Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jártok-e rendszeresen nőgyógyá...

Jártok-e rendszeresen nőgyógyászati rákszűrésre? Ha nem: miért nem? Mi venne rá titeket arra, hogy elmenjetek?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen nőknek szól.
2014. aug. 4. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen, minden évben járok (2 gyereket szültem már).

Mi venne rá? Az egészségem megőrzése...illetve az, hogy a környezetemben (tágabb) volt olyan, aki méhnyakrákban halt meg és ott hagyott 2-3 kiskorú gyereket.

Amúgy én is minden évben úgy megyek, mintha húznák a fogam, aztán a kb. 5-10 perces vizsgálat után nyugtázom magamban, hogy túlélhető a vizsgálat, mégha nem is a legkellemesebb...

2014. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Ha a 21.századi technika az űrrepülés korában lehetővé tenné, hogy a dokiknak ne kelljen könyékig belémnyúlnia :)
2014. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm:) A "mi venne rá" inkább azoknak szól, akik valamiért nem járnak.

Második: ez azt jelenti, hogy te nem jársz szűrésre?

2014. aug. 4. 21:50
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem, mivel szűz vagyok, nincs se HPV, se semmilyen herpesz fertőzésem, családban nem volt még rákos.


Mi venne rá, hogy elmenjek? Egyrészt a szüzesség elvesztése, másrészt amit a második írt is jól jönne.

2014. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen, járok. 27 vagyok, a családban, környezetemben szerencsére senkinek nem volt ilyen gondja, de más nőgyógyászati probléma igen. Azt hiszem, ennyit megtehetek az egészségemért. Fogászhoz is elmegyek évente egyszer ellenőrzésre akkor is, ha nincs panaszom. Fél óra max az egész. A fodrász tovább tart.
2014. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Én nem voltam még soha mert fiu vagyok:(
2014. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy lesz egy ilyen értelmes válasz is. Nem véletlenül írtam oda, hogy a kérdés nőknek szól. Gratulálok a humorodhoz!


A többieknek köszönöm, eddig egész jó az arány, mivel aki nem jár, az szűz.


Remélem, még válaszolnak egy páran:) Olyanok válaszát is várom, akik nemi életet élnek, de nem járnak szűrésre, mert kíváncsi vagyok az okára.

2014. aug. 4. 22:03
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is járok,fontosnak tartom. Ha baj van,jobb minnél előbb észrevenni. Bár most épp orvosváltás lesz...
2014. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja,és nem szültem(majd szeretnék) de férjem van:) (utolsó vagyok)
2014. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Én járok. Egyetértek az előzővel: ha baj van, jobb tudni róla. A méhnyakrák gyógyítható, főleg ha korán kapják el, nem akarok értelmetlenül meghalni egy olyan baromság miatt, mint a szégyenlősség.
2014. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!