. Néha szoktam biciklizni az öcsémmel is, olyankor elmegyünk az erdőbe, vagy egy kihaltabb helyre, de ezt elvileg nem csinálhatnám, csak a szobabiciklizést meg a sétálást. Úszni nagyon szeretek, de uszoda/strand sincs a városban, buszozni meg nem szeretek.

Gyomorgyűrűről beszéltünk, de 18 éves kor alatt nem lehet, szóval még várnom kell majdnem egy évet. De amíg nem muszáj, addig inkább diétázok. Dietetikussal beszéltem, és a Norbis diétát úgy tartom be, hogy azt eszem, amit a dietetikus mond, csak az időt osztom be magamnak.

Az orvosi felügyelet is megvan, rendszeresen kell járnom orvoshoz étrendi- és súlynaplóval, és ha valami nem tetszik az orvosnak, akkor azon javítok.

Személyi edzőre sajnos nincs pénzünk, apukám nem tud dolgozni, és nem tudni, mikor épül fel annyira, hogy újra dolgozhasson, anyukám pedig takarítónő, szóval örülünk, ha van normális kaja a hűtőben. (Ebben az a jó, hogy édesség az nincs, így kísértés se :))

2014. aug. 2. 21:39
 15/29 anonim ***** válasza:
Én ezzel az oldallal fogytam 67ről 61 kilóra nagyon hasznos oldal :) [link]
2014. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, ez tényleg hasznos, így megnézhetem, hogy min kéne változtatni.
2014. aug. 2. 22:15
 17/29 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kedves Kérdező!


Én nem foglak letolni a súlyod miatt. Egyrészt azért, mert nem tehetsz róla. Nem foglak lesajnálni sem, mert azzal sem vagy előbbre. Másrészt mert én is súlyproblémával küzdök, csak fordítva. Én 3 gyerek után meghízni nem tudok. A terhességek alatt végig hánytam, így minimális hízást értem csak el (a baba súlya + a placenta + a víz) amik ugye azonnal le is mentek, ahogy a kicsi megszületett. Most a szoptatás alatt sokan azzal biztattak, hogy majd eszek mindenféle nyalánkságot, és meghízok. El is látnak mindennel, de a maximum amit elértem, hogy nem fogyok. Az előző 2 terhességem alatt sem ment a hízás, és alapból sem vagyok egy normál alkat. Most 46 kg vagyok úgy, hogy folyton etetnek valamivel.


Szóval tudom mit élsz át, teljesen megértelek.


A nőgyógyásznál le kell vetkőzni, de ezen ne izgulj, a szeme sem fog rebbenni. Látott már mindenféle dolgot, úgyhogy a Te tested sem fog maradandó emléket hagyni benne. Lehet, hogy meg fogja említeni, de nem cikizésből, hanem orvosi szempontból, hiszen panaszod van, és neki kötelessége megpróbálni megtalálni az okot.


A betétet én nem szeretem. Olyan, mintha be lennék pelenkázva. Nyáron különösen rossz a nagy melegben. Ha a tampont nem tudod elviselni, ajánlom Neked a Mooncup intimtölcsért. Sokkal jobb, mint a tampon. Nagyon szeretem. Évek óta használom, és eszméletlen sokat elbír. Volt, hogy elfelejtettem, hogy megvan, és kissé feszülten rohantam a wc-re, hogy úristen eláztam, és nem. Orvosi szilikonból készül, így teljesen hypoallergén.

Jó szívvel ajánlom.


Ja, még 1 dolog: a kaloriabazis.hu oldal nagyon jó. Több ismerősöm is fogyott már vele, van, aki hízott is, mert a programmal azt is lehet.


Sok sikert!

Üdv:

Dori

2014. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztenciára vizsgáltak? Mert az is lehet a háttérben.
2014. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Kedves Dóri!

Köszönöm a válaszodat! Sajnos az intimtölcsért sem tudnám használni, túl nagy a hasam ahhoz, hogy megfelelően tudjam használni, nem érek el odáig rendesen. Valószínűleg a tamponnál is ez volt a probléma, de azt több évvel ezelőtt próbáltam, most még annyira sem tudnám elhelyezni. (Sajnos)


Utolsó válaszoló, terheléses vizsgálat még nem volt, de ahogy utánaolvastam a tüneteinek, a legtöbb igaz rám, úgyhogy érdemes lenne egy ilyen vizsgálatot elvégezni. Annál is inkább, mivel amióta nem eszek cukrot és lisztes dolgokat, és többet mozgok (most pont nem, mert elestem, kifordult a lábfejem, és örülök, hogy egyenes talajon tudok járni), nem vagyok olyan fáradékony, 11-12 óra helyett 8-9 óra alvás is elég, jobban tudok koncentrálni és nem akarok minden nap minden órájában édességet enni. (Természetesen ezelőtt nem ettem minden nap minden órájában édességet, de nagyon nehéz volt megállni, főleg azért, mert tudtam, hogy itthon mindig van egy kis dugicsoki...) A fogyásról nem is beszélve! :) (A tünetek közül ezek változtak, megmaradt a száraz bőr és a rendszertelen menstruáció.)

2014. aug. 3. 19:53
 20/29 anonim ***** válasza:
15ös ez az oldal tényleg nagyon hasznos!
2014. aug. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!