Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bulimiások ti hogy gyógyultato...

Bulimiások ti hogy gyógyultatok ki? Egyáltalán létezik olyan, hogy teljesen kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen azt érzem, hogy sose lesz vége. Sírva könyörgök minden alkalommal, hogy bár ne itt tartanék megint... Most 3 után állok úgy, hogy rosszabb mint valaha. És hiába vagyok mind fizikailag, mind mentálisan megroppanva tőle még most sincs semmi/senki aki változtatásra bírna.
2014. márc. 30. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán hánytatom magam,nem vagyok bulimiás, tehét nem kényszeresen csinálom.

Viszont te szerintem csak úgy tudsz kigyógyulni, ha felkeresel egy orvost, aki segít. Inkább egyél kevesebbet mint hogy kihányd.

2014. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én két évig csináltam ezt. Anorexia/bulimia. Teljesen meggyogyultam. Most boldog családanya vagyok, 2. Kisbabá át várom. Megmondom őszintén, nekem főleg a Dalai Láma könyvei segítettek és buddhista könyvek. Raébresztettek a saját önzésemre, arra, mennyire sokat foglalkozom értelmetlen, mulandó dolgokkal, és mennyire nem fogadom el, nem tisztelem a többi embert, aki engem körülvesz. Semmibe vettem a szüleim szenvedését, amit okoztam nekik ezzel. Azt hittem ha tökéletes alakomnak lesz boldog leszek, de csak egyre boldogtalanabb lettem. Mert semmi más nem érdekelt önmagamon kívül. Hogy a kitűzött céloknak megfeleljek. El kellett jutnom arra a pontra, hofy ne érdekeljen mások véleménye. Elhatároztam, hogy kiszállok ebből a játékból. Ha elkezdek rendesen enni, azt fogjak gondolni " de meghízott, de ronda lett" stb. Nem érdekel. Le töröltem magam a közösségi oldalakról is, mert időre volt szükségem. Nem akartam, hogy rajtam csámcsogjanak. És amikor rendeződött a lelkem és a testsúlyom akkor vállaltam magam. Úgy ahogy vagyok. Ilyen vagyok! Szépen minden helyre állt. De ez óriási munka volt. Sok olvasás, sok elmélkedés, meditáció. Most van egy Ferjem, akivel mar 4 éve együtt vagyunk. Nagyon szeretjük egymást, és a gyermekeinket. Mindenki szerint csinos vagyok, és soha nem néztem ki jobban. Kb 60 kg az általános testsúlyom, de nem állok folyton a mérlegre. Legrosszabb állapotomban 43 kg voltam, 2 évig nem menstrualtam. Ebből talpra állni szerintem nem rossz. Meg lehet csinálni! Hajra!!! Te is képes vagy rá! Határozd el magad, ne ijedj meg ha vannak visszaesések, idő míg teljesen kigyógyulsz!! Nagyon drukkolok!
2014. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az az igazság, hogy most a könyv nagyon elgondolkodtatott... úgy gondolom megér egy próbát, bár azért nem fűzhetem bele minden reményem. Nehéz ez...de muszáj változtatnom!!!!! Tényleg önző és hiú vagyok és ez talán jobban bánt, mint az egész betegség következményei.

2014. ápr. 10. 17:21
 4/5 anonim válasza:

Második válaszoló vagyok. Gondolkodtam, mit javasolnék, melyik könyvet elsőre. szerintem:

Szögyal Rinpocse: Tibeti könyv életről és halálról

Ezt mindenképp. Nagyon jó.

2014. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, akkor azzal kezdek! jó ha van valami támpont!
2014. ápr. 14. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!