Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok. Fehér váladéko...

13 éves vagyok. Fehér váladékom van már kb háromnegyed éve. Kb mikor fog megjönni az első menstruációm? 13 évesen tanga vagy inkább sima bugyi? Tampon vagy betét?

Figyelt kérdés

Lehet 13 évesen tampont,valamint tangát hordani?


13/L



2014. aug. 15. 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

14/L szerintem kicsit idősebb vagyok nálad talán,hidd csak el van benne igazság.Ha megkérdezel egy szakembert az is megmondja annak ellnére hogy én is tangát viselek nyáron hogy nem egészséges isten igazából.


A betétnél meg annyi hogy amit az előttem író írt hogy könnyen átázik meg összekened magad,abban kevesebb az igazság.Ha valaki nem bénázik és tudja hogyan kell a betétet a bugyiba rakni akkor nem lesz baj.


és akár betétről,akár tamponról van szó mindkettőt cserélni kell pár óránként.


De betétnél nem érsz a nemiszervedhez kézzel míg azért tamponnál muszály némileg érintkezni.és az alvadt vér sem tud kijönni,pedig jobb ha néha az is kijön.

2014. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

egy 14 éves mit tud erről? csakis a divatot követi és felszínes. Ne hallgass rá.

13 évesen bugyit és betétet használj ha jót akarsz magadnak.

2014. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, azóta mi a helyzet, de én ennyi idõsen (feltételezem, hogy még szûz vagy) inkább a betétet ajánlom, tampont csak ha muszáj (pl.mondjuk nyaralni mentek, és nem akarsz a mensi miatt a medence partján üldögélni, bár ilyenkor veszélyes a sokáig tartó lubickolás a fertõzések miatt).Persze használhatsz tampont, ha nagyon akarsz, de nem egészséges ilyen fiatalon, ráérsz majd 15-16-17 évesen, amikor már élsz szexuális életet is.De akkor is azt javaslom, hogy ne tamponozz állandóan, hanem éjszakára pl. mindenképpen betétet használj!És a tampont maximum 8 óráig hagyd bent, mert különben nagyon csúnya fertõzést kaphatsz.Ha nincs tele, akkor is vedd ki, jobb a biztonság.

13 évesen tanga?Kislány vagy még, akár tetszik akár nem.Márpedig egy kislányon semmi keresnivalója egy tangának.Amúgy baromi kényelmetlen, pláne hosszútávon.Azzal is ráérsz megismerkedni 15-16 évesen, akkor már mégiscsak nagyobb vagy, addig max. otthonra vedd fel kipróbálni.De tartósan az se egészséges, ha hordod majd, szerintem azt is váltogasd a rendes bugyival.

Hogy mikor jön meg az elsõ menzesz, azt nehéz megmondani.A családodban a nõknek kb. mikor jött meg?Ha nekik mondjuk 14-15 évesen, valószínûleg neked is akkortájt fog.De 16 éves korodig nem kell aggódnod.

Off:mi ez a sápítozás a betéttel kapcsolatban?Hölgyeim, a szárnyas betétet pont arra találták ki, hogy ne csússzon el.Àtázni pedig nem fog, ha néha kicserélitek.Az pedig, hogy a combotokat összekenitek, nem nagyon érthetõ számomra.Több éve használok betétet, ha volt is ilyen problémám, fogtam és letöröltem intim kendõvel, aminek ugye egy higiénikus nõnél illik lennie, pláne menzesz alatt.Ha nincs, fogtok egy kis wc papírt, bevizezitek a csapnál, és úgy használjátok, de nekem az a tapasztalatom, hogy még a sima is leszedi, hacsak nincs odaszáradva.

2015. ápr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
70%
13 évesen nem kéne tangát hordani. Kicsit fiatalvagy, Nemgondolod??
2016. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a tampon sokkal jobb!:) persze a biztonság kedveert rakj be egy betétet is mert ha épp nem tudsz cserélni,a bugyid ne legyen olyan.. minit ajánlok,én is azt használom. kb 3 óránként kell cserélni,de ez attól is függ,neked milyen erős a vérzésed!:)


hordhatsz tangát is mert miért ne?:D


remélem tudtam segíteni:)

2017. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!