Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti milyen módszerrel gyógyulta...

Ti milyen módszerrel gyógyultatok ki (vagy vagytok tünetmentesek) a PCO-ból és IR-ből?

Figyelt kérdés

A paleo étrendet próbáltam, de a szénhidrátmegvonás komoly tüneteket okozott nálam, pedig csak enyhe fokú IR-em van. Sőt az orvosom szerint ez még nem is IR.

Van közöttetek olyan,aki eszik szénhidràtot, mégis jók az értékei?


2014. aug. 7. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is szögezzük le, hogy PCOS-ből, IR-ből kigyógyulni NEM lehet. Tünetmentes lehet valaki, ha megfelelően étkezik, sportol, de meggyógyulni soha sem fog. Ha visszatér a régi rossz szokásokhoz a problémák is visszatérnek.

Szénhidrátot pedig enni KELL, ebből nyerjük az energiát!

ha paleózol, akkor te is eszel szénhidrátot, hisz a zöldségek, gyümölcsök szénhidrátforrások.

Azonban a szakemberek nem javasolják a paleózást, mivel sokszor akik paleo étkeznek túl sok vagy túl kevés szénhidrátot esznek, illetve nem megfelelő szénhidrátot.

Ugyanakkor ha (és elsősorban) betartod az IR étrend legfontosabb szabályait (mikor és milyen ch) és ezt meg tudod oldani úgy, hogy az alapanyagok a paleo életmódnak is megfelelnek, akkor rontani biztosan nem rontasz a helyzeteden.

2014. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem tudtam tartani a paleo étrendet, mert ahhoz, hogy elég szénhidrátot egyek, az egész napom a zöldségevéssel telt volna. A gyümölcsök túl gyorsan emelik a cukromat, úgy érzem. Ahhoz, hogy jól legyek, muszáj ennem gabonát is. Ezért írtam, hogy nekem a paleo nem jó. A ch számolós diétától valaki rendbe jött már?
2014. aug. 7. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:
GI-re figyelj.
2014. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!