Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-syndroma mellett lehetsége...

PCO-syndroma mellett lehetséges e, hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés
Most 23éves vagyok, 15éves korom óta van policysztás ovarium syndromám. Műtve is volt,de a párommal hamarosan babát szeretnénk.

2014. aug. 13. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha tartod az életmódot akkor lehetsz terhes. Lehet, hogy kicsit várni kell, mire összejön, de az is lehet, hogy már az első hónapban sikerül.
2014. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetsz. Leghatékonyabban a 3-as kezeléssel. Nekem 2 év kellett, de van, akinek egyből összejön a baba. Mit műtöttek pontosan? Mert az, hogy a ciszták ott vannak, nem befolyásolja a terhességet.
2014. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A műtéti diagnózis ez volt: petefészek jó indulatú daganata.

Mondott olyat is az orvos, hogy ha babát szeretnék, akkor először ki kell majd kezelni, mert addig nem fog sikerülni.

2014. aug. 13. 15:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Sőt, emellett állandóan be van gyulladva a méhem, és rengeteget fáj a hasam.
2014. aug. 13. 15:28
 5/11 A kérdező kommentje:
De a műtét óta visszajött a probléma és mondhatni állandó. De pontosan mi is az a hármas kezelés??
2014. aug. 13. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:
[link] A ciszták a betokosodott petesejtek. A műtéttel egy felületi kezelést csináltak, nem szeretnék látatlanban ítélkezni, de félek, hogy feleslegesen. Az okát kell megszüntetni a problémának, aminek a lényege, hogy az inzulinszint ne ugráljon. Endokrinológus foglalkozik ezzel, illetve egyre több nőgyógyász is képben van, de a tied lehet, hogy nem volt. Neten találsz sok infót, a 3 dolog a metformin+mozgás+ch diéta.
2014. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nos igen, endokrinológus is foglalkozott a dologgal, de nem tudott egyebet, mint elküldött egy dietetikushoz, aki úgyszintén nem sokat segített.

A műtét fő oka először a méhem jobb oldalában lévő(volt)6x8 cm-es cysta, és úgy a műtét közben vették észre, hogy teljesen tele volt mindkét p.fészkem. Fogamzásgátlót pedig nem tudok szedni, mert a májfunkciót mindig kiakasztja :/


De nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek, aki válaszolt :)

2014. aug. 13. 16:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha gyulladásban van a méhed, akkor szerintem nem fog könnyen menni, azt vizsgáltasd ki!

Fogamzásgátlót nem is kell szedned, nem csak azért mert gyereket akarsz, egyébként is ellenjavallt pcos-ben

2014. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valahogy sejtettem, hogy a gyulladás miatt nem fog menni. Sokat voltam vizsgálaton ezzel, de csak hébe-hóba írtak fel gyulladás csökkentőt, de sehogy sem volt jobb, ráadást állandó jelleggel bő folyásom is van :( Sokat fáj a hasam.
2014. aug. 14. 08:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok orvos, de úgy gondolom, hogy a gyulladáscsökkentő csak tüneti kezelés, de nem a probléma okának megszűntetése:S
2014. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!